Priešlaikinė ejakuliacija: kaip suprasti, kad ši problema gali kamuoti ir Jus?

Kovo 28, 2022 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Kiekvienam vyrui retkarčiais nutinka taip, kad lytinis aktas baigiasi daug anksčiau, nei tikėtasi… Skaičiuojama, kad praktiškai kiekvienas vyras bent kartą gyvenime patyręs priešlaikinę ejakuliaciją. Tačiau kaip suprasti, kad ankstyva ejakuliacija – jau problema? Kokie požymiai galėtų rodyti, kad vyrą jau kamuoja taip vadinama priešlaikinė ejakuliacija? Kaip būtų galima savarankiškai įvertinti pirminę būklę? Ar Lietuvoje yra kokių nors priemonių, kurios galėtų padėti gydyti priešlaikinę ejakuliaciją?

Kada reikėtų apsilankyti gydytojo urologo kabinete?

Kaip ir minėta prieš tai, retkarčiais pasitaikanti priešlaikinė ar ankstyva ejakuliacija nebūtinai rodo sveikatos sutrikimą. Jei problema išnyksta vėl užsiimant reguliariais lytiniais santykiais ar pasikeitus kokioms nors prieš tai priešlaikinę ejakuliaciją nulėmusioms aplinkybėms, tuomet urologo konsultacija nebūtina. Į jį kreiptis reikėtų tuomet, kai:

1) Laikas nuo lytinės sueities iki ejakuliacijos (sėklos išmetimo) ne ilgesnis kaip 1 – 2 minutės (problema ypatingai ryški tuomet, kai šis periodas neviršija 30-60 sekundžių trukmės – būtent dėl tokios trukmės vyrai dažniausiai ir kreipiasi į gydytojus urologus);

2) Vyras stokoja ejakuliacijos savikontrolės (tai reiškia, kad jam beveik niekada nepavyksta savarankiškai sukontroliuoti ir atitolinti sėklos išmetimo lytinių santykių metu);

3) Priešlaikinė, ankstyva, pernelyg greita ejakuliacija vyrui sukelia neigiamų jausmų, pavyzdžiui, nepasitikėjimą savimi, baimę, nerimą, frustraciją ir pan.; Priešlaikinė, ankstyva, pernelyg greita ejakuliacija vyrui sukelia neigiamų jausmų, pavyzdžiui, nepasitikėjimą savimi, baimę, nerimą, frustraciją ir pan.

4) Priešlaikinė ejakuliacija galimai trukdo kokybiškiems santykiams su antrąja puse, priverčia vengti lytinio suartėjimo, ieškoti priežasčių, kaip išvengti intymių akimirkų ir t.t.

Priešlaikinės ejakuliacijos diagnozavimo priemonė (PEDP) – testas, kurį galite atlikti ir Jūs

Elektroninę priešlaikinės ejakuliacijos diagnozavimo priemonės (PEDP) – testo versiją galima rasti čia. Visiškai anonimiškai išsprendus testą, galima jį atsispausdinti ir nusinešti į gydytojo urologo konsultaciją. Testo klausimus pateikiame ir šiame straipsnyje, žemiau.

1) Ar jums sunku atitolinti ejakuliaciją?

2) Ar ejakuliuojate anksčiau, nei norite tai padaryti?

3) Ar ejakuliuojate esant silpnai stimuliacijai?

4) Ar jaučiatės nusivylę, nes ejakuliavote anksčiau, nei norėjote?

5) Ar nerimaujate dėl to, kad laikotarpis iki ejakuliacijos yra per trumpas ir jūsų partnerė lieka seksualiai nepatenkinta?

Jei į daugumą klausimų atsakėte „taip“, „dažnai“ arba „dažniausiai“, tuomet turėtumėte nedelsdami apsilankyti gydytojo urologo kabinete ir aptarti galimą priešlaikinės ejakuliacijos problemą. Būkite drąsūs ir pasitikėkite savimi – rūpinimasis savo intymia sveikata padės pagerinti lytinio ir bendrojo gyvenimo kokybę.

Priešlaikinė ejakuliacija dažniausiai gali būti gana sėkmingai gydoma. Lietuvoje yra vienintelis geriamasis vaistas, kuris skirtas būtent šiai problemai gydyti. Tai receptinis vaistas, todėl jį skirti gali tik sveikatos priežiūros specialistas – savigyda užsiimti nerekomenduojama ne tik dėl to, kad kai kurie vaistiniai preparatai gali būti suklastoti, bet ir dėl to, kad galima prisidaryti tik dar daugiau žalos. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

Plačiau:

0
+0 -0
  • ansktyva ejakuliacija
  • diagnostiniai kriterijai
  • Priešlaikinė ejakuliacija
  • ejakuliacija
  • priešlaikinės ejakuliacijos gydymas
  • vaistai nuo priešlaikinės ejakuliacijos

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *