17 būdų, kaip per dieną sudeginti daugiau kalorijų

Gegužės 22, 2016
+16
17 būdų, kaip per dieną sudeginti daugiau kalorijų

Tegul kalorijos dega

Jeigu kasdien sugebate nueiti į sporto klubą ir sudeginti 500 kalorijų, tiesiog nuostabu – bet jeigu po rytinės mankštos 8 valandas prasėdite prie stalo, lieknėjimas gali smarkiai užtrukti. Laimei, yra slaptų būdų, leidžiančių nejučiomis deginti kalorijas visa dieną. Šie specialistų patarimai padės greičiau atsikratyti svorio.

Kelkitės ir liekite prakaitą

Jeigu ryte trūksta laiko nueiti į sporto klubą, žadintuvą nustatykite 15 minučių anksčiau. „Visų pirma pažadinkite savo medžiagų apykaitą – rinkitės puikiai žinomus pratimus, tokius kaip šuoliukai, atsispaudimai, atsilenkimai ir pritūpimai“,– siūlo Alonzo Wilsonas, „Tone House“ Niujorke įkūrėjas. Pradėsite deginti kalorijas (išvardyti pratimai padės sudeginti iki 140 kcal), ir šis procesas tęsis visa dieną.

Pasinaudokite gudrybe „1 kart 10“

„Stengiuosi per dieną rasti 10 progų pagreitinti širdies pulsą vienai minutei“,– patarimu dalijasi Tonis Hartonas, naujojo DVD „P90“ kūrėjas. Papildomas deguonies kiekis leis išlikti žvaliems ir paskatins Jūsų širdies, plaučių, kojų ir smegenų veiklą. T. Hartono teigimu, šis metodas padeda per dieną sudeginti net 300 – 400 kalorijų. Kas valandą galite padaryti po 10 pritūpimų – arba eidami į tualetą ir atgal atlikite gilius įtūpstus.

Atsivėsinkite

Įjunkite ventiliatorių anksčiau, nei paprastai – jis padės tirpdyti riebalus. Žurnale „Diabetes“ skelbto tyrimo duomenimis, vėsi temperatūra namuose gali iki 40 proc. aktyvinti rudųjų riebalų deginimą. Žemos temperatūros suaktyvinti rudieji riebalai degina kalorijas, kad palaikytų organizmo šilumą – net ir tada, kai tiesiog sėdite.

Prisėskite ant grindų

Žiūrite televizorių? Sėskitės ant grindų. Taip sudeginsite daugiau kalorijų nei prigulę ant sofutės. „Sėdint ant grindų, Jūsų raumenys dirba – be to, atsistoti prireikia daugiau energijos“, – sako biomechanikos specialistė, knygos „Move Your DNA“ autorė Katy Bowman.

Nedirbkite kelių darbų vienu metu

Iš automobilio pirkinių maišus neškite po vieną – taip pataria trenerė Lisa Kinder, DVD „10 Minute Solution: High Intensity Interval Training“ autorė. „Užtruksite nebe dvi, bet dešimt minučių“ – skaičiuoja L. Kinder. Ir sudeginsite 89 papildomas kalorijas!

Pakramtykite

Atėjus 15 valandai vėl užplūdo noras užkandžiauti? Pakramtykite gumos. Rodo salos universitete atliktame tyrime nustatyta: gumą kramtę tiriamieji sudegino nuo 5 iki 8 proc. daugiau kalorijų negu gumos nekramtę kolegos. Ir papildoma nauda – mokslininkų teigimu, gumą kramtantys žmonės suvartoja 68 kalorijomis mažiau.

" Šokinėdami per šokdynę sudeginsite 13 kalorijų per minutę"

Nesikratykite darbo

Šiandien dirbant reikia mažiau fizinių pastangų negu prieš 50 metų. Kitaip tariant, per dieną sudeginame maždaug 100 kalorijų mažiau – tai nustatė Liuzianos valstijos universiteto Baton Ruže mokslininkai. Pakeliui į darbą sėdime, biure bendraujame „Skype“… puikios sąlygos virsti tinginiais. Kad taip nenutiktų, treneris Adamas Rosante, knygos „The 30-Second Body“ autorius pataria nesikratyti fizinių užduočių. Pvz., patys nukopijuokite dokumentus (12 kalorijų), susitvarkykite darbo vietą ir palaistykite augalus (15 kalorijų), aplankus tvarkykite stovėdami (18 kalorijų).

Tegul telefonas Jus išjudina

Išmaniojo telefono žadintuvą nustatykite skambėti kas 30 minučių – jis primins, kad metas atsistoti. „Galima prie stalo prasėdėti ištisas valandos to nė nepastebint“, – pripažįsta garsenybių treneris, knygos „5 Pounds“ autorius. Nepamirškite – žingsniamatis neduos rezultatų, jeigu išties nejudėsite.

Rinkitės mažytį vandens buteliuką

Didelį vandens butelį pakeiskite mažesniu. „Tuomet jį teks dažniau pripildyti – vadinasi, ir pajudėti“, – paaiškina NBC laidos „Radius Fitness“ trenerė Natalie Uhling.

8 geriausi jogos pratimai nuo migrenos skausmo

"Žmonės, praktikavę jogą, pastebėjo, kad galvos skausmo intensyvumas ir dažnumas sumažėja jau per 2 mėnesius."

Plačiau::

8 geriausi jogos pratimai nuo migrenos skausmo


Dar penkias minutes
Jau ketinate žengti nuo bėgimo takelio ar lipimą laiptais imituojančio treniruoklio? Pasistenkite ištverti dar penkias minutes – ar net dešimt. Sudeginsite 100 kalorijų daugiau.

Judėkite muzikos ritmu
Susikurkite optimalų grojaraštį ir nė nejusdami pradėsite judėti aktyviau. Londono Brunelio universiteto mokslininkai, atlikę tyrimą kartu su „Spotify“, nustatė, kad bėgiojimui labiausiai tinka repo muzika, kurios dūžių kiekis per minutę siekia nuo 120 iki 140. „Muzikos dūžis juntamas kaskart pėdai prilietus žemę, todėl savaime palaikysite tempą ir stengsitės bėgti girdimu ritmu“, – sako Kira Stokes, „BFX“ studijos Niujorke trenerė. Hip hopas vertinamas geriau nei rokas, nes dažnai keičiantis muzikos tempui sutrinka bėgimo ritmas.

Sportuokite žiūrėdami televiziją…

Vadinasi, televizija gali suteikti galimybę pajudėti? Pirmyn. Reklaminių pertraukėlių metu mankštinkitės intensyviau. „Jeigu sportuojate ant bėgimo takelio, padidinkite greitį – jeigu einate, pradėkite bėgti“, – sako mokslų daktarė Martica Heaner, „New York Sports Clubs“ grupinių kūno rengybos užsiėmimų instruktorė. Savaime sudeginsite daugiau kalorijų.

… arba atsisiųskite garsinę knygą

Garsinės knygos – nuostabi motyvacinė priemonė. Pensilvanijos universiteto tyrimo duomenimis, garsines knygas klausantys žmonės į sporto salę nueiti susiruošia perpus dažniau.

Pakilnokite
Ketinate daugiau laiko praleisti ant bėgimo takelio? Verčiau nulipkite ir čiupkite svarmenis. Harvardo T. H. Chano visuomenės sveikatos mokyklos Bostone tyrėjų duomenimis, 20 minučių trukmės jėgos pratimai (kartu su kardiotreniruotėmis) padeda veiksmingiau atsikratyti riebaliukų.

Pašokinėkite

Kilnojate svarmenis? Tarp pratimų serijų nepulkite ilsėtis – geriau čiupkite per šokdynę ir palaikykite padidėjusį pulsą. „Įprasti svarmenų pratimai taps intensyvia treniruote", – sako K. Stokes. Šokinėdami per šokdynę sudeginsite 13 kalorijų per minutę (jeigu visa treniruotė truks 30 minučių, papildomai sudeginsite 195 kalorijas!).

Pajudinkite kojas

Pritūpimai sudegina žymiai daugiau kalorijų negu bicepsams skirti pratimai. „Kojos – tai daugiausiai energijos sunaudojanti raumenų grupę, todėl viršutinio kūno pratimus derinkite su kojų pratimais“, – pataria L. Kinder. Išbandykite šoninius įtūpstus – pajuskite, kaip kojos liepsnoja!

Dar šiek tiek paėjėkite

Rytais neskubėdami nueinate 5 kilometrus? Puiku. Bus dar puikiau, jeigu pasivaikščiojimą užbaikite intensyviau – trumpas atkarpasįveikite greitai, dideliais žingsniais. „Asics LA Marathon“ treniruočių vadovas, vyriausiasis „Asics Mammoth Track Club“ klubo Kalifornijoje treneris Andrew Kastoras siūlo greitą ėjimą suskirstyti į šešis ar aštuonis etapus, o tarp jų po minutę pailsėti. „Papildomų pastangų prireiks nedaug, o naudą tikrai pajusite.“

 

 

+16
  • Sveika mityba
  • Mityba pagal kraujo grupę
  • Sporto nauda
  • Mitybos įpročiai
  • Sporto klubai
  • Treniruotės
  • TRX treniruotės
  • Sporto medicinos gydytojas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę
Sportas peršalus: kada vis dėlto galima?
Sportas peršalus: kada vis dėlto galima? Žiema, šalta, peršalote... Rodos, nieko naujo. Vis dėlto, dažnas ir žiemą neapleidžia aktyvaus gyvenimo įpročių: bėgioja, makštinasi, užsiima joga, šoka ar pan., tad ką gi daryti peršalus: visiškai atsisakyti judėjimo ar ne? Svarbiausia – stebėti savo kūną ir atsižvelgti į jo poreikius. +1 / 0 +1
Kelios savaitės ‒ tvirtas pilvo presas! Vlados Musvydaitės treniruotė
Kelios savaitės ‒ tvirtas pilvo presas! Vlados Musvydaitės treniruotė Atėjus pavasariui dviratininkai pumpuoja padangas, bėgikai aunasi sportinius batelius, parkuose ima skrieti riedlentės‒ atgyja ne tik gamta, bet ir visas miestas. Mankštintis visuomet sveika, bet ką daryti tiems, kurie sportą prisimena tik pavasarį? Straipsnyje rasite pilvo preso raumenų treniruotę, kuriai nesugaišite... +42 / -1 +41
Lietuvių sporto įpročiai. Interviu su buvusiu atletu Jeanu Claude’u
Lietuvių sporto įpročiai. Interviu su buvusiu atletu Jeanu Claude’u Buvęs Vokietijos atletas, sporto klubo JC SPORT įkūrėjas Jeanas Claude’as, kuriam sportas yra neatsiejama gyvenimo dalis, jau septynerius metus rūpinasi lietuvių sveikata. Lietuvoje gyvenantis treneris neslepia, kad mes dar tik mokomės sveikai gyventi, bet pripažįsta, kad sveikos gyvensenos entuziastų Lietuvoje vis daugėja... +28 / 0 +28
3 sportavimo klaidos ir jų pasekmės
3 sportavimo klaidos ir jų pasekmės Sportuodami klaidų daro ne tik naujokai, bet ir profesionalai. Taip yra todėl, kad žmonės dėl laiko stokos vis dažniau įpranta viską daryti greičiau. Pavyzdžiui, sporto klube treniruotė vidutiniškai trunka apie vieną valandą, per tą laiką žmogus stengiasi ne tik padaryti kardio pratimus, bet ir atlikti pratimus kojoms, rankoms,... +21 / 0 +21
Ką reikia žinoti apie bėgimą?
Ką reikia žinoti apie bėgimą? „Jei nori būti stiprus – bėgiok, jei nori būti gražus – bėgiok, jei nori būti protingas – bėgiok“, – rašoma vienoje knygoje. Tačiau ar bėgiojimas tikrai toks efektyvus? Jei taip, ką derėtų apie jį žinoti? +23 / -3 +20
Karatė čempionė Jurgita Januškaitė: „Karatė – alternatyvi gydymo forma“
Karatė čempionė Jurgita Januškaitė: „Karatė – alternatyvi gydymo forma“ Dvidešimt penkerių metų vilnietė Jurgita Januškaitė jau priprato prie aplinkinių reakcijos, kai šie sužino, jog smulkaus sudėjimo šviesiaplaukė mergina – daugkartinė šotokan karatė Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionė. J. Januškaitė – taip pat ir ergoterapijos specialistė, vedanti karatė treniruotes ir dirbanti... +17 / 0 +17
Kokias traumas dažniausiai patiria maratono dalyviai?
Kokias traumas dažniausiai patiria maratono dalyviai? Pasaulyje vis labiau populiarėjantys maratonai susilaukia įvairaus amžiaus žmonių susidomėjimo. Maratone savo jėgas vis dažniau nusprendžia išbandyti ne tik profesionalai, bet ir mėgėjai bėgikai. Deja, tačiau nei vienas maratonas nepraeina be tam tikrų traumų... +15 / 0 +15
Nauji metai – naujas kūnas?
Nauji metai – naujas kūnas? Naujiems metams prasidėjus sporto klubus ir vėl užplūdo galybė žmonių, kurie trokšta gražaus kūno. Ir tai nei kiek nestebina, mat žiniasklaida nuolat rodo gražius žmones, įvairias dietas ar tiesiog straipsnius apie sveiką gyvenimo būdą. Tad vos tik atėjus Naujiems ir Jūs praveriate sporto klubo duris... +14 / 0 +14
Mankšta dirbant biure – būtina. Judėkime!
Mankšta dirbant biure – būtina. Judėkime! Šiandien vis daugiau žmonių dirba sėdimą darbą. Fizinės veiklos stoka gali lemti ne tik antsvorį, nugaros skausmą, bet ir sukelti ar paūminti tam tikras ligas. Dažnai juokaujama, kad XX a. blogiausias žmogaus įprotis – rūkymas, o šių laikų – sėdėjimas. Norėdami išvengti negalavimų dalis žmonių kelis kartus per... +13 / 0 +13
Kelio sąnario traumos: kaip išvengti?
Kelio sąnario traumos: kaip išvengti? Kelio sąnario traumos yra gana dažnos tiek tarp jaunų, tiek tarp pagyvenusių žmonių. Mes daug laiko praleidžiame sėdėdami prie kompiuterių, tad mūsų sąnariai, visai kaip ir automobilis, kuriuo nesinaudojame, kartais ima ir „užrūdija“ t.y. sąnariai tampa ne tokie paslankūs, vargina sąnarių skausmai, o kartais – net ir... +11 / 0 +11