Kaip padėti savo vyrui išgyventi vidurio amžiaus krizę?

Gegužės 10, 2018 | L.Varanavičienė
+3
+5 -2

Vyrą vidurio amžiaus krizė „užpuola“  maždaug 37- 42 metais- tai tikriausiai sunkiausias laikotarpis bet kurio stipriosios lyties atstovo gyvenime. Kenčia šiuo metu visi – ir vyras, ir jo žmona, ir vaikai. Pasipila skyrybos…

Pagyrų stoka

Taip vadinama vyro vidurio amžiaus krizė  dažniausiai susijusi su padėties visuomenėje, karjeros kelių pasirinkimo,  gyvenimo vertybių permąstymu. Kodėl ji kyla? Išnagrinėkime tipinį pavyzdį.

 Jį lydi sėkmė ir nekankina  nerealizuotos ambicijos. Jis jaučiasi nugalėtoju, švilpiančiu prabangiu automobiliu, orą drebinančiu galingu motociklu. Šeima standartinė:  žmona,  du vaikai, namas, sodyba, atostogos prie jūros du kartus per metus. Jis šeimos maitintojas,  aprūpintojas. 

Žmona visada yra šalia, mato pakilimus ir nuosmukius. Prisimena  kančios kelius, patirtus kuriant padėtį visuomenėje. Iki panagių gelmių žino išrinktojo trūkumus. Giria vyrą tik išskirtinėmis aplinkybėmis, visus  pasiekimus priima kaip savaime suprantamus. Ji ramiai aptaria šeimos klausimus, vaikų problemas, naujus stambesnius pirkinius.

Jis nejaučia   žmonos jaudulio ir susižavėjimo, kurių staiga pradeda taip trūkti. Su paaugliais vaikais taipogi artimo ryšio nėra. Šeimoje seniai  nebėra herojumi.

Jis pradeda ieškoti  žavėjimo objekto svetur. Nori susipažinti su ta, kuri gėrėtųsi, žiūrėtų nustebusiomis akimis ir aikčiotų dėl kiekvieno žodžio. Kas tai galėtų būti? Dažniausiai – jauna ir nepatyrusi mergaitė, iki ausų įsimylėjusi sėkmingą vyrą. Ir tada jis pastebi, kad aplinkui, pasirodo, yra tiek daug merginų, besižavinčių jo laimėjimais, juo pačiu. Ir  kad su viena iš šių gražuolių jis gali mėgautis savo autoritetu. Gimsta mintis- „gal palikti šeimą?“.

Kol yra parako

Moteris niekada nesupras, kokia yra vyro impotencijos baimė. Raukšlės, nukaręs smakras, celiulitas – tai tik smulkmenos, palyginus su panika,  pasireiškusia stipriajai lyčiai dėl erekcijos silpnėjimo! Vyras tai supranta kaip gyvenimo pabaigą, ir niekas negali jo nuraminti.

"Šiuo metu impotencijai gydyti parduodami keturi fosfodiesterazės 5 inhibitoriai – sildenafilis, vardenafilis, tadalafilis ir naujausias šios grupės atstovas – avanafilis."

Pagyrų ir aukštinimo badas susipina su pajėgumo silpnėjimu. Žmogus staiga supranta, kad įžengė į penktą dešimtmetį. Ir neaišku, kiek  dar lovoje „patemps“ . Sveikata taip pat  primena apie save, o dažnai visai ne laiku. Senatvės baimė, taigi ir negalėjimas būti seksualiai patraukliu iškyla į pirmą planą.

Per šį laikotarpį vyras tampa nepanašus į save. Jį nuolat persekioja mintis, kad jam nedaug liko, kad intymių malonumų pabaiga visai arti. Taigi reikia  skubėti iš gyvenimo imti viską, kol užtenka parako. Ir jis pradeda skubėti …

Jis aktyviai susirūpina savo sveikata ir dažnai gauna priešingą efektą. Tai  jį dar labiau nuvilia. Jis nuolat varo sau stresą, darosi itin agresyvus ir dėl daugelio nesėkmių kaltina žmoną!

Save į kampą užspaudęs vyras mano, kad  žmona nesupranta, jo nemyli, o jis ir pats nejaučia jai jausmų. Nusprendžia, kad juos riša tik pareigos vaikams ir vienas kitam. Galų gale jis nori laisvės ir skrydžio, o ne pareigų ir apribojimų. Monotoniški  reikalai lovoje  taip pa nejaudina. Vyras jaučia visuotinę vienatvę, neviltį, visišką būties beviltiškumą.

Žmonos vaidmuo

Tiesą sakant, šiuo atveju vyrui itin reikia  žmonos dėmesio ir globos. Tik jis to nesupranta.  Nežino, kaip paaiškinti jai visus staiga jį užgriuvusius sunkumus ir baimę.

Siekdama išlaikyti šeimą, žmona turi parodyti tikrai angelišką kantrybę. Galų gale niekas, išskyrus ją, nežino, kaip padėti vyrui. Tik ji  viena  sugeba sulaikyti, nepaminus, kas daugelį metų  atkakliai kurta. Tai nėra lengva. Bet juk ji Moteris ir Žmona.

+3
+5 -2
  • Erekcijos sutrikimai
  • Erekcijos sutrikimų priežastys
  • Erekcijos sutrikimų gydymas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *