Žaizdos

+1
+2 -1

Žaizdos – tai įvairios kilmės odos ir gilesnių audinių sužalojimai. Jos atsiranda įsipjovus, nusibrozdinus, nusikasius, įsidūrus.

Dauguma žaizdų atsiranda įvairių nelaimingų atsitikimų metu, namuose, darbe ar leidžiant laisvalaikį, tačiau operacijų metu padaromi pjūviai ir siūlės taip pat priskiriami žaizdoms. Žaizdos klasifikuojamos į tokias grupes: uždegiminės žaizdos, paviršinės žaizdos (joms priklauso nubrozdinimai, kiti negilūs sužalojimai), gilios žaizdos (jos priklauso muštinės ir pjautinės žaizdos, kada sužalojami ir giliai po oda esantys audiniai, pavyzdžiui, raumenys ar kaulai), durtinės žaizdos, žmonių ir gyvūnų įkandimai, pragulos (ypač būdingos nejudantiems, ar žmonėms, sergantiems diabetu, periferinės kraujotakos ar mitybos sutrikimus turintiems žmonėms).

Žaizdos, kaip sveikatos sutrikimas, yra būdingos neatsargiems žmonėms (vaikams, psichiškai nestabiliems asmenims), taip pat rizikingų profesijų atstovams ar ekstremalius laisvalaikio praleidimo būdus propaguojantiems asmenims, tačiau jos gali atsirasti apskritai bet kokiam žmogui. 

Žaizdos. Simptomai

Pagrindiniai žaizdų simptomai yra skausmas, patinimas ir kraujavimas. Visi šie požymiai labai priklauso nuo to, kokioje kūno vietoje, kokio dydžio ir gylio žaizda yra.

Pavyzdžiui, net ir didesnės žaizdos, esančios mažiau jautriose kūno vietose, nebus tokios skausmingos, kaip rankos piršto įsipjovimas, nes jame yra didesnis nervinių galūnėlių kiekis. Pažeidus vietą, turinčią didesnį kraujagyslių tinklą ar sužalojus didesnes kraujagysles, kraujavimas bus gausesnis, nei pažeidus kūno vietą, kur yra nedaug ar nedidelių kraujagyslių. 

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *