TOP 2015m. Šangrilos dieta. Svoris krenta valgant tai, ką norite.

Rugsėjo 22, 2015
+7
+7 -0

Šangrilos dieta patraukli daugeliu aspektų. Ji labai paprasta ir nereikalauja žymiai pakeisti gyvenimo būdo. Tiesą sakant, vienas esminių jos principų – neatsisakyti nieko, prie ko esate pripratę mitybos ar gyvenimo būdo atžvilgiu. Tereikia mitybą šiuo tuo papildyti. Dieta nedraudžia jokių rūšių maisto, tad ji bus patraukli tiems, kurie nenori atsisakyti pamėgtų produktų. Netaikomi ir jokie įprasti, atbaidantys reikalavimai skaičiuoti kalorijas ar mankštintis.

Kita vertus, nedaugelis su malonumu savo noru valgys beskonį maistą ir reguliariai vartodami alyvų aliejų ir (arba) cukrumi saldintą vandenį (šie produktai gali pasirodyti neskanūs). Dieta nepateikia jokių rekomendacijų dėl porcijų ir nesistengia pakeisti žmogaus mitybos įpročių. Abejojame, ar pavyks numesti svorio ir tapti sveikesniems, jei visą dieną valgysite nesveiką maistą ir papildomai vartosite cukrumi saldintą vandenį ir alyvų aliejų. Dietos kūrėjas tikina, kad sumažės noras valgyti.

Čia ir susiduriame su daugiausiai abejonių keliančiu dietos aspektu – Šangrilos dietos logika prieštarauja daugeliui šiandienos specialistų sukauptų žinių apie svorio mažinimą. Vis dar svarstoma, ar S. Robertso „nustatytojo taško“ teoriją išties galima pagrįsti moksliškai. Daugelis autoriaus pateikiamų įrodymų pagrįsti eksperimentais su savimi.

Kitaip tariant, Šangrilos dieta gali ir nesuveikti.

Specialistų nuomonė

Tarp valgymų vartojant ypač lengvą alyvų aliejų išties gali sumažėti noras valgyti: 2008 m. tyrimas, publikuotas Cell Metabolism, atskleidė, kad riebiųjų rūgščių gausus alyvų aliejus ir kiti nesotieji riebalai padeda nejusti alkio tarp valgymų. Tačiau nepadauginti maisto gali padėti ir smulkūs užkandžiai tarp pagrindinių valgymų. Neaišku, ar vartoti alyvų aliejų ar cukrumi saldytą vandenį tarp valgymų išties naudingiau, nei, tarkim, sukrimsti obuolį.

Klausimų kelia ir teiginys, kad išraiškingo skonio, skanus maistas storina. Kai kuriais atvejais taip gali būti, tačiau tai nėra universali taisyklė. Visų pirma, skonis yra nuomonės klausimas. Dar svarbiau – yra tūkstančių tūkstančiai gardžių ir sveikų patiekalų receptų.

Vienas svarbiausių Šangrilos dietos trūkumų – ji neskatina keisti gyvenimo būdo, nekalba apie mankštą ar psichologinius svorio kontrolės aspektus. Nepateikiama jokių rekomendacijų, kiek ir kokio maisto derėtų valgyti. Dieta paprasčiausiai grįsta tuo, kad žmonės, kasdien geriantys cukrumi pasaldintą vandenį ir alyvų aliejų, turėtų imti valgyti mažiau. Ji nesiūlo jokių labiau pagrįstų svorio valdymo aspektų, tad sunku numanyti, kaip laikinas apetito numalšinimas gali turėti įtakos ilgalaikiams svorio mažinimo rezultatams. Galiausiai specialistai rekomenduoja laikantis bet kurios dietos būti fiziškai aktyvesniems.

 

 

1 2
+7
+7 -0
  • Dietologai
  • Sveikatos patikrinimas
  • Sveika mityba
  • Dieta
  • Mityba pagal kraujo grupę
  • Maisto kramtymas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *