Vitaminu D turtingas maistas – nauda vyrų sveikatai

Sausio 24, 2022 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Vitamino D trūksta daugeliui mūsų geografinėje platumoje gyvenančių asmenų, todėl reikėtų pasistengti, kad vitamino D mityboje būtų kuo daugiau. Vertėtų valgyti daugiau riebios žuvies, pavyzdžiui, lašišos, gerti žuvų taukus. Vitamino D taip pat yra avokaduose, kiaušinių tryniuose, pieno produktuose (ypač tuose, kurie papildomai praturtinti riebaluose tirpiu vitaminu D), todėl šių maisto produktų vertėtų suvalgyti kiekvieną dieną. Dėl vitamino D kiekio papildymo dažniau reikėtų valgyti avižinės košės, gerti apelsinų sulčių. Galima vartoti ir vitamino D papildus, tačiau prieš tai rekomenduojama atlikti kraujo tyrimus, nes per dideli vitamino D kiekiai gali būti ir toksiški.

Vienas atliktas tyrimas parodė, kad vienerius metus kasdien vartojant daugiau nei 3000 TV vitamino D, vyriško hormono testosterono lygis organizme buvo kur kas didesnis, o šis hormonas normaliai lytinei vyro funkcijai juk labai svarbus. Kituose literatūros šaltiniuose nurodoma, kad vitamino D trūkumas gali būti susijęs su didesne erekcijos sutrikimų rizika. Pasirodo, kad dėl nepakankamo vitamino D kiekio organizme gali pasigaminti daugiau laisvųjų radikalų, o šios oksidacinę pažaidą sukeliančios aktyviosios medžiagos mažina azoto oksido kiekį organizme. Azoto oksidas – labai svarbus junginys, būtinas normaliai erekcijos funkcijai. Pasirodo, kad dėl nepakankamo vitamino D kiekio organizme gali pasigaminti daugiau laisvųjų radikalų, o šios oksidacinę pažaidą sukeliančios aktyviosios medžiagos mažina azoto oksido kiekį organizme. Azoto oksidas – labai svarbus junginys, būtinas normaliai erekcijos funkcijai.

Azoto oksido kiekio padidinimu organizme remiasi ir dauguma vaistinių preparatų, skirtų erekcijos sutrikimams gydyti. Erekcijos sutrikimams gydyti skirti vaistai yra labai selektyvūs ir stiprūs grįžtamieji specifinės 5 tipo fosfodiesterazės (PDE5) inhibitoriai. Kai dėl seksualinės stimuliacijos vaisto veikimo vietoje atpalaiduojamas azoto oksidas, vaistui slopinant PDE5, varpos akytkūniuose padidėja ciklinio guanozino monofosfato koncentracija. Dėl to raumuo tolygiai atpalaiduojamas ir į varpos audinius priteka daug daugiau kraujo. Tokiu būdu sukeliama pageidaujama erekcija, reikalinga sėkmingam lytiniam aktui atlikti. Pavyzdžiui, Lietuvoje jau yra antros kartos vaistas, veikiantis greitai, padedantis išsaugoti spontaniškumą ir sukeliantis mažiau nepageidaujamų reiškinių.

Apie erekcijos sutrikimus ir jų gydymo galimybes kalbama dar gana vangiai, nes dažnas vyras to gėdijasi, slepia tikrąją būklę ir pan. Vis dėlto neabejojama, kad šiandieninis problemos mastas – gana didelis. Negana to, dėl įvairaus laipsnio erekcijos sutrikimų skundžiasi vis jaunesni vyrai. Erekcijos disfunkcija gali išsivystyti ir dėl psichologinių, ir dėl organinių priežasčių, ir dėl šių faktorių derinio. Kartais erekcijos sutrikimai išnyksta savaime, kai pašalinama juos sukėlusi priežastis. Vis dėlto po truputėlį silpnėjanti erekcijos funkcija leidžia daryti prielaidą, kad erekcija natūraliai jau niekada nebebus tokia, kokia buvo prieš daugelį metų. Tokiu atveju niekada ne per vėlu koreguoti gyvenimo būdą ir ieškoti medikamentinių erekcijos sutrikimų gydymo galimybių. Geriausią gydymo metodą padės pasirinkti gydytojas urologas – jo kabinetas yra saugi ir patikima vieta, kurioje gali būti sprendžiamos net ir pačios intymiausios bei jautriausios problemos.

Plačiau:

0
+0 -0
  • gyvenimo būdo korekcija
  • erekcijos disfunkcija
  • erekcijos bėdos
  • sveikas gyvenimo būdas
  • mityba
  • vaistai erekcijos sutrikimams gydyti
  • lytinė vyro sveikata
  • erekcija
  • lytinė sveikata
  • kraujotaka
  • susilpnėjusi erekcija
  • vyro mityba
  • Erekcijos sutrikimai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *