Pilvo pūtimas

Rugsėjo 03, 2020
+11
+16 -5

Kas yra meteorizmas?

Pilvo pūtimas arba meteorizmas – tai nemalonūs pojūčiai, kylantys dėl pernelyg didelio dujų susikaupimo žarnyne. Meteorizmas susijęs su skausmingu pilvo sienos tempimu, veržimo jausmu, liemens apimties padidėjimu, gausesniu dujų pasišalinimu. Be to, gali būti jaučiamas ir žarnyno gurguliavimas, šleikštulys, viduriavimas arba, priešingai, vidurių užkietėjimas. Itin intensyvus pilvo pūtimas trukdo judėti, kvėpuoti ir patogiai jaustis viešumoje.

Kokios dažniausios pilvo pūtimo priežastys?

Meteorizmo priežastys skirstomos į dvi dideles grupes – funkcinės ir organinės kilmės priežastis, tačiau vieną pacientą gali kamuoti ir mišrūs veiksniai:

  • Funkcinės priežastys susijusios su didelių oro kiekių patekimu į virškinimo traktą, pakitusia žarnyno peristaltika, dirgliosios žarnos sindromu ir kt.;
  • Organinės priežastys siejamos su kitomis ligomis, pavyzdžiui, opalige, rėmeniu, virškinimo fermentų trūkumu, gerųjų ir blogųjų žarnyno bakterijų disbalanso, virškinimo organų kraujotakos pakitimų ir kt.

Kaip elgtis, kad pilvą pūstų rečiau?

Svarbu valgyti lėtai, ramiai ir nekalbant. Verta atsisakyti kramtomosios gumos ir gazuotų gėrimų. Jei pilvo pūtimą sukelia kitos ligos, būtina jas tinkamai gydyti ar kontroliuoti. Reikėtų stebėti, kokie maisto produktai dažniau sukelia pilvo pūtimą ir jų atsisakyti arba sumažinti suvalgomus jų kiekius. Labai svarbu vengti vidurių užkietėjimo, gerti pakankamai vandens, užsiimti reguliaria fizine veikla, rūpintis žarnyno mikroflora ir nervinės įtampos prevencija. Per didelio dujų susikaupimo sukeliamus simptomus veiksmingai mažina simetikonas.


ESPUMISAN EASY burnoje tirpstančios granulės.

Medicinos priemonė. Nevartokite Espumisan® Easy, jei esate alergiškas (esant padidėjusiam jautrumui) simetikonui arba bet kuriai kitai Espumisan® Easy sudedamajai daliai.

ESPUMISAN 40 MG, minkštosios kapsulės

Espumisan 40 mg minkštosios kapsulės. Nereceptinis vaistas. Veiklioji medžiaga: simetikonas. Kiekvienoje kapsulėje yra 40 mg simetikono. Vaisto forma. Minkštoji kapsulė. Terapinės indikacijos. Virškinimo trakto sutrikimų, kurie pasireiškia meteorizmu, simptominis gydymas. Pacientų parengimas pilvo ertmės organų tyrimui, pvz. rentgenu ar ultragarsu. Vartojimo būdas ir dozavimas. Vyresniems kaip 6 metų vaikams, paaugliams ir suaugusiems rekomenduojama vartoti po dvi Espumisan 40 mg kapsules (atitinka 80mg simetikono) 3-4 kartus per parą. Galima gerti valgant arba po valgio, prireikus-ir prieš miegą. Vartojimo trukmė priklauso nuo ligos eigos. Rengiant pacientus tyrimams skirti po dvi Espumisan 40 mg kapsules 3 kartus per parą vieną dieną prieš tyrimus ir dvi Espumisan 40 mg kapsules tyrimo dienos ryte. Vartojimo metodas. Vartoti per burną. Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės. Dujų sankaupa gali atsirasti dėl rimtesnių virškinimo trakto negalavimų. Jų požymiai gali būti: spaudimo ir pilnumo pojūtis, raugėjimas, žarnų gurguliavimas, pilvo pūtimas. Jei šie virškinimo veiklos sutrikimai atsiranda ar jie trunka ilgiau, reikia pasitarti su gydytoju. Jis nustatys, ar nėra kitokio gydymo reikalaujančių ligų. Kontraindikacijos. Espumisan negalima vartoti esant padidėjusiam jautrumui veikliajai medžiagai, saulėlydžio geltonajam FCF (E110), metilo parahidroksibenzoatui arba sudėtyje esančioms kitoms pagalbinėms medžiagoms.

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie LR SAM el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, nurodytais jos interneto svetainėje www.vvkt.lt
Reklama paruošta 2021m. balandis

+11
+16 -5
  • ESPUMISAN
  • ESPUMISAN minkštosios kapsulės
  • ESPUMISAN EASY
  • ESPUMISAN EASY burnoje tirpstančios granulės
  • Pilvo pūtimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *