Cholesteatoma

-1
+0 -1

Cholesteatoma – tai plokščiojo epitelio augimas vidurinėje ausyje už ausies būgnelio, dėl kurio yra spaudžiamos kitos ausies struktūros bei galimas išplitimas į nervus ir galvos smegenis.

Visos cholesteatomos yra klasifikuojamos į įgimtas ir įgytas. Įgimtos klasifikuojamos į vidurinės ausies ir kaukolės pamato. Būgninės ertmės cholesteatomos būna keturių tipų:

pirmasis – pažeistas vienas ausies kvadrantas, klausos kauliukų grandinė nėra suardyta, bei nėra plitimo į speninę ataugą;

antrasis – pažeistas daugiau nei vienas ausies kvadrantas, klausos kauliukų grandinė nėra suardyta, bei nėra plitimo į speninę ataugą;

trečiasis – klausos kauliukų grandinėlė suardyta, bet nėra plitimo į speninę ataugą;

ketvirtasis – suardyta klausos kauliukų grandinėlė ir plinta į speninę ataugą.

Cholesteatoma paprastai išsivysto dėl prastos Eustachijaus vamzdžio (vamzdis jungiantis būgninę ertmę su nosiarykle) funkcijos.

Cholesteatomos paplitimas populiacijoje yra maždaug 3–6 atvejai 100tūkst. žmonių. Lietuvoje įgimtos cholesteatomos yra nustatomos ypač retai, taip yra dėl diagnostikos sudėtingumo. Jos dažniausiai nustatomos vaikams nuo 5–6 m. amžiaus.

Cholesteatoma. Simptomai

Turint cholesteatomą vargina tokie simptomai: iš ausies gali tekėti nemalonaus kvapo išskyros; kai cholesteatomos maišelis smarkiai padidėja, gali būti jaučiamas spaudimas ausyje; suprastėja klausa, girdimas spengimas ausyse; galimas ausies užgulimas, ausies odos patinimas; diskomfortą kelia skausmas už ausies, ypač paūmėjantis naktį. Taip pat gali pasireikšti svaigulys, vienos veido pusės raumenų silpnumas (pažeistos ausies pusės).

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *