Ar žinojote: pilvą dažniau pučia emociškai jautriems asmenims

Vasario 04, 2022 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Pilvo pūtimas – nemalonus pojūtis, galintis trikdyti normalią gyvenimo kokybę. Dažniausiai jis išsivysto dėl per didelio nuryto oro kiekio. Tačiau pilvo pūtimas gali kamuoti ir dėl patiriamo streso, ir dėl tam tikro suvalgomo maisto. Apie tai ir dar daugiau – šiame straipsnyje.

Pilvo pūtimas gali atsirasti dėl psichogeninių priežasčių

Virškinimo trakte yra daugybė nervinių galūnėlių, todėl jo veikla labai susijusi su asmens patiriamomis emocijomis, nervine įtampa, jauduliu, baimėmis, neigiamomis mintimis ir t.t. Į stresą organizmas reaguoja pačiais įvairiausiais būdais. Vienas jų gali būti suintensyvėjęs pilvo pūtimas, raižymas, liemens apimties padidėjimas, nevalingas dujų šalinimas ir t.t. Patiriamos nervinės įtampos metu ypatingai suaktyvėja tokių ligų ir sveikatos sutrikimų kaip Krono liga, dirgliosios žarnos sindromas, gastroezofaginis refliuksas metu patiriami simptomai. Taigi pilvo pūtimas arba meteorizmas gali būti ir psichogeninės kilmės. Jis dažniau pasireiškia emociškai jautriems ir daug nervinės įtampos patiriantiems asmenims. Tad labai svarbu stengtis suvaldyti stresą, išmokti atsipalaidavimo technikų, saugotis emocinio valgymo – jei pagrindinė pilvo pūtimo priežastis yra būtent nervinė įtampa, tai ribojant jos pasireiškimą savijauta netrukus turėtų pagerėti. Pilvo pūtimas arba meteorizmas gali būti ir psichogeninės kilmės. Jis dažniau pasireiškia emociškai jautriems ir daug nervinės įtampos patiriantiems asmenims. Tad labai svarbu stengtis suvaldyti stresą, išmokti atsipalaidavimo technikų, saugotis emocinio valgymo – jei pagrindinė pilvo pūtimo priežastis yra būtent nervinė įtampa, tai ribojant jos pasireiškimą savijauta netrukus turėtų pagerėti.

Kita svarbi pilvo pūtimo priežastis – maisto virškinimo metu susidarančios dujos

Daugiau dujų susidaro valgant tokių maisto produktų kaip gūžiniai kopūstai, briuseliniai kopūstai, šparagai, svogūnai, ridikėliai, ropės, ankštinės daržovės (žirneliai, pupos, lęšiai), obuoliai, slyvos, kriaušės, vynuogės, šviežias pienas ar šviežia duona, saldumynai, fermentuotas maistas bei gėrimai ir t.t. Tai dažniausiai pilvo pūtimą sukeliančių produktų sąrašas. Vis dėlto šis sąrašas kiekvienam asmeniui gali būti labai individualus, be to, pilvo pūtimo intensyvumas dažnai priklauso nuo suvalgyto tam tikro maisto kiekio ar to, koks gerųjų ir blogųjų bakterijų balansas žmogaus virškinimo trakte. Galbūt asmuo gali valgyti daug žirnelių ar kopūstų, bet pilvo jam niekada nepūs, nes virškinimo traktas kuo puikiausiai „susitvarko“ su daug tam tikrų fermentuojamų sacharidų (FODMAP) turinčiu maistu. Jei virškinimo traktas yra jautresnis, gana skausmingą pilvo pūtimą gali sukelti net nedidelė taurė fermentuoto sidro ar šviežio pieno – viskas priklauso nuo individualių organizmo savybių, tad kiekvienas žmogus turėtų akylai stebėti, kokie maisto produktai ir gėrimai jam sukelia patį didžiausią diskomfortą. Geriausias sprendimas – atsisakyti tokių maisto produktų arba gėrimų arba bent jau griežtai riboti jų kiekį. Jei pagrindinė pasikartojančio pilvo pūtimo priežastis būtent maistas, tai netrukus savijauta turėtų reikšmingai pagerėti.

Espumisan Easy turėtų būti kiekvienoje namų vaistinėlėje – šios malonaus skonio granulės padeda suvaldyti varginantį pilvo pūtimą ir vėl džiaugtis lengvumo pojūčiu

Espumisan Easy burnoje tirpstančios granulės yra medicinos priemonė, kurią galima įsigyti daugumoje vaistinių ir kitų prekybos vietų. Jų sudėtyje yra putojimą slopinančios medžiagos simetikono. Jos padeda mažinti pilvo pūtimą, atsiradusį dėl dujų susikaupimo, bei tempimo pojūtį pilve, pilvo išsipūtimą, spaudimą viršutinėje pilvo dalyje ir gurgimą skrandyje bei žarnyne. Greitai ištirpsta burnoje, todėl aktyvioji medžiaga greitai pasiekia virškinimo traktą, kur pradeda veikti. Granulių nereikia užgerti vandeniu, jos yra malonaus citrinų skonio. Nevartoti jei esate alergiškas (padidėjęs jautrumas) simetikonui ar bet kuriai kitai sudedamajai daliai. Dėl bet kokios medicinos priemonės naudojimo reikėtų pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Netinkamas naudojimo gali padaryti žalos sveikatai.

Kas yra meteorizmas? Pilvo pūtimas arba meteorizmas – tai nemalonūs pojūčiai, kylantys dėl pernelyg didelio dujų susikaupimo žarnyne. Meteorizmas susijęs su skausmingu pilvo sienos tempimu, veržimo jausmu, liemens apimties padidėjimu, gausesniu dujų pasišalinimu. Be to, gali būti jaučiamas ir žarnyno gurguliavimas, šleikštulys, viduriavimas arba, priešingai, vidurių užkietėjimas. Itin intensyvus pilvo pūtimas trukdo judėti, kvėpuoti ir …

Plačiau:

Pilvo pūtimas

0
+0 -0
  • ESPUMISAN EASY
  • simetikonas
  • pilvo pūtimo gydymas
  • pilvo pūtimo priežastys
  • kas didina pilvo pūtimą
  • meteorizmo gydymas
  • Meteorizmas
  • Pilvo pūtimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *