Norisi auginti kažką ypatingo? Naminės pelės – puikus pasirinkimas!

Kovo 04, 2022 | Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Naminės arba japoniškosios pelytės gali būti puikus pasirinkimas tiems, kas nenori auginti kačių, šunų, roplių ar kitų įprastų ar ne tokių įprastų naminių gyvūnų. Jos labai draugiškos ir mielos, puikios ir socialios draugės. Vis dėlto prieš įsigyjant naminę pelytę reikėtų įvertinti tai, kad jos gyvena gana neilgai – apie du, daugiausiai tris metus.

Patariama auginti bent po kelias

Geriausias pasirinkimas – auginti bent kelias pelytes, nes jos yra gana socialūs ir bendruomeniški gyvūnai. Pelėms patinka bėgioti, todėl kuo erdvesnis terariumas, tuo geriau. Net jei namai ir nedideli, galima įrengti kelių aukštų terariumą – tai bus tarsi daugiabutis, kuriame gali gyventi ir keletas, o kartais net ir keliolika pelyčių.

Pelių namai – šeimininko išradingumo išraiška

Pelytes įprasta auginti metaliniuose narveliuose, tačiau vis labiau populiarėja plastikiniai terariumai, kuriuos ne tik labai lengva valyti ir prižiūrėti, bet jie ir kur kas saugesni pačioms pelytėms. Be to, aplink plastikinį terariumą nebyra pjuvenos, maistas, nešvarumai. Naminės pelės – labai išradingi ir judrūs gyvūnai, todėl joms patinka įvairios naujos aplinkos detalės. Pelių namai gali tapti šeimininko išradingumo išraiška. Pavyzdžiui, joms gali labai patikti kartotinės dėžės, įvairios šakelės, džiovinta žolė ir minkštos samanos, įvairūs guoliai, lapai ir t.t. Daugumą naujų objektų pelės dažniausiai sugraužia ir tai joms tampa puikia pramoga. Terariumo dangai tinkamiausios birios ir granuliuotos pjuvenos arba specialūs pelėms skirti kraikai.

Gyvena grupelėmis

Pelės – labai bendruomeniški ir grupelės mėgstantys sudaryti gyvūnai. Paprastai jos gyvena grupėmis, kurias sudaro keletas ar keliolika pačios lyties atstovų. Jei norisi auginti daugiau pelyčių, tai geriausia visas kartu pradėti auginti dar iki jų brandos,  mat tuomet daug mažesnė tikimybė, kad jos pyksis ar bus viena kitai agresyvios. Pelės mėgsta turėti savo teritorijas, dėl kurių gali kovoti iki pat gyvenimo pabaigos. Geriausias pasirinkimas – auginti bent kelias pelytes, nes jos yra gana socialūs ir bendruomeniški gyvūnai. Pelėms patinka bėgioti, todėl kuo erdvesnis terariumas, tuo geriau.

Labiausiai mėgsta įvairias daržoves, sėklas ir grūdus

Graužikai išsiskiria tuo, kad turi labai greitą medžiagų apykaitą, todėl vandens ir maisto jų „namuose“ turi būti nuolat. Gyvūnėlių parduotuvėse galima įsigyti specialiai pelytėms skirto pašaro, tačiau puikiausiai tiks ir įvairių grūdų mišiniai, šviežios ir džiovintos daržovės, riešutai ir valgomosios sėklos. Tarkime, pelėms gali tikti ir naminėms papūgėlėms skirtas maistas, kuriame yra ir sėmenų, ir grūdų, ir saulėgrąžų, ir riešutų, ir kitų valgomųjų sėklų bei maistingų sudedamųjų dalių.  

Jūrų kiaulytė (Cavia porcellus, domesticated guinea pig) – jūrų kiaulyčių (Caviidae) šeimai priklausantis gyvūnas. Tai vienas populiariausių namuose auginamų smulkiųjų graužikų, nes jos švelnios, mielos, nesudėtingai prižiūrimos, draugiškos, nedidelės. Žinoma, kad jūros kiaulytės kilusios ir Andų kalnų regiono (Pietų Amerikos žemyno), o Europoje jos kaip naminiai gyvūnai auginamos bene 500 metų, tačiau ypač stipriai išpopuliarėjo 20 amžiaus viduryje. Pateikiame 10 įdomybių apie šiuos gyvūnus, kurie gali būti puikus naminio gyvūno pasirinkimas, kai namie nesinori auginti nei šunų, nei kačių, nei roplių, nei žuvų, nei kitų gyvių.

Plačiau:

10 įdomybių apie jūros kiaulytes ir jų priežiūrą

0
+0 -0
  • naminiai gyvūnai
  • pelės
  • naminės pelės
  • japoniškosios pelės
  • kodėl verta auginti peles
  • kaip prižiūrėti namines peles
  • kaip auginti peles

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *