Ką daryti, kad permainingi orai netrukdytų džiaugtis pavasariu?

Kovo 06, 2017 | L.Rimgailė
+8
+8 -0

Atšilus orams ne vieną iš mūsų ima varginti peršalimas – ūminis viršutinių kvėpavimo takų uždegimas. Virusai, kurie prasiskverbia į mūsų nusilpusį organizmą, dažniausiai ir sukelia tas nemalonias peršalimo ligas.

Atrodo, kad jei ne gripas ar plaučių uždegimas, o tik užgulta nosis, skaudama gerklė ar kosulys, tuomet visi šie simptomai praeis savaime, tačiau mes klystame…

Pavasaris: ką daryti, kai vargina aukšta temperatūra, sloga ir kosulys?

Pavasarį itin dažnai gali varginti įvairios peršalimo ligos, nes iš po žiemos nusilpęs žmogaus imunitetas yra labai pažeidžiamas, o organizmas nepajėgia apsiginti. Tada ir prasideda visi tie nemalonūs simptomai: aukšta temperatūra, sloga ir kosulys su kuriais ir bandome kovoti.

Aukšta temperatūra. Jei temperatūra aukštesnė nei 38 laipsniai, kaip mat imame galvoti, kaip numušti aukštą temperatūrą, ieškome, kur gi tie vaistai nuo temperatūros. Vaistų nuo temperatūros nereikėtų gerti tada, kai temperatūra dar nėra tokia aukšta. Kodėl? Todėl, jog organizmas pats turi kovoti su infekcijomis. Yra žinoma, jog kuo daugiau organizme baltymo interferono, kurį organizmas gaminasi pats tuomet, kai pakyla temperatūra, tuo aukštesnė temperatūra vargina žmogų. Štai todėl yra nerekomenduojama mažinti vaistais mažos temperatūros, nes jei ją imsime mažinti, tuomet interferono organizmas nesugebės pasigaminti pakankamai. Dėl to ir sirgsime ilgiau, nes imuninei sistemai reikės rasti kitų būdų, kaip nugalėti infekciją. Temperatūra krinta prakaituojant, tad labai svarbu kad žmogus, kuris turi temperatūros, gertų daug skysčių, kurie turėtų būti šilti, bet ne pernelyg karšti.

" Esant slogai labai svarbu kad neišdžiūtų nosies gleivinė, todėl svarbu naudoti nosies gleivinę drėkinančias priemonės, pavyzdžiui, hipertotinį vandenyno vandens nosies purškalą „Quixx“."

Sloga. Norėdami palengvinti kvėpavimą per užsikimšusią nosį skubame į vaistinę pirkti vaistų nuo slogos. Sloga – tai dar vienas organizmo gynybos nuo infekcijos būdas. Esant slogai labai svarbu kad neišdžiūtų nosies gleivinė, todėl svarbu naudoti nosies gleivinę drėkinančias priemonės, pavyzdžiui, hipertotinį vandenyno vandens nosies purškalą „Quixx“.Ir nors visiems gerai yra žinoma, kad negydoma sloga savaime praeina maždaug per savaitę laiko, bet sloga gerokai apkartina mūsų gyvenimą: užsikimšusi nosis neleidžia normaliai kvėpuoti, o peršalus gleivės ima kauptis ne tik nosyje, bet ir plaučiuose.

Kosulys. Jei atsiranda sausas kosulys, tuomet stengiamės, kad kuo greičiau jis taptų drėgnu, greičiau praeitų. Sauso kosulio gydymui reikia skirtingų vaistų negu drėgno, kurį būtina skatinti. Jei kosulys yra sausas, tuomet reikia skystinti gleives, kad joms būtų kuo lengviau pasišalinti. Jei kosulys drėgnas, tuomet tokiam kosuliui palengvinti padėtų sirupas ar tirpiosios tabletės nuo kosulio „Flavamed“.

Vaikų kosulys – vienas dažniausių skundų, dėl kurių kreipiamasi į šeimos gydytojus. Pristatome 10 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie vaikų kosulį.

Plačiau:

10 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie vaikų kosulį

Tinkama mityba ir poilsis  padeda kovoje su peršalimu

Sergant peršalimo ligomis labai svarbu tinkamai maitintis. Imuninės sistemos veiklai yra svarbūs tokie vitaminai kaip C, A, B12, B6  ir mineralinės medžiagos: cinkas, selenas, geležis, varis, todėl pasistenkite, kad Jūsų mityba būtų subalansuota ir joje būtų šių vitaminų bei mineralinių medžiagų.

Verta paminėti ir vitaminą D, kuris gali tapti puikia sezoninių ligų profilaktikos priemone. Moksliniai tyrimai įrodė, kad vitamino D reikia ne tik kaulams ar rachito profilaktikai, bet ir imuniteto stiprinimui, todėl tose šalyse, kur saulės yra mažai, rekomenduojama naudoti Vitamino D maisto papildus arba savo mitybą praturtinti maisto produktais, kuriuose yra šio vitamino (kiaušiniai, žuvis).

Yra sakoma, kad nėra blogo oro, yra tik bloga apranga. Tad drąsiai džiaukitės pavasariu, tik prieš tai pasistenkite šiltai apsirengti ir nesušalti.

 

+8
+8 -0
  • Sausas kosulys
  • Alerginė sloga
  • Sloga ūminė
  • Sloga lėtinė
  • Kosulys

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *