Vaikui skauda

Rugsėjo 03, 2020
0
+0 -0

Kas yra skausmas?

Vaikai irgi patiria skausmą. Tai labai individualus, daugialypis, nemalonius jutimus ir emocijas sukeliantis pojūtis, atsirandantis dėl pačių įvairiausių tipų audinių pažeidimų ir dėl kitų priežasčių. Skausmas yra viena dažniausių problemų, dėl kurios kreipiamasi į gydytojus.

Kaip skiriasi vaikų skausmo suvokimas?

Skausmas kiekvieno vaiko suvokiamas skirtingai – tokio pačio sunkumo, pobūdžio, intensyvumo skausmas jautresniam vaikui gali sukelti daug kančių, o kitam vaikui jis bus praktiškai nepastebimas. Tai nulemia skirtingas skausmo slenkstis, pavyzdžiui, tikima, kad mergaitės į tą patį skausmą gali reaguoti lengviau. Apskritai, vaikai skausmui gana jautrūs ir pasitaiko nemažai atvejų, kuomet jį malšinti tiesiog būtina.

Kaip skausmą apibūdina maži vaikai?

Kuo vaikas mažesnis, tuo sudėtingiau tinkamai apibūdinti ir įvardinti skausmo lokaciją. Mažyliams dažnai pasiūloma pasirinkti jų pojūčius atitinkantį veidelį. Bendravimui su vyresniais vaikais jau nebetrukdo kalbos barjeras, tad jie jau dažniausiai gali nurodyti skausmo vietą, plitimą, pobūdį ir intensyvumą. Diskomfortą sukeliantį skausmą rekomenduojama malšinti, tačiau būtina vertinti simptomų visumą, individualų naudos ir rizikos santykį. Tai padaryti padės vaikelio gydytojas ir (arba) vaistininkas.

Kuo skausmas malšinamas vaikams?

Viena populiariausių vaistinių medžiagų yra ibuprofenas. Ji už paracetamolį pranašesnė tuo, kad papildomai turi ir priešuždegiminių savybių. Ibuprofenas rekomenduojamas vaikams nuo 6 mėnesių amžiaus, nebent gydytojas nurodo kitaip. Svarbu parinkti saugią farmacinę formą – mažiems vaikams tinkamiausios geriamosios suspensijos, dozuojamos specialiais švirkštais, taurelėmis ar šaukšteliais.


IBUSTAR, 40mg/ml, geriamoji suspensija vaikams

IBUSTAR, 20mg/ml, geriamoji suspensija vaikams

Nereceptinis vaistas. Ibustar 20 mg/ml geriamoji suspensija, vaikams. Ibustar 40 mg/ml geriamoji suspensija vaikams. Viename geriamosios suspensijos ml yra 20 mg ibuprofeno. Viename geriamosios suspensijos ml yra 40 mg ibuprofeno. Indikacijos: Ibustar yra uždegimą slopinantis ir skausmą malšinantis vaistinis preparatas (nesteroidinis vaistas nuo uždegimo, NVNU), pasižymintis karščiavimą mažinančiomis savybėmis (antipiretikas). Ibustar vartojamas trumpalaikiam simptominiam gydymui: karščiavimo mažinimui; silpno ar vidutinio stiprumo skausmo malšinimui. Ibustar 20mg/ml geriamoji suspensija tinka vaikams, sveriantiems nuo 5 kg iki 29 kg (kurių amžius nuo 6 mėnesių iki 9 metų). Ibustar 40 mg/ml geriamoji suspensija tinka vaikams sveriantiems 10 kg ir daugiau (1 metų ir vyresniems), paaugliams ir suaugusiesiems. Vartojimo būdas.Tinka vartoti tik per burną ir trumpai. Jeigu šio vaistinio preparato vaikams ir paaugliams reikia vartoti ilgiau kaip 3 dienas, arba jeigu ligos požymiai blogėja, reikia pasitarti su gydytoju.

Prieš vartojimą buteliuką reikia stipriai supurtyti. Kontraindikacijos: jeigu yra alergija ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai; jeigu praeityje buvo alerginių reakcijų vartojant acetilsalicilo rūgštį ar NVNU, pvz., bronchų spazmas, astma, nosies gleivinės paburkimas; jeigu buvo odos reakcijų (pvz.: paraudimas, paburkimas, dilgėlinė ar kiti panašūs reiškiniai); jeigu yra neaiškių kraujodaros sutrikimų; jeigu yra ar buvo praeityje skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa (pepsinė opa) arba kraujavimas (du ar daugiau atskirų įrodytų išopėjimo ar kraujavimo epizodų); jeigu buvo kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo prakiurimas, susijęs su ankstesniu NVNU vartojimu; jeigu yra kraujavimas į smegenis arba kitoks kraujavimas; jeigu yra sunkus inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumas; jeigu nustatytas sunkus širdies nepakankamumas; netekus daug skysčių (dėl vėmimo, viduriavimo ar dėl nepakankamo skysčių vartojimo); jeigu yra paskutinis nėštumo trimestras. Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės: Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Ibustar. Šalutinis poveikis gali sumažėti vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką būtiną simptomų kontrolei. Ibustar reikia vengti vartoti kartu su kitais NVNU, įskaitant COX-2 (ciklooksigenazės-2 selektyviuosius) inhibitorius. Jeigu Jūsų vaikui atsiranda skrandžio kraujavimas ar išopėjimas, nutraukite Ibustar vartojimą. Nedelsiant informuokite gydytoją, jeigu atsiranda bet koks neįprastas simptomas pilve. Pastebėjus pirmųjų odos išbėrimo, gleivinės pažeidimo ar kitų padidėjusio jautrumo reakcijos požymių, Ibustar vartojimą reikia nutraukti. Sergant vėjaraupiais reikia vengti vartoti Ibustar.

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie LR SAM el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, nurodytais jos interneto svetainėje www.vvkt.lt
Reklamos paruošimo data: 2021 balandis

0
+0 -0
  • Skausmas
  • Ibustar
  • geriamoji suspensija vaikams

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *