Kaip tinkamai prižiūrėti veido odą rudenį?

Rugsėjo 07, 2022
+2
+2 -0

Tinkamai prižiūrėti veido odą svarbu visais metų laikais, tačiau, pasak ,,MANO vaistinės“ specialistų, kiekvienu metų laiku, besikeičiant oro sąlygoms, keičiasi ir odos priežiūros niuansai. Šiame straipsnyje pateikiame keletą vaistininkų patarimų, kaip prižiūrėti veido odą rudenį.

Stipresnių ingredientų įvedimas

Saulė, vėjas, smėlis, sūrus vanduo padaro nemažai žalos odai, todėl pasibaigus vasarai, ji būna jautresnė, labiau išsausėjusi, paraudusi. Atsižvelgiant į šias aplinkybes,  rudenį odai prižiūrėti reikėtų rinktis stipresnių ingredientų, skatinančių didesnę odos regeneraciją. Odos priežiūrai rudenį, puikiai pasitarnaus aktyvesnės vitaminų formos, pavyzdžiui, askorbo rūgštis, paprasčiau kalbant – vitaminas C. Askorbo rūgštis  puikiai skaistina odą , tačiau vasarą ji netinka, nes būdama pernelyg aktyvi gali pažeisti. Kitas odai reikalingas elementas yra retinolis, kuris vasarai taip pat yra per stiprus, tačiau pasibaigus saulėtiems orams – tampa nepamainoma kosmetikos priemone kiekvienai moteriai. Specialistai pataria kosmetiką, kurios sudėtyje yra retinolio ar kitų retinoidų vartoti tik vakare, o ryte veidą patepti priemonėmis, turinčiomis stiprią SPF apsaugą, nes naudojant kosmetiką su retinoliu oda tampa jautresne ultravioletiniams saulės spinduliams. Tinkama kosmetika ir jos pasirinkimas yra itin svarbus, dar vienas patarimas – kosmetikos priemones veidui su retinoliu reikėtų pradėti naudoti palaipsniui; iš pradžių naudoti kas antrą dieną, o įsitikinus, kad oda nėra jautresnė galima vartoti ir kasdien.

Odai atstatyti būtini antioksidantai

Vaistininkų teigimu, odai po vasaros atstatyti būtini antioksidantai. Vienas iš jų siūlomų dviejų antioksidantų derinių yra serumas su aukščiau minėtuoju vitaminu C ir ginkmedžiu. Šis derinys gali padėti apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos,  atkurti odos skaistumą ir elastingumą – oda tampa švytinti ir atgaivinta . Vitaminas C gali padėti sumažinti raukšlių atsiradimą, pagerinti ir suvienodinti odos atspalvį, o ginkmedžio lapų ekstraktas, itin stiprus antioksidantas ir vitamino E šaltinis, gali padėti sumažinti senėjimo procesus, raukšlių atsiradimą, atkurti odos stangrumą . Serumą siūloma tepti ant švarios ir sausos veido, rankų, kaklo, dekoltė odos, vengiant zonų aplink akis, nosį ir burną.

Dar viena mažytė paslaptis – siekiant, kad kosmetika būtų dar efektyvesnė, vitaminą C vertėtų naudoti kartu su retinoliu.  Puiki kombinacija odos drėgmės balansui palaikyti – vitaminas C ir hialiurono rūgštis. Dar vienas svarbus, padedantis apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos  – vitaminas E[ , kurį taip pat siūloma naudoti rudenį. Tiesa, nebūtinai visos šios priemonės turi būti viename produkte – galima jų paieškoti ir atskirai.

Svarbu palaikyti odos drėgmę

Rudens sezono metu ypatingai svarbu drėkinti odą. Vaistinėse itin gausu veido priežiūros priemonių, skirtų drėkinimui. Tai kosmetika moterims – emulsijos, drėkinamieji kremai bei purškikliai. Taip pat gerą drėkinamąjį efektą suteikia serumai bei drėkinamosios kaukės. Odai drėkinti puikiai tinka priemonės su hialiurono rūgštimi. Veidui drėkinti rekomenduojama lietuviška kosmetika, pavyzdžiui, veido kremas su kolagenu ir augaliniu aliejumi, kuris drėkina, stangrina odą, suteikia jai pamaitintos odos išvaizdą. Kreme esantis kolagenas bei augaliniai aliejai palaiko natūralią odos drėgmę, suteikia stangrumo ir elastingumo odai. Priemonė nekemša porų ir gali būti naudojama kaip makiažo pagrindas.

Tinkamai drėkinant veido odą, svarbu nepamiršti ir apsaugos nuo išorės poveikio priemonių, pavyzdžiui, priemones su SPF apsauga reikia naudoti ne tik vasarą, bet ir visais kitais metų laikais. Tik, jei vasarą naudojame priemones su 30- 50 SPF apsauga, tai rudenį galima rinktis ir su mažesne apsauga – 15 – 30.

Norint išsirinkti geriausias Jūsų odai kosmetikos priemones patogu pasikonsultuoti su ,,MANO vaistinės“ specialistais.  


+2
+2 -0

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *