5 dantų skausmą malšinančios priemonės

Balandžio 13, 2021 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
+2
+2 -0

Dantų skausmas visuomet pasirodo netinkamiausiu metu. Ūminis ir stiprus skausmas gali trikdyti darbingumą ir sukelti nemigą, o lėtinis, į maudimą panašus skausmas gali pradėti varginti ir sukelti ne tik fizines, bet ir emocines kančias.

Suprantama, skausmas yra toks pojūtis, kurio nori atsikratyti kuo greičiau. Tačiau norėtume pabrėžti, kad skausmo numalšinimas – tik mažas kelio gabalėlis, kurį reikia nueiti iki to, kad nemalonūs pojūčiai galutinai išnyktų. Svarbu surasti ir šalinti skausmo priežastį, o tai gali padaryti tik gydytojas odontologas arba kitos srities specialistas. Na, nebent skausmas kilo tik dėl tarpdančiuose užstrigusio ir užsilikusio maisto – tuomet gali pakakti vos kelių paprastų žingsnių, tokių kaip tarpdančių išvalymas, burnos ertmės praskalavimas ir panašiai. Tad pakalbėkime apie pagalbos būdus plačiau – ką daryti, jei netikėtai suskaudo dantį?

Tik specialistas gali patikimai nustatyti skausmo priežastį. Interneto nepakaks

Dantų skausmas, kaip žinia, dažniausiai aplanko naktimis, savaitgalį, atostogų metu. Ne visuomet pavyksta iš karto patekti pas gydytoją odontologą. Vis dėlto tai bene svarbiausias žingsnis – užklupus danties skausmui, svarbiausia jo neignoruoti ir užsiregistruoti apsilankymui pas specialistą, nes ilgai ignoruojama problema savaime neišsispręs, o delsimas gali sukelti infekcijos išplitimą ar net sveikų dantų praradimą. Pasirodo, dažniausia vengimo kreiptis į gydytojus priežastis – skausmo baimė. Šiuolaikiniai gydymo metodai leidžia net ir sudėtingiausias procedūras atlikti be skausmo. Tad kas geriau – nuolat jaučiamas danties skausmas ir įsisenėjanti problema ar kelios valandos odontologo kėdėje, kur patikimai bus nustatoma ir išsprendžiama skausmo priežastis ir nemalonūs pojūčiai tikrai išnyks?

Pirmas žingsnis – geras ir kruopštus burnos ertmės išvalymas

Pirmiausia, ką turėtumėte padaryti, tai atsakingai išvalyti dantų ertmę. Tarpdančiuose užsilikęs maistas turėtų būti kruopščiai išvalomas dantų siūlu bei vieno danties šepetėliu, nes būtent užsilikę ir gesti pradėję maisto likučiai gali būti viena iš dantų skausmo priežasčių.

Burnos skalavimas padeda pasiekti įvairias vietas ir malšinti skausmą, stabdyti patogenų dauginimąsi

Puikiai tiks ir antiseptinių savybių turintys burnos skalavimo skysčiai – jie ne tik papildomai išvalys burnos ertmę, bet ir padės kovoti su patogenais, sukurdami jų dauginimuisi ir augimui netinkamą aplinką. Tokį skalavimo skystį galima pasigaminti tiesiog namuose (žinoma, antiseptinių savybių turinčių skysčių galima rasti ir vaistinėje). Tad į stiklinę virinto vandens įdėkite šaukštelį druskos, ištirpinkite ją ir kuo dažniau skalaukite burnos ertmę. Taip pat gali būti naudingas ir šalavijų nuoviras.

Kai kuriais atvejais padeda sena liaudiška priemonė – gamtos dovanotas bičių pikis

Grynas bičių pikis – natūrali priemonė dantų skausmo mažinimui. Gryno pikio gabaliuką galima prispausti prie pažeistos vietos ir palaikyti iki 15-20 minučių. Tai nuo seno žinomas būdas kovoti su burnos ertmės patogenais ir dantų bei dantenų skausmu. Žinoma, tai laikina pagalba. Pirmiausia, ką turėtumėte padaryti, tai atsakingai išvalyti dantų ertmę. Tarpdančiuose užsilikęs maistas turėtų būti kruopščiai išvalomas dantų siūlu bei vieno danties šepetėliu, nes būtent užsilikę ir gesti pradėję maisto likučiai gali būti viena iš dantų skausmo priežasčių.

Verta griebtis uždegiminių procesų priešininko – šalčio

Uždegimo vystymąsi labai paskatina šiluma, tad Jums reikia naudoti šilumos antagonistą – šaltį, kuris, priešingai, lėtins uždegiminius procesus ir tuo pačiu malšins patiriamą skausmą. Ledo kompresu skaudančią vietą galima šaldyti kelis kartus per parą, laikant jį prie pažeistos vietos apie 15-20 minučių.

Vaistai nuo skausmo padės lengviau sulaukti vizito pas gydytoją odontologą

Bene efektyviausias ir greičiausias kovos su dantų skausmu būdas yra nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartojimas. Dolmen yra vaistas skausmui malšinti, priklausantis būtent nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei. Jis vartojamas trumpalaikiam simptominiam lengvo ir vidutinio stiprumo ūminiam skausmui, tokiam kaip dantų skausmas, malšinti. Dolmen skirtas suaugusiems pacientams. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

Dantų skausmas – problema, kurios išvengti tikriausiai norėtų kiekvienas iš mūsų. Vis dėlto jis paprastai aplanko pačiu netinkamiausiu metu – naktį, savaitgalį, per atostogas... Trys dažniausios dantų skausmo priežastys yra dantų ėduonis, pulpos (danties minkštojo audinio) uždegimas arba dantų pūlinys, tačiau ne taip jau ir retai pasitaiko dėl gingivito, periodontito, griežimo dantimis, dantų skilimo ar protinių dantų dygimo kylantis dantų skausmas. Būna ir taip, kad dantų skausmas atsiranda ir dėl net su burnos ertme nesusijusių priežasčių. Taigi ką daryti, kai netikėtai suskausta dantį? Nuo kokių veiksmų reikėtų pradėti?

Plačiau:

3 žingsniai suskaudus dantį

+2
+2 -0
  • dantenų uždegimas
  • kariesas
  • dantų ligos
  • NVNU
  • Parodontozė
  • Ėduonis
  • dantų skausmas
  • Dolmen
  • vaistai nuo dantų skausmo
  • dantų skausmo gydymas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *