Spalvų ir šviesos terapija

Lapkričio 20, 2018 | Rūtelė Foktienė
+2
+2 -0

Jau nuo seno žinoma, kad spalvos ir šviesa turi gydomųjų savybių. Mokslininkai teigia, kad spalvų terapija jau buvo pasitelkiama Egipte, Indijoje, Senovės Kinijoje ir jau tada nebuvo abejojama spalvų nauda. Šiuolaikiniams žmonėms irgi žinoma, kad įrenginėjant interjerą būtina atsižvelgti į jame vyraujančias spalvas – tai gali lemti savijautą leidžiant laiką namuose.

Dabar chromoterapija priskiriama alternatyviems gydymo metodams. Į pagalbą pasitelkus spalvas ir šviesą siekiama harmonizuoti žmogaus kūno gyvybinius procesus ir pasiekti dvasinės naudos. Žinoma, kad pirmoji oficiali chromoterapijos klinika buvo įkurta JAV dar devynioliktojo amžiaus pabaigoje, o šiomis dienomis šis alternatyvus gydymo metodas taikomas itin dažnai, yra daugybė įstaigų, teikiančių tokias paslaugas ir parduodančių tam skirtas priemones.

Chromoterapijos principas – tai paciento pusiausvyros atgavimas į pagalbą pasitelkiant spalvas. Spalvos alternatyviame gydyme gali būti panaudojamos įvairiai, pavyzdžiui, medituojant, atliekant litoterapiją (gydymą akmenimis ir mineralais), įrengiant aplinką taip, kad vyrautų tam tikros spalvos. Teigiama, kad atliekant stimuliaciją šviesos emulsijomis, gaunami labai geri rezultatai ir teigiamai veikiama paciento psichinė bei emocinė būsena – gerėja jo nuotaika, sumažėja nerimo pasireiškimas, pagerėja miegas ir apetitas (atlikta nemažai tai įrodančių mokslinių tyrimų). Moksliškai nustatyta, kad mėlyni atspalviai pacientą veikia raminančiai ir atpalaiduojančiai, o raudoni atspalviai – aktyvinančiai, stimuliuojančiai. Šios dvi spalvos yra priešingybės. Geltona spalva yra tarp mėlynos ir raudonos. Teigiama, kad šios trys spalvos yra visa ko pagrindas. Jas maišant tarpusavyje galima gauti daug kitų spalvų ir atspalvių. Labai įdomu tai, kad galima nustatyti, kokios spalvos žmogui gali stigti, pavyzdžiui, jei akių obuoliai ir nagai yra įgavę mėlyną atspalvį, teigiama, kad jam būtų naudinga pasisemti raudonos spalvos. 

"Žinoma, kad yra pagrindinės septynios saulės šviesos spalvos – raudona, oranžinė, geltona, žalia, mėlyna, indigo (tarpinė spalva tarp violetinės ir mėlynos), violetinė. Alternatyvioje medicinoje šios septynios spalvos turi gydomųjų galių. Teigiama, kad jos gali padėti stiprinti žmogaus sveikatą. "

Saulės šviesa, kaip ir vanduo, yra gyvybės šaltinis. Žinoma, kad yra pagrindinės septynios saulės šviesos spalvos – raudona, oranžinė, geltona, žalia, mėlyna, indigo (tarpinė spalva tarp violetinės ir mėlynos), violetinė. Alternatyvioje medicinoje šios septynios spalvos turi gydomųjų galių. Teigiama, kad jos gali padėti stiprinti žmogaus sveikatą. Nedidelis saulės šviesos kiekis gydo, per didelis ultravioletinių spindulių kiekis, kaip žinia, gali susargdinti.  Jei žmogui trūksta saulės šviesos, jį gali ištikti daugybė sveikatos sutrikimų, pavyzdžiui, išsekimas, raumenų ir kaulų silpnumas, anemija, nervinės ligos. Taip pat gali sutrikti virškinimas ir mityba, kraujo ir kitų skysčių apytaka.

Gydymas saulės šviesa vyksta keliais būdais – pacientai turi praleisti šiek tiek laiko (dažniausiai pusvalandį) per specialius stiklus natūralios saulės šviesos apšviestose patalpose, kur saulės spinduliai pasiekia visą paciento kūną arba yra nukreipti į tam tikras vietas. Tamsiu paros metu gali būti panaudojami specialūs žibintai, suformuojantys reikalingos spalvos šviesą. Taip pat gali būti naudojami spalvoti buteliai. Alternatyvioji medicina teigia, kad tokiuose spalvotuose buteliuose prieš saulės šviesą palaikius švarų šulinio ar lietaus vandenį, jis įgauna gydomųjų galių ir gali būti naudojamas išoriškai arba į vidų (plaunant žaizdas, ruošiant kompresus, gydant tam tikras lėtines ligas).

Neabejojama chromoterapijos nauda organizmui ir dvasinei pusiausvyrai, nes vis daugiau mokslinių tyrimų rodo, kad jos poveikis labai palankus. Teigiama, kad šis alternatyvus gydymo metodas gali padėti stimuliuoti gyvybingumą, stiprinti imunitetą, šalinti dirglumą ir pasiekti vidinės pusiausvyros. Pastebima, kad spalvų ir šviesos terapija padeda atsikratyti tam tikrų ilgai kankinusių baimių ir patiriamos įtampos, tuo pačiu gerėja ir miego kokybė. Tvirtinama, kad šis gydymo metodas naudingas ir medžiagų apykaitai, virškinimui, odos būklei. Žinoma, gydymą šviesa būtina derinti su teisinga mityba ar specialia dieta, fizine veikla ir mankštomis (pavyzdžiui, joga), sugebėjimu atsipalaiduoti ir tinkamai pailsėti. 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Daugybę grožio problemų galite išspręsti tiesiog rinkdamiesi tinkamą maistą. Būtent – teisinga mityba ne tik padailina liemenį ir pagerina imuninės sistemos veiklą, bet ir puoselėja išvaizdą: lygina raukšles, suteikia spindesio plaukams, sustiprina nagus. „Mityba turi tiesioginės įtakos išvaizdai – kaip atrodote kasdien ir kaip Jus veikia senėjimo procesas“, – teigia medicinos mokslų daktaras Joshua Zeichneris. Anot gydytojo, būtų išmintinga susidaryti mitybos planą, kuriame pakaktų sveikai odai ir plaukams reikalingų elementų – maistinių medžiagų, mineralų, riebalų rūgščių ir antioksidantų, saugančių organizmą nuo žalingo aplinkos poveikio. Taigi pasiruoškite komplimentų lavinai ir pirkinių krepšelį papildykite jaunystę puoselėjančiais produktais.

Plačiau:

10 maisto produktų jaunystei išsaugoti
+2
+2 -0
  • Sveika mityba
  • Psichologija
  • Alternatyvioji medicina
  • Joga

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *