Medžiai sužydėjo, simptomai paūmėjo. Visa tiesa apie pavasarines alergijas

Balandžio 24, 2017 | L. Rimgailė
+9
+9 -0

Saulė, medžių žydėjimas, gaivus pavasario vėjelis – visa tai kažkodėl Jūsų nedžiugina? Nieko keisto, to priežastis, tikriausiai, visai paprasta – pavasarinė alergija, dar kitaip vadinama šienligė, kuri sukelia daugybę nemalonių simptomų: čiaudulį, slogą, ašarojimą…

Taigi, ką daryti, kad pavasarinės alergijos netaptų priežastimi lindėti namie ir nematyti to nuostabaus atgimimo laiko – pavasario?

Šienligė: beržų žiedadulkės itin pavojingos

Medžių žiedadulkės pavasarį žmonėms sukelia pirmuosius simptomus, kurie labai dažnai būna panašūs į peršalimo. Žmogų pradeda varginti sloga, akių ašarojimas, čiaudulys. Tokios medžių žiedadulkės tampa žmogui, kuris turi alergiją, pavojingos. Ypač reikėtų saugotis beržų žiedadulkių, nes jos labai mažos ir lakios, daug pavojingesnės už dideles žiedadulkes. Tokios mažos žiedadulkės patenka į kvėpavimo takus ir gali sukelti alergiją bei dusulį.

Dar blogiau, jei medžių žiedadulkėmis alergiškas žmogus serga bronchine astma, dėl šios priežasties jam gali atsirasti dusulio priepuolių.

 

Lietus – tikra palaima šienlige sergančiam asmeniui

Pavasarinei alergijai įtakos turi orų drėgmė: jeigu sausa, žiedadulkių koncentracija ore didesnė, jeigu drėgna arba lyja, jos nusėda aplinkoje, vadinasi, alergija sergančiam žmogui tampa ne tokios „agresyvios“. Todėl tie, kas serga šienlige, pavasarį visada geriau jaučiais kai lyja. Pasivaikščioti po gamtą jiems geriau po lietaus, kai žiedadulkės jau nusėdusios ir yra mažiau pavojingos.

Šienlige sergantis žmogus ne tik turėtų nuolat  stebėti oro drėgnumą, bet ir įprasti gyventi tam tikru paros ritmu. Žiedadulkėms alergiškiems žmonėms yra patariama lauke būti geriau antroje dienos pusėje, kai žiedadulkės jau yra nusėdusios ir mažiau išprovokuoja nemalonius alergijos simptomus, vengti būti lauke labai anksti ryte, nes būtent toks laikas yra žiedadulkių žydėjimo pikas.

"Dėl pavasarinės alergijos žmogų gali ištikti dusulio priepuoliai, kurie negydant gali pradėti sunkėti ir dažnėti."

Kas nutiks, jei ignoruosite pavasarinės alergijos simptomus?

Sinusitas gali atsirasti dėl to, jog numosite ranka į pavasarinės alergijos sukeliamą slogą. Varginant alerginei slogai yra rekomenduojama naudoti vandenyno vandens nosies purškalus, pavyzdžiui „QUIXX“. Toks purškalas išplaus iš nosies ertmės alergenus ir sumažins nemalonius pavasarinės alergijos simptomus.

Dėl pavasarinės alergijos žmogų gali ištikti dusulio priepuoliai, kurie negydant gali pradėti sunkėti ir dažnėti.

Kodėl kai kurie šienlige sergantys žmonės itin įdėmiai perskaito maisto etiketes?

Posakis, jog viena bėda po vieną nevaikšto pasiteisina ir tuo atveju, kuomet kalbame apie šienligę. Pasirodo, jei žmogus serga šienlige, gali būti, kad atsiras alergija ir kitiems maisto produktams, pavyzdžiui,  lazdyno riešutams.

Tuomet užtenka suvalgyti vos vieną, du tokius lazdyno riešutėlius ir gali pasireikšti nemalonūs alergijos sukeliami simptomai: liežuvio tinimas, bėrimas.

Jūros druska – gamtos dovana mūsų grožiui ir sveikatai. Pristatome dar 4 labai naudingus ir praktiškus jūros druskos panaudojimo būdus, kurie pravers rūpinantis ir grožiu, ir sveikata. Taigi, kuo gali būti naudinga jūros druska?

Plačiau:

8 jūros druskos panaudojimo būdai (2 dalis)

Todėl tie, kurie serga alergija, dažnai itin atidžiai skaito maisto pakuotes: net ir mažiausias alergeno pėdsakas maiste gali sukelti daugybę nemalonių simptomų ar net būti mirtinas gyvybei, mat gali atsirasti ūmi anafilaksinė reakcija. Laiku nesuteikus pagalbos sutrinka širdies darbas, atsiranda dusulio priepuoliai, stipriai sumažėja kraujospūdis, žmogus gali numirti.

Ar pavasarinė alergija atsiranda dėl nusilpusio imuniteto ir užteršto organizmo?

Atsiranda žmonių, kurie mano, jog pavasarinės alergijos viena iš priežasčių yra nusilpęs imunitetas. Tuomet griebiamasi įvairių priemonių, kurios padėtų sustiprinti imunitetą. Tačiau darome didelė klaida, nes viskas yra priešingai: alergija yra padidėjęs organizmą atsakas alergenams, organizmo sistema per aktyviai reaguoja į aplinką, todėl gydant alergiją reikia ne skatinti, o slopinti organizmo reakciją į alergeną.

Kiti žmonės mąsto jog pavasarinė alergija – tai užsiteršusio imuniteto požymis. Deja, tačiau tai – ne tiesa. Organizmo valymas nepadės pašalinti nemalonių alergijos simptomų ir pačios alergijos, o alerginės reakcijos gali tik dar labiau padidėti. Specialios dietos be alergenų gali būti skiriamos tik tuo atveju, jei alergijos priežastis – tam tikras maistas.

Pirmiausiai, ką turėtų padaryti alergija sergantis žmogus, tai vengti alergenų, naudoti priemones, kurios sumažinti pavasario alergijos sukeliamus simptomus. Žengus šiuos pirmus žingsnius galėsite daug drąsiau džiaugtis pavasariu.

+9
+9 -0
  • Sinusitas
  • Alerginė sloga
  • Sloga ūminė
  • Sloga lėtinė
  • Sinusito gydymas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *