Laukime švenčių sąmoningiau

Gruodžio 16, 2019 | Rūtelė Foktienė
+1
+1 -0

Šventės prasideda jau Jūsų širdyse – jau tada, kai pradedate Jų laukti. Jei savo šventes norite paversti, sveikesnėmis ir atsakingesnėmis, tuomet skaitykite toliau – rasite tris praktiškus būdus, susijusius su sąmoningu švenčių laukimu ir dovanų ruošimu. 


Pradėkite nuo įpročių, susijusių su švenčių laukimu, keitimo

Pavyzdžiui, daugelis šeimų šv. Kalėdų laukia pasitelkdami Advento kalendorių, kuriame kasdien galima rasti šokolado ar saldainių – galbūt verta pagalvoti apie sveikesnes alternatyvas? Kiekvieną dieną galima paskanaut džiovintų vaisių, riešutų, vaisių, įvairių arbatų, namuose gamintų grūdinių batonėlių. Gal Jus sudomintų įdomių veiklų ar gerų darbų kalendorius? Pavyzdžiui, gruodžio 1 dieną būtų galima išvykti į mišką palikti žvėreliams pašaro, gruodžio 2 dieną aplankyti gyvūnų prieglaudą, o gruodžio 3 dieną paskambinti seniai matytai močiutei? Kitos puikios idėjos – stalo žaidimų kalendorius ar darbų, susijusių su šventiniu pasiruošimu, sąrašas. Tereikia šiek tiek pagalvoti ir švenčių laukti kitaip – sveikiau, originaliau, linksmiau, nuoširdžiau ar tiesiog dvasingiau. 

"Prisiminkite, kad dovanos nėra vien daiktai ir maistas, pirmiausia tai – dėmesys ir meilės parodymas kitam"

Dovanokite mažiau saldžių dovanų ir pakeiskite jas savo gamintomis ir kitomis gerai apgalvotomis dovanėlėmis

Vaikų valgymo įpročiai formuojami jau nuo ankstyvosios vaikystės. Jei vaikai per šventes gauna visą kalną saldumynų – nuo saldainių, šokoladų, guminukų iki įvairiausių saldumynų rinkinių, tikėtina, kad jie šventes sies su didžiuliais kiekiais cukraus. Venkite dovanoti pramoniniu būdu gamintus saldumynus – juose yra ne tik labai daug rafinuoto cukraus, bet randama ir didžiuliai kiekiai transriebalų, maisto priedų, vaikų aktyvumą veikiančių dažiklių, saldiklių ir panašiai. Vaikai gali pasigesti pamėgtų saldumynų rinkinių, tačiau sveikus įpročius formuoti niekada nevėlu. Imbierinius sausainius kepkite namuose – tai bus ne tik puiki alternatyva pirktiems gaminiams, bet ir nuostabi veikla, suvienijanti visą šeimą. Jūsų kepti ir į pačių dekoruotas dėžutes sudėti sausainiai – puiki dovana. Vietoje saldumynų rinkinių rinkitės riešutus, džiovintus vaisius. Išmėginkite natūraliai ir be cukraus džiovintus vaisius – tai puikus ir sveikas užkandis. Juk seniau obuolius džiovindavo be jokių priedų. Pratinkite prie tokių sveikų užkandžių ir savo vaikus, pasakokite apie jų teikiamą naudą. 

 

Prisiminkite, kad dovanos nėra vien daiktai ir maistas, pirmiausia tai – dėmesys ir meilės parodymas kitam

Vartojimas šiomis dienomis įgavo sunkiai sustabdomą pagreitį. Žmonės išmeta dar naudoti tinkamus daiktus ir net nepagalvodami apie žalą gamtai perka jau kitus. Jie dovanoja artimiesiems ir draugams visiškai nereikalingus daiktus. Pasitaiko ir tokių atvejų, kad nepatikusios ir nereikalingos dovanos keliauja į šiukšlynus per minutę nuo tos akimirkos, kai tik buvo išpakuotos. Dažnas net pagalvoja, kiek energijos buvo sueikvota tam daiktui pagaminti. Ir Jūs tikriausiai puikiausiai žinote, ką reiškia stresas, patiriamas perkant dovanas? Šiais metais pasistenkite, kad artėjančios šventės būtų malonios ir praktiškos. Yra keletas kelių: galite susitarti su artimaisiais, kad geriausia dovana yra buvimas kartu. Galite kažkur nukeliauti, kažką naujo pamatyti – buvimas kartu ir nauji įspūdžiai yra geriausia dovana. Kitas kelias – galite paklausinėti savo artimųjų, giminaičių ir draugų, ko jie tikėtųsi šventėms. Taip padidinsite tikimybę, kad dovanos bus naudingos ir nedulkės giliai lentynose. Dar vienas kelias – mažinti dovanojamų dovanų kiekį. Didelės šeimos ar giminės traukia lapelius su vardais, kam bus dovanojama dovana. Įsivaizduokite, kad tada vietoje 20 dovanų reikėtų išrinkti tik vieną geresnę? Kodėl apie tai reikia kalbėti norint lengvesnių ir sveikesnių švenčių? Todėl, kad didžiulis vartojimas ir nesaikingas apsikrovimas nereikalingais daiktais dažną žmogų išmuša iš vėžių, priverčia jį jaustis blogai. Pagalvokite, kas Jums svarbiausia ir kas labiausiai teikia džiaugsmą. Vis dėlto jei neįsivaizduojate švenčių be didžiulės krūvos dovanų ir tai yra labai svarbi jų dalis, būtinai dovanokite tik viską kruopščiai apgalvoję ir apsvarstę.

Linkime Jums laimingų švenčių! 

 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Daugybę grožio problemų galite išspręsti tiesiog rinkdamiesi tinkamą maistą. Būtent – teisinga mityba ne tik padailina liemenį ir pagerina imuninės sistemos veiklą, bet ir puoselėja išvaizdą: lygina raukšles, suteikia spindesio plaukams, sustiprina nagus. „Mityba turi tiesioginės įtakos išvaizdai – kaip atrodote kasdien ir kaip Jus veikia senėjimo procesas“, – teigia medicinos mokslų daktaras Joshua Zeichneris. Anot gydytojo, būtų išmintinga susidaryti mitybos planą, kuriame pakaktų sveikai odai ir plaukams reikalingų elementų – maistinių medžiagų, mineralų, riebalų rūgščių ir antioksidantų, saugančių organizmą nuo žalingo aplinkos poveikio. Taigi pasiruoškite komplimentų lavinai ir pirkinių krepšelį papildykite jaunystę puoselėjančiais produktais.

Plačiau:

10 maisto produktų jaunystei išsaugoti
+1
+1 -0
  • Sveika mityba
  • Sveiki užkandžiai
  • Mitybos įpročiai
  • Vaiko mityba
  • Šventės

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *