Abortas (Persileidimas)

-2
+0 -2

Abortas (persileidimas) – tai nėštumo nutrūkimas, kai nėščioji netenka vaisiaus iki 22 nėštumo savaitės arba kai vaisius gimsta negyvas ir mažesnis nei 500 g svorio ir 25 cm dydžio.

Persileidimas gali būti ankstyvas, t. y. iki 12 nėštumo savaitės, arba vėlyvas, t. y. nuo 12 iki 22 nėštumo savaitės.

Moters pageidavimu, iki 12 savaitės gydytojas akušeris-ginekologas gali abortą atlikti dirbtinai. Vėliau nei po 12 savaičių dirbtinis abortas gali būti atliekamas tik dėl svarbių medicininių priežasčių (pavyzdžiui, pavojus motinos gyvybei arba sunkūs vaisiaus apsigimimai).

Jeigu abortą atlieka ne akušeris-ginekologas, jis laikomas nelegaliu ir yra nusikalstamas. Tokiu atveju taikoma baudžiamoji atsakomybė.

Savaiminis persileidimas gali kilti dėl:

– infekcinių ligų;
– hormonų disbalanso;
– vaisiaus ir motinos kraujo grupių rezus faktoriaus neatitikimo;
– traumų ar didelio emocinio streso;
– nepakankamai išsivysčiusio gimdos kaklelio;
– cheminių kenksmingų medžiagų poveikio;
– lėtinių ligų;
– ankstesnių nėštumo nutraukimų;
– netinkamos kiaušinėlio implantacijos;
– spermatozoidų pakitimų.

Jei be paliovos patiriate stresą, organizmas privalo nuolat būti pasiruošęs į jį reaguoti. Mokslininkai vis dažniau atranda ryšių tarp įvairių susirgimų ir streso.“ 

Plačiau skaitykite čia:
Streso keliami pavojai »

Kai kurių autorių duomenimis, persileidimu baigiasi beveik 50 % nėštumų dar prieš tai, kai moteris pasigenda mėnesinių. Tokie persileidimai nepajaučiami ir nepastebimi.

Abortas (Persileidimas). Simptomai

Persileidimas gali būti kelių formų ir stadijų.

Gresiantis persileidimas. Tokį persileidimą galima sustabdyti ir išsaugoti vaisiaus gyvybę. Jam vykstant nėščioji jaučia diskomfortą ar nesmarkų skausmą apatinėje pilvo dalyje ir strėnose, gali pasirodyti išskyrų su šiek tiek kraujo.

Beprasidedantis persileidimas. Vyrauja stipresni skausmai nei gresiančio persileidimo atveju, iš makšties teka išskyros, kuriose gali būti kraujo priemaišų, gimdos kaklelis prasiveria.

Progresuojantis persileidimas. Būdingi stiprūs skausmai, gausios išskyros su krauju, gali pasireikšti silpnumas arba karščiavimas, gimdos kaklelis prasiplečia, užčiuopiamas vaisius.

Nevisiškai įvykęs abortas. Pasišalina tik dalis vaisiaus, pasireiškia gausus kraujavimas. Abortas gali būti ir neįvykęs, jei visas vaisius lieka gimdoje, tačiau nėštumas nesivysto toliau.

Ektopinis nėštumas. Vaisius vystosi ne gimdoje, o kituose audiniuose, dažniausiai kiaušintakyje. Toks nėštumas gali sukelti didelių komplikacijų, todėl būtina kuo skubiau pašalinti ne vietoje besivystantį gemalą.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *