Rožinė dedervinė

-1
+1 -2

Rožinė dedervinė (lot. Pityriasis rosea) – tai odos bėrimas, kuris dažniausia prasideda kaip viena didelė ar ovali dėmė ant krūtinės, pilvo arba nugaros. Ši dėmė gali būti iki 10 cm skersmens. Jai susiformavus ant kūno neretai atsiranda ir kitokios sandaros bei dydžio žaizdelių. Jos būna mažesnės ir primena svyrančias pušų šakas. 

Liga būdinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau didžiausias rizikos faktorius – asmenys nuo 10 iki 35 metų. Rožinė dedervinė išnyksta savaime per 6 savaites. Liga gali sukelti niežulį, todėl taikomas gydymas – simptominis.

Tiksli ligos atsiradimo priežastis iki šiol nėra aiški, bet galimas rizikos veiksnys yra virusinė infekcija, ypač sukelta Herpes grupės viruso. Rožinės dedervinės nesukelia bakterijos ir grybeliai, kurie būdingi kitiems odos susirgimams. Manoma, kad ši liga yra paveldima. Dažniau ja sergama pavasarį ir rudenį.

Rožinė dedervinė


„Nugaroje esantys bėrimai dažniausiai išsidėsto „kalėdų eglutės‟ forma. Dauguma atvejų rožinės dedervinės bėrimas yra niežtintis. Netipiniais atvejais rožinė dedervinė gali pasireikšti ir kitų formų bėrimais.“

Plačiau apie ligos simptomus ir patarimus, kaip jos išvengti skaitykite čia:
Rožinė dedervinė – kaip atpažinti šią ligą? »

Rožinė dedervinė. Simptomai

Įprastai liga pasireiškia kaip didelė, kiek iškilusi pleiskanojanti dėmė ant nugaros, krūtinės ir pilvo. Prieš jai atsirandant, kai kurie žmonės skundžiasi gerklės skausmu ar karščiavimu, pykinimu, apetito stoka.

Praėjus kelioms dienoms ar savaitėms po dėmės susiformavimo, pastebimi mažesni pleiskanojantys dariniai ant nugaros, krūtinės ir kojų.

Kiekvieną žmogų gali varginti skirtingi simptomai, pavyzdžiui, galvos skausmas, svaigimas, skausmingas bėrimas. Įdomu tai, kad bėrimas 25 % sergančiųjų rožine dedervine niežulio nesukelia, 50 % atvejų kamuoja nestiprus niežėjimas, o likusiems šis simptomas pasireiškia stipriai. Jeigu išsivysto nuolatinis, savaime neišnykstantis bėrimas, reikia kreiptis į gydytoją.

Kartais bėrimas būna kitokios formos nei įprasta. Apvalūs iškilę mazgeliai dažnai atsiranda vaikams, nėščioms moterims, tamsaus gymio žmonėms. Pleiskanojimas būdingas naujagimiams ir vaikams. Kai kuriems asmenims pagrindinė ligos dėmė ant kūno nesusiformuoja, jiems būdingas tik mažesnis pleiskanojantis bėrimas.

Pagrindinis simptomas išnyksta per 4–8 savaites, bet taip pat gali trukti nuo 3 savaičių iki 3 mėnesių. 

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *