6 naudingos žvėrienos savybės

Sausio 05, 2022 | Rūtelė Foktienė
+2
+2 -0

Žvėriena – tai labai vertinga, natūrali ir organizmui naudinga mėsa. Kodėl žvėrienos dažniau turėtų valgyti vaikai ir nusilpę asmenys? Kodėl ant mūsų stalo dažniau turėtų atsirasti briedienos, stirnienos ar šernienos? Pakalbėkime apie žvėrieną šiek tiek plačiau – pristatome net 6 naudingas jos savybes.

1) Žvėrienoje gausu natūralių vitaminų ir mineralų – žvėriena išsiskiria ypatingai dideliu vitamino B12 kiekiu. Pasirodo, kad 100 gramų natūralios žvėrienos yra beveik 100 proc. šio nervų sistemai ir kiekvienai kūno ląstelei svarbaus vitamino paros normos. Žvėrienoje taip pat yra reikšmingas kiekis geležies, kuri itin svarbi kraujodarai ir kraujo sistemai. Taip pat žvėriena išsiskiria ir dideliu cinko kiekiu, kuris labai svarbus vyrų lytinei sveikatai ir bet kurio žmogaus imuninei sistemai. Žvėrienoje randama ir kitų svarbių vitaminų ir mineralų.

2) Žvėriena yra puikus antioksidantų šaltinis – ja be minėto cinko, kuris yra gana svarbus ir stiprus gamtinis antioksidantas, žvėrienoje yra ir kitų natūralių antioksidantų, apsaugančių ląsteles nuo oksidacinės pažaidos, lėtinančių organizmo senėjimo procesus ir prisidedančių prie daugybės fiziologinių reakcijų. Stiprų antioksidantinį poveikį turi vitaminai E ir C bei įvairūs bioflavonoidai, kurie žvėrių mėsoje susiformuoja tik iš natūralių maisto šaltinių. Antioksidantai mažina širdies ir kraujagyslių ligų, Alzheimerio ligos ir vėžinių susirgimų riziką. Tie, kas nori ilgiau išlikti jauni, turėtų valgyti daugiau kokybiškos žvėrienos.

Game Meat, Deer, Venison, Cooking, Meal Preparation

3) Žvėriena yra labai natūrali mėsa. Vis daugiau informacijos pasirodo apie tai, kad gyvulių ūkiuose užauginami gyvuliai dėl jų laikymo sąlygų patiria daug streso, priešingai, nei natūralioje gamtoje besiganantys žvėrys. Taigi žvėrienos kokybė nemažėja dėl gyvulio patiriamo streso, kurio metu vyksta tam tikros biocheminės reakcijos ir blogėja mėsos kokybė. Iš patikimų tiekėjų įsigyta žvėriena šią sąlygą, be abejonės, išpildys, nes žvėrys minta tik natūraliu maistu ir auga tik natūraliomis sąlygomis. Ekologiškumo šalininkai žvėrieną valgo gana dažnai.

4) Sveikesnė, liesesnė ir alergijų nesukelianti mėsa. Žvėriena rečiau sukelia alergines reakcijas, todėl ji itin rekomenduojama alergiškiems asmenims ir vaikams, kurie labiau linkę į įvairias alergijas. Negana to, tokia sodrios spalvos mėsa yra liesesnė ir turinti mažiau cholesterolio. Ji labiau nei pramoniniu būdu užaugintų gyvulių mėsa tinkama antsvorio turintiems ar nutukusiems asmenims, širdies ir kraujagyslių ligomis ar cukriniu diabetu sergantiems pacientams.

5) Ekologiška mėsa – nors parduotuvėse apstu ekologiškumo ženklu pažymėtos ir pramoniniu būdu augintos mėsos, sunku būti tikram, kad tokia mėsa atitinka ekologiškumo standartus. Iš patikimų tiekėjų įsigyta žvėriena šią sąlygą, be abejonės, išpildys, nes žvėrys minta tik natūraliu maistu ir auga tik natūraliomis sąlygomis. Ekologiškumo šalininkai žvėrieną valgo gana dažnai.

6) Įdomesni žvėrienos skonio atspalviai – žvėrieną ypatingai vertina gurmanai, nes ji išsiskiria savo skoniu ir aromatu. Šios savybės gali patikti ne visiems, todėl labai svarbu mokėti tinkamai paruošti žvėrieną. Pavyzdžiui, įdomesnius skonius išgauti galėtų padėti mėsos marinavimas. Jis reikalingas ir tam, kad žvėriena bent kiek suminkštėtų, nes ji paprastai yra kietesnė nei pramoniniu būdu užauginta gyvulių mėsa (o ši savybė taip pat įrodo mėsos natūralumą).

Meat, Wild, Steak, Hirsch, Deer Steak, Broccoli

Daugybę grožio problemų galite išspręsti tiesiog rinkdamiesi tinkamą maistą. Būtent – teisinga mityba ne tik padailina liemenį ir pagerina imuninės sistemos veiklą, bet ir puoselėja išvaizdą: lygina raukšles, suteikia spindesio plaukams, sustiprina nagus. „Mityba turi tiesioginės įtakos išvaizdai – kaip atrodote kasdien ir kaip Jus veikia senėjimo procesas“, – teigia medicinos mokslų daktaras Joshua Zeichneris. Anot gydytojo, būtų išmintinga susidaryti mitybos planą, kuriame pakaktų sveikai odai ir plaukams reikalingų elementų – maistinių medžiagų, mineralų, riebalų rūgščių ir antioksidantų, saugančių organizmą nuo žalingo aplinkos poveikio. Taigi pasiruoškite komplimentų lavinai ir pirkinių krepšelį papildykite jaunystę puoselėjančiais produktais.

Plačiau:

10 maisto produktų jaunystei išsaugoti
+2
+2 -0
  • Sveika mityba
  • Mėsa
  • natūralus maistas
  • žvėriena
  • žvėrienos nauda
  • žvėrienos savybė
  • ekologiška mėsa

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *