Neurodermitas

+2
+4 -2
2

Neurodermitas, dar kitaip dažniau vadinamas atopiniu dermatitu arba egzema, yra nežinomos kilmės lėtinė uždegiminė odos liga, siejama su įvairiomis alerginėmis ligomis, tokiomis kaip astma, maisto alergija ar alerginis rinitas. Manoma, kad atopinį dermatitą sukelia kelios priežastys: sausa dirgli oda, kartu su organizmo imuninės sistemos funkcijos sutrikimu. Stresas ir emocinė įtampa gali sunkinti simptomus, tačiau tiesiogiai šios ligos nesukelia.

Dauguma gydytojų tiki, kad atopinio dermatito išsivytstymui yra svarbus genetinis pagrindas. Ši liga dažniausiai (90%) prasideda vaikystėje iki 5 metų amžiaus, tačiau gali atsirasti ir suaugusiųjų amžiuje.

Pasaulyje yra labai daug sergančiųjų atopiniu dermatitu: 10-20% vaikų ir 1-3% suaugusiųjų. Ligos paplitimas nepriklauso nuo rasės, o pastaraisiais metais sergančiųjų sparčiai daugėja visame pasaulyje. Nustatytos kelios šio reiškinio priežastys ir atopinio dermatito rizikos veiksniai: šeimos nariai, sergantys atopiniu dermatitu, astma arba šienlige, moteriška lytis, vyresnis motinos amžius. Pastebėta, kad ši liga dažnesnė labiau išsivysčiusiose šalyse ir yra labiau paplitusi tarp aukštesnio socialio sluoksnio žmonių.

Neurodermitas. Simptomai

Atopinis dermatitas gali pasireikšti kiek skirtingai priklausomai nuo paciento amžiaus.

Kūdikiams liga gali prasidėti net 2-3 mėnesių amžiaus. Odelė tampa sausa, paraudusi, šerpetojanti ir labai stipriai niežtinti. Kartais susiformuoja skysčio pilnos pūslelės. Dažniausiai pažeidžiami skruostai ir skalpo oda, tačiau liga gali pasireikšti ir kitur. Jeigu ji prasideda tarp dvejų metų amžiaus ir paauglystės, dažniausiai bėrimas atsiranda alkūnių ir kelių odos raukšlėse, tačiau gali pasireikšti ir ant kaklo, riešų, kulkšnių, arba odos klostėje tarp sėdmenų ir šlaunies.

Suaugusiems atopinis dermatitas paprastai pažeidžia alkūnių ir kelių raukšlių odą, kaklą, veidą. Neretai pažeidžiami dideli odos plotai. Kartais stipriai pažeidžiamos zonos aplink akis. Oda tampa labai sausa, nuolatos stipriai niežti.  

    • Neuro – ir su stresu ne neee, jokiu būdu nesusijęs…
      V. Sinelnikovo knygoje „Pamilk ligą savo” daug informacijos ir atsiveria akys, kaip savo vidumi, nusistatymais, elgesiu susikeliame ligas. Tepalų naudojimas šitokių ligų atveju tik nustumia ligą gilyn į vidų, ir priežastis išlieka. Psichologijos tepalais neišgydysi

    Siųsk savo nuomonę

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *