Gerybinė prostatos hiperplazija – progresuojanti brandaus amžiaus vyrų liga

Rugpjūčio 07, 2020 | Rūtelė Foktienė
+4
+4 -0

Priešinė liauka yra labai svarbi vyriška liauka. Kitaip ji vadinama prostata ir tai plačiajai visuomenei kur kas žinomesnis terminas. Dažniausia brandaus amžiaus vyrų liga, susijusi su priešine liauka, vadinama prostatos hiperplazija (išvešėjimu). Tai gerybinės eigos liga. Vis dėlto ji sukelia daug nemalonių sveikatos sutrikimų, susijusių su šlapinimusi. Vyrui tai gali tapti dideliu išbandymu, ypač jei jis simptomus ignoruoja ir užsisklendžia savyje, bijodamas ieškoti pagalbos. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie svarbiausias priešinės liaukos išvešėjimo priežastis, reguliarių sveikatos patikrų svarbą, augalinių preparatų teikiamą naudą ir rekomenduotiną gyvenimo būdo koregavimą.

Kokios pagrindinės prostatos hiperplazijos priežastys?

Pagrindinis priešinės liaukos padidėjimo rizikos faktorius – vyresnis vyro amžius. Lytinių hormonų pusiausvyra organizme nėra pastovi ir neišlieka tokia pati visą gyvenimą. Ji priklauso ir nuo amžiaus. Prostatos hiperplazijos pradžią skatina pakitusi hormonų pusiausvyra – su amžiumi priešinės liaukos jungiamasis audinys pradeda vešėti. Prostata vis didėja ir pradeda trukdyti šlapimo nutekėjimo iš šlapimo pūslės funkcijai – atsiranda įvairiausių su normaliu šlapinimusi susijusių sutrikimų. Pastebėta, kad kuo prostata didesnė, tuo intensyvesni sutrikimai, tačiau būna ir taip, kad esant net ir dideliam prostatos išvešėjimo laipsniui, jokių šlapimo funkcijos pakitimų kurį laiką nepasirodo arba jų intensyvumas yra palyginus silpnas. Apie ligą kai kurie vyrai sužino tik jai komplikavusis ūminiu šlapimo susilaikymu ar šlapimo takų infekcija.

"Reguliarus ir ilgalaikis augalinių preparatų vartojimas gali padėti sušvelninti nemalonių simptomų pasireiškimą ir teigiamai veikti šlapimo sistemą."

Kodėl svarbu reguliariai lankytis specialisto kabinete?

Vyrai turi nuolat rūpintis savo sveikata. Rekomenduojami reguliarūs urologo patikrinimai. Maždaug nuo 40 metų amžiaus pas specialistą verta apsilankyti kasmet. Tai svarbu dėl to, kad liga būtų pastebėta laiku. Aukščiau minėtus simptomus gali sukelti ir kitos prostatos ligos, todėl vos tik sulaukus šlapimo funkcijos pakitimų geriau nedelsti ir kreiptis į gydytoją. Tai itin svarbu kalbant apie onkologinius susirgimus – kuo anksčiau nustatoma liga, tuo didesnė tikimybė, kad pavyks visiškai ją išgydyti.

Kuo naudingi augaliniai preparatai?

Reguliarus ir ilgalaikis augalinių preparatų vartojimas gali padėti sušvelninti nemalonių simptomų pasireiškimą ir teigiamai veikti šlapimo sistemą. Prostamol Uno minkštosiose kapsulėse esantis sabalpalmių (lot. Serenoae repens) vaisių tirštasis ekstraktas lengvina su gerybine prostatos hiperplazija susijusių apatinių šlapimo takų simptomus. Dėl bet kokių vaistų vartojimo būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Kaip turėtų būti koreguojamas gyvenimo būdas?

  • Reikėtų atsisakyti žalingų įpročių, ypač alkoholio vartojimo, nes jis tik pasunkina ligos eigą, be to, didina komplikacijų riziką.
  • Verta sumažinti vartojamų skysčių kiekį prieš naktį (tai padės geriau išsimiegoti ir taip dažnai nevaikščioti į tualetą). Rekomenduojama skysčių nebevartoti likus porai valandų iki miego arba jų vartoti labai nedaug. Ilgalaikis kokybiško miego trūkumas gali pridaryti daugiau bėdų.
  • Gėrimai su kofeinu taip pat pasižymi šlapimo išsiskyrimą skatinančiomis savybėmis, tad būtina pasvarstyti apie suvartojamo kiekio sumažinimą arba visišką šių gėrimų atsisakymą.
  • Mažiau gėrimų ir diuretinį poveikį turinčių maisto produktų rekomenduojama vartoti prieš ilgas keliones, svarbius susitikimus, ilgai planuotus įvykius.

Patariama stiprinti imunitetą, sveikiau gyventi ir saugotis peršalimo ligų, kurios didina komplikacijų pasireiškimo riziką.

Erekcijos funkcijos sutrikimas arba erekcijos disfunkcija yra būklė, kai nepavyksta pasiekti ir (arba) palaikyti reikiamo varpos standumo, reikalingo pilnaverčiam lytiniam aktui atlikti. Ši problema dažnesnė tarp brandaus amžiaus lytiškai aktyvių vyrų, tačiau ji užklumpa ir net labai jaunus vyriškosios lyties atstovus. Kaip erekcija susijusi su bendra organizmo būkle ir kokios jos disfunkcijos gydymo galimybės?

Plačiau:

Apie erekcijos funkcijos sutrikimą ir jo gydymą
+4
+4 -0
  • Vyrų ligos
  • Ūmus šlapimo susilaikymas
  • Gerybinis prostatos išvešėjimas
  • Gerybinė prostatos hiperplazija
  • vyriškumas
  • vyro sveikata

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *