Prostatos hiperplazija yra kontroliuojama liga, tik būtina susirūpinti laiku

Birželio 16, 2020 | Rūtelė Foktienė
+2
+2 -0

Prostatos hiperplazija priskiriama vyresnius vyrus kamuojančioms ligoms, kurios daro įtaką ne tik jų šlapinimosi ypatumams, bet gali pakenkti ir normaliam lytiniam gyvenimui bei pasitikėjimui savimi. Teigiama, kad šis sveikatos sutrikimas kamuoja daugiau nei pusę vyresnių nei 50 metų vyrų. Priešinės liaukos hiperplazija yra progresuojanti liga ir gali komplikuotis įvairiais sveikatos sutrikimais – ypač tuomet, kai laiku nėra skiriamas reikiamas gydymas. Apie šią ligą žinoti verta kiekvienam – ir jaunesniems, ir vyresniems vyrams, ir juos mylintiems šeimos nariams. Tai labai svarbu dėl to, kad sveikata ir gera gyvenimo kokybe būtų rūpinamasi nuolat, o ne tik tada, kai atsiranda sunkių ir net gyvybei pavojingų komplikacijų. Šiame straipsnyje rasite naudingos informacijos apie ligos progresavimą, galimus sunkesnius sveikatos sutrikimus (tada, kai nepaisoma organizmo siunčiamų signalų) ir svarbiausią patarimą, kaip elgtis tuomet, kai pasireiškia varginantys apatinių šlapimo takų simptomai.

Ligos progresavimas

Liga vystosi palaipsniui, todėl ir normalios šlapimo funkcijos pakitimų intensyvumas paprastai stiprėja po truputį. Didėjant prostatai, vyrai susiduria su įvairiais šlapinimosi sutrikimais: dažniau norima šlapintis (ypatingai naktį), susilpnėja ir vis nutrūksta šlapimo srovė, tenka palaukti šlapinimosi pradžios, net ir nusišlapinus jaučiamasi taip, kad šlapimo pūslė nebuvo visiškai ištuštinta. Gali būti jaučiami ir nemalonūs pojūčiai šlapinantis ar šlapimo pūslės skausmas. Vėliau gali atsirasti ir šlapimo nelaikymas. Prostata vis didėja, o šlapinimosi procesas vis sunkėja. Gali sutrikti miegas, lytinis gyvenimas, darbo ir poilsio režimas. Ligai dar labiau progresuojant atsiranda komplikacijų rizika.

"Svarbiausia – nelaukti. Liga, kaip ir minėta prieš tai, linkusi progresuoti, tad laukimas nieko neišspręs ir simptomai, tikėtina, ne lengvės, o tik sunkės."

Galimos ligos komplikacijos

Kadangi dėl padidėjusios prostatos vis sunkiau tinkamai ištuštinti šlapimo pūslę, joje gali likti vis didesnis šlapimo kiekis. Dėl to išauga pasikartojančių šlapimo takų infekcijų rizika. Dažnai kartojantis šlapimo takų infekcijoms gali sutrikti ir normali inkstų veikla (kartais prostatos hiperplazija komplikuosi netgi lėtiniu inkstų nepakankamumu). Be to, padidėjusi prostata daro neigiamą įtaką ir lytiniam gyvenimui.

Viena dažniausių komplikacijų – ūminis šlapimo susilaikymas. Apie jį informuoja labai stiprus pilvo apačios skausmas ir visiškas negalėjimas nusišlapinti net ir labai stengiantis (arba šlapinamasi tik lašais). Tokie pacientai turi skubiai kreiptis į medicinos įstaigą, nes būtina iš šlapimo pūslės kateteriu pašalinti susikaupusį šlapimą, mat kyla šlapimo pūslės plyšimo, infekcijų, organizmo intoksikacijos ir kitų sveikatos sutrikimų grėsmė.

Jei pasireiškia nemalonūs apatinių šlapimo takų simptomai

Svarbiausia – nelaukti. Liga, kaip ir minėta prieš tai, linkusi progresuoti, tad laukimas nieko neišspręs ir simptomai, tikėtina, ne lengvės, o tik sunkės. Blogiausia, kai sulaukiama sveikatai pavojingų komplikacijų – kai kuriais atvejais padaroma nepataisoma žala. Dėl šių priežasčių pirmasis žingsnis, kurį reikėtų žengti drąsiai ir neieškant priežasčių tai padaryti ne šiandien, o rytoj, yra apsilankymas pas gydytoją. Jis surinks anamnezę (paciento ligos istoriją), atliks reikiamus tyrimus ir paskirs patį tinkamiausią gydymą. Dažnai pradedama nuo augalinių preparatų, kurie gali padėti sumažinti nemalonių simptomų pasireiškimą ir taip pagerinti gyvenimo kokybę. Jei liga pažengusi labiau, skiriami vaistinių preparatų deriniai, o kai kuriais atvejais prireikia ir chirurginio gydymo. Vis dėlto prostatos hiperplazija yra kontroliuojama liga, tik būtina savo sveikata susirūpinti laiku!

Vyresnis vyro amžius gali atnešti daug gražių dalykų. Ir tai nuostabus laikas, ypač jei vyras besąlygiškai rūpinasi savo sveikata ir visuomet atkreipia dėmesį į organizmo siunčiamus ženklus. Gerybinė prostatos hiperplazija yra tokia liga, kurią galima sėkmingai kontroliuoti ir gyventi normalų gyvenimą. Ir, priešingai, jei lėtinė liga bus ignoruojama, jos vystymasis tikrai nesustos, o pats audinių išvešėjimas tik didės – vyrui kils vis daugiau nemalonių su šia urogenitaline patologija susijusių simptomų. Kuo gerybinės prostatos diagnostikoje naudinga tarptautinė prostatos simptomų skalė? Kuo svarbus gyvenimo būdas? Kuo naudingi tradiciniai augaliniai vaistiniai preparatai?

Plačiau:

3 aktualūs klausimai apie gerybinę prostatos hiperplaziją – vieną dažniausių vyriškų ligų
+2
+2 -0
  • Gerybinis prostatos išvešėjimas
  • Gerybinė prostatos hiperplazija
  • vyriškumas
  • sveikata
  • Vyrų ligos
  • Ūmus šlapimo susilaikymas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *