Išangės įplėša

+2
+2 -0

Išangės įplėša – tai dažniausiai mažas gleivinės ar odos įplyšimas išangės srityje. Nors ir labai mažos (dažniausiai jos nesiekia nė 1cm ilgio), išangės įplėšos paprastai būna labai skausmingos bei gali kraujuoti. Taip yra todėl, kad išangės srityje yra daug nervinių galūnėlių ir ši vieta yra labai jautri.

Išangės įplėšą gali sukelti: tuštinimasis didelėmis arba kietomis išmatomis, vidurių užkietėjimas ir stanginimasis tuštinantis, lėtinis viduriavimas, išangės srities uždegimas, sukeltas Krono ar kitos uždegiminės žarnyno ligos, gimdymas. Retesnės išangės įplėšos priežastys yra: išangės vėžys, ŽIV infekcija, tuberkuliozė, sifilis, herpes infekcija.

Yra nustatyti rizikos veiksniai, didinatys išangės įplėšos atsiradimo tikimybę. Tai: vaikystė (labai daug vaikų iki vienerių metų amžiaus perserga išangės įplėša), senėjimas, vidurių užkietėjimas, gimdymas, uždegiminės žarnyno ligos, ypač Krono liga.

Paprastai išangės įplėša sugyja per 1-2 savaites, tačiau kai kurie žmonės serga ilgiau. Pagrindinis išangės įplėšos gydymo būdas yra skausmo slopinimas ir tuštinimosi lengvinimas. 

Išangės įplėša. Simptomai

Išangės įplėša pasireiškia skausmu tuštinantis, skausmu po tuštinimosi, kuris gali trukti kelias valandas, ryškiai raudonas kraujas ant išmatų arba tualetinio popieriaus, išangės niežulys arba sudirgimas, matoma įplėša išangės srityje, mažas guzelis ar odos atplaišėlė šalia išangės įplėšos.

 

Jeigu šį sutrikimą sukėlė kita liga, pavyzdžiui, Krono liga ar išangės srities herpes infekcija, papildomai pasireikš ir šioms patologijoms būdingi simptomai. 

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *