Kiaušidžių navikai

-1
+0 -1

Kiaušidžių navikai – tai kiaušidžių srities piktybiniai augliai. Vėžys išsivysto, kai sveikose ląstelėse įvyksta mutacija ir jos tampa piktybinėmis.

Manoma, kad kiaušidžių vėžio išsivystymui daug įtakos turi genetika. Yra išskiriami trys sindromai:

Šeiminis kiaušidžių ir krūties vėžio sindromas – kai krūties ir kiaušidžių piktybinius auglius turi artimos giminės (pirmos ir antros kartos).

Specifinis šeiminio kiaušidžių vėžio sindromas – kai kiaušidžių vėžinių susirgimų pasitaikė dviem ir daugiau pirmos eilės giminių.

Antrojo tipo Lynčo sindromas – kai prie kiaušidžių vėžio diagnozuojamas ir kitų organų vėžys, pvz. gimdos, krūties, storosios žarnos.

Taip pat yra nemažai rizikos faktorių, padidinančių tikimybę vėžiniui susirgimui atsirasti: nėštumo nutraukimai; žalingi įpročiai tokie kaip rūkymas ar alkoholis; kitų organų vėžiniai susirgimai praeityje; didesnėje rizikos grupėje yra negimdžiusios moterys, sirgusios lėtinėmis mažojo dubens organų ligomis, turėjusioms dirbtinių apvaisinimų, taip pat didesnę riziką apsirgti turi vyresnio amžiaus moterys bei moterys po menopauzės.

Yra skiriami keli kiaušidžių vėžio tipai: epitelinis navikas (dengiamųjų ląstelių navikas); germinalinių ląstelių navikas (iš ląstelių, gaminančių kiaušinėlius), stromos navikas (iš ląstelių, išskiriančių hormonus).

Kiaušidžių navikai. Simptomai

Kiaušidžių vėžio simptomai nėra specifiški. Esant pirmosioms stadijoms didžiąją dalį atvejų nebūna jokių simptomų. Jie pasireiškia tik vėlesnėse stadijose dėl metastazių (išsisėjusių vėžinių ląstelių) į žarnyną. Gali kamuoti tokie požymiai kaip: diskomfortas ar skausmas pilvo srityje; besikaitaliojantys viduriavimas bei vidurių užkietėjimas; sunkumas ir pilnumas pavalgius; pakitusios formos išmatos (panašios į kaspiną). Jeigu auglys perauga storosios žarnos gleivinę, ligonė gali pradėti kraujuoti.

Taip pat sergančiajai krenta kūno svoris, pasireiškia nuovargis, smarkiai padidėja pilvo apimtis dėl skysčio kaupimosi jame, pasunkėja šlapinimasis – norisi šlapintis dažnai, bet nedideliais kiekiais.

Paskutinėje vėžio stadijoje, dėl metastazės į bambą, ligonė pastebi raudonumą ir šlapiavimą bambos srityje.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *