Vaikų slogą irgi reikia gydyti

Sausio 28, 2022 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Susirgus vaikui svarbu pasistengti ne tik dėl to, kad jis jaustųsi geriau ir greičiau pasveiktų, bet ir dėl to, kad nekiltų rimtesnių komplikacijų. Net ir paprasčiausia sloga gali komplikuotis ausų, bronchų ar net plaučių uždegimu, tad geriau nedelsti ir priemonių imtis iš karto. Visuomet galima rinktis natūralesnes priemones, pavyzdžiui, vaistažolių arbatas ir jūros vandenį. Kodėl mažiems vaikams taip sunku „išgyventi“ slogą ir kas tokiu atveju galėtų padėti pasijusti geriau?

Sloga trukdo kokybiškai mažylio kasdienybei

Ir kūdikiai, ir maži vaikai, kenčiantys nuo slogos, tampa nervingi, irzlūs, neramūs, jie dažnai atsisako gerti ir valgyti. Juk kūdikiai iki 6 mėnesių amžiaus dar net nemoka kvėpuoti per burną, todėl blokuojamas kvėpavimas per nosį jiems gali tapti tikra kančia. Valgant ir miegant tai ypatingai jaučiasi. Tėveliai arba globėjai turėtų pasistengti, kad sloga sergantis mažylis jaustųsi kuo komfortiškiau ir galėtų laisviau kvėpuoti per nosį. Nosytę reikėtų valyti taip dažnai, kaip to reikia – kartais net keliolika ar keliasdešimt kartų per parą. Tik tuomet mažylis galės ramiau atsigerti, pavalgyti, žaisti ar pamiegoti.

Bent kelios priežastys, kodėl mažylio kvėpavimas per nosį visuomet turėtų būti laisvas

Nosytę reikia valyti ne tik dėl to, kad vaikelis galėtų laisviau kvėpuoti ir būtų lengviau išvengti įvairių slogos sukeliamų komplikacijų, bet ir dėl to, kad mažylis neatsisakytų gerti ir jo organizme nepritrūktų skysčių. Laisvas kvėpavimas per nosį svarbus ir dėl to, kad mažylis kokybiškai pamiegotų ir greičiau sveiktų, nes miegas irgi būtinas gerai savijautai. Jei kūdikio ar mažo vaiko sloga tinkamai negydoma, tuomet labai padidėja įvairių, jau kur kas pavojingesnių komplikacijų, rizika. Apskaičiuota, kad nemažą dalį komplikacijų sudaro vidurinės ausies uždegimas arba otitas. Ši ūminė liga gali būti labai skausminga, o kai kuriais atvejais pakenkiama ir mažylio klausa. Kitos galimos komplikacijos yra bronchų uždegimas (bronchitas) ir plaučių uždegimas, tačiau tai tik keletas dažniau pasitaikančių pavyzdžių.

Kaip valyti kūdikio ir mažo vaiko nosytę?

Jei sloga skysta ir skaidri, pakaks specialaus siurbtuko. Jis naudojamas iki tada, kol vaikas išmoksta kokybiškai ir savarankiškai išpūsti nosytę. Dažniausiai tai nutinka apie 3-4 gyvenimo metus. Nosytę reikėtų valyti taip dažnai, kaip to reikia – kartais net keliolika ar keliasdešimt kartų per parą. Tik tuomet mažylis galės ramiau atsigerti, pavalgyti, žaisti ar pamiegoti.

Jei sloga tirštesnė ir ją išsiurbti ar išpūsti sunkiau, gali praversti lašinamas (nuo pirmųjų gyvenimo dienų) arba purškiamas (nuo 6 mėnesių amžiaus) izotoninės koncentracijos jūros vanduo. Jei ir jūros vanduo nesuteikia pakankamo poveikio, tuomet prieš miegą (ar prieš valgį) galima sulašinti nosies lašų. Prieš jų lašinimą labai svarbu kruopščiai išvalyti nosies ertmes, nes tik tuomet nosies lašuose esančios vaistinės medžiagos galės tinkamai veikti. Dėl šių lašų vartojimo būtina pasitarti su mažylio gydytoju, nes tokių vaistinių preparatų negalima vartoti per dažnai ir per ilgai.

Jūros vanduo – natūrali priemonė, skirta mažų nosyčių valymui

Quixx baby yra natūralus izotoninės koncentracijos nosies tirpalas, kuriame yra jūros vandens iš Atlanto vandenyno su vertingais mineralais ir mikroelementais. Druskos koncentracija, esanti šio jūros vandens lašuose, yra priderinta prie natūralios koncentracijos organizme, todėl jis švelniai veikia kūdikio nosytę ir papildomai jos nedirgina. Quixx baby nosies lašai puikiai tiks:

  • Kasdienei natūraliai nosies ertmių priežiūrai;
  • Nosies ertmių valymui ir drėkinimui;
  • Užsikimšusios nosies valymui ir susidariusių gleivių pašalinimui;
  • Susidariusių ir pridžiūvusių plutelių minkštinimui bei lengvesniam jų pašalinimui;
  • Sausos, sudirgusios, žaizdelėmis nusėtos nosies gleivinės atgaivinimui.

    Manoma, kad apie nosies plovimo teikiamą naudą žmonės jau žinojo senovėje.

    Plačiau:

    15 naudingų nosies plovimo savybių
0
+0 -0
  • jūros vanduo
  • sloga
  • vaikų sloga
  • vaikų slogos gydymas
  • kaip gydyti vaikų slogą
  • užsikimšusi nosis

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *