Kaip taisyklingai valyti dantukus?

Sausio 28, 2014
+17
+23 -6
5

Dantukų valymas

Klausimas odontologui. Kol Gabija susikaupusi klausosi gydytojo Artūro, klausiame: kokia turėtų būti dantukų valymo rutina? Rytais po pusryčių ir vakarais prieš miegą?

Odontologo Artūro Maršalkos atsakymas. Svarbiausia, kad dantys būtų valomi du kartus per dieną: geriausia po pusryčių (nes paskui dažniausiai išskubama į darželį) ir vakare prieš miegą.

Patarimas. Nepamirškite, kad po dantų valymo vakare negalima nei užkandžiauti, nei gerti sulčių ar arbatos. Vanduo – vienintelis gėrimas, kurį galite gerti išsivalę dantukus.

Dar vienas patarimas – paraginkite mažylį visuomet po maisto ar užkandžio praskalauti burną vandeniu ar išgerti stiklinę vandens. Galite duoti vaikučiui sukramtyti fermentinio sūrio gabalėlį (sūryje gausu kalcio!).

Dantukų valymas

Klausimas odontologui. Kokie pagrindiniai dantų valymosi žingsniai? Dažniausiai labiausiai šepetuku trinami, valomi priekiniai dantys, ar tai gerai? Ar reikėtų visus dantis valyti vienodai?

Odontologo Artūro Maršalkos atsakymas. Nedidelį dantų pastos kiekį (žirnelio dydžio) reikėtų uždėti ant šepetėlio. Tuomet šluojamaisiais judesiais reikėtų valyti po du apatinius dantukus iš apačios į viršų po dešimt kartų (Gabija kaskart itin noriai su gydytoju skaičiavo iki dešimties).

Dantukų valymasTaip pat svarbu nepamiršti tokiu pačiu būdu nuvalyti ir vidinio dantų paviršiaus. Na, o galiausiai valomi kramtomieji dantų paviršiai: juos galima valyti arba sukamaisiais judesiais, arba braukant šepetėliu pirmyn ir atgal.

Paskui tą patį veiksmą reikėtų kartoti su viršutiniais dantukais. Taigi priekiniai dantukai tikrai nėra prioritetas. Visus dantukus reikia prižiūrėti vienodai.

Patarimas. Reikėtų nepamiršti reguliuoti ir vaikučio mitybą. Per dažnas užkandžiavimas itin kenkia dantims. Nerekomenduočiau užkandžiauti tarp valgymų dažniau nei 2–3 kartus.

Reikėtų vengti lipnių produktų: sausainių, bandelių, traškučių ar javainių. Nors jie skanūs, tačiau labai greitai prilimpa prie dantų ir burnoje išlieka ilgą laiką. Visus šiuos ir kitus saldumynus rekomenduočiau valgyti pagrindinio valgio metu.

Taip pat derėtų rečiau gerti gazuotus gėrimus, o sultys jokiu būdu negali pakeisti vandens. Jose gausu dantų kietuosius audinius tirpdančių rūgščių.

Klausimas odontologui. Kiek laiko turi užtrukti dantukų valymas?

Odontologo Artūro Maršalkos atsakymas. Apie 2–3 minutes.

Patarimas. Vis dėlto svarbiausia ne laikas, o valymo kokybė. Jeigu valome dantis – tai visus, iš visų pusių ir švariai. 

Dantukų valymas

Klausimas odontologui. Mažoji pacientė jau pavargo ir susiėmė už galvos, todėl klausiame paskutinio klausimo. Jei tektų nakvoti svečiuose ar gamtoje, kur nėra įprastų valymo priemonių, ar galima vaikui prieš miegą duoti trumpam pakramtyti becukrės kramtomosios gumos gabalėlį? O gal būtų geriau užsidėti nedidelį kiekį dantų pastos ant piršto ir juo pavalyti dantukus? Ar pakaktų burną tiesiog praskalauti vandeniu?

Odontologo Artūro Maršalkos atsakymas. Visados svarbu nepamiršti įsidėti dantų šepetėlio (žinoma, jį reikėtų laikyti specialiame dėkliuke).

1 2 3
+17
+23 -6
5
 • Dantų kariesas
 • Dantų ėduonis
 • Dantys
 • Dantų kariesas vaikams
 • Dantų profilaktika
 • Dantų valymas
 • Vaikų odontologai

Susiję straipsniai

 • Dantų pasta, ypač vaikų turi būti būtinai be fluoro! Nes Fluoras ypač nuodingas vaikams.
  Minkština kaulus, iki galo nesusiformuoja danties mazgas. Nuo fluoro dantų emalis iškrenta gabalais. Juk vandenilio fluoridas – rūgštis, ėsdinanti stiklą. Fluoras kenkia ne tik dantų emaliui, bet ir sukelia smegenų veiklos sutrikimus.

 • oho, labai painu kai vieni sako jog reikia fluoro, o kiti argumentuoja ir sako jog tai nuodinga. Ir kas pasakys, kaip elgtis teisingiausiai…

 • Liuks daktariukas, mes net iš Kauno pas jį važinėjam. Negaliu atsidžiaugt. Mūsų didžiausias turtas!

 • vazinejom su suneliu pas si daktara,profesionaliai ir kantriai dirba su vaikais,kiekvienas zingsnis apgalvotas.labai svelnus bendraujant su vaiku.viska jam paaiskina kaip kas bus kad vaikas nebijotu:) ir taisant bendrauja su vaiku palaiko kontakta ir taip vaikas jauciasi saugus,buvau malonei nustebusi siuo daktaru. kol taise dantukus priesais yra ekranas kur rode multfilmus.rekomenduoju si daktara:) verta pinigeliu sumoketu uz taisyma. Sis daktaras turtas vaiku odontologijoi:)

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *