Balanitas

+2
+2 -0
1

Balanitas – tai varpos galvutės uždegimas. Šis susirgimas dažnai pasireiškia kartu su apyvarpės uždegimu postitu, tuomet liga vadinama balanopostitu. Balanitas gali ištikti bet kurio amžiaus vyrus, bet labiausiai būdingas yra berniukams iki ketverių metų amžiaus. Pastebėta, kad balanitas dažnesnis neapipjaustytiems vyrams. Daugmaž 1 iš 25 berniukų ir 1 iš 30 neapipjaustytų vyrų nors kartą gyvenime perserga balanitu.

Susirgimas iš tiesų itin retai pasitaiko apipjaustytiems vyrams. Balanitą gali sukelti įvairios priežastys: prasta higiena, kai smegma (išskyros, susikaupiančios po apyvarpe) nėra išplaunama, kai maudantis naudojamos netinkamos priemonės, arba kai muilas nepakankamai nuplaunamas nuo varpos; ne lytiniu būdu plintančios infekcijos, ypač Candida rūšies grybelis, normaliai gyvenantis ant žmogaus odos, taip pat kai kurios bakterijos, ypač jei vyras jau serga varpos uždegimu, jeigu serga cukriniu diabetu arba jeigu turi fimozę (siaurą, sunkiai atsmaukiamą apyvarpę); lytiniu būdu plintančios infekcijos, pavyzdžiui, chlamidiozė, gonorėja, lytinių organų Herpes infekcija, tada balanitas dažnai pasireiškia kartu su šlaplės uždegimu uretritu; alergenai ir įvairios dirginančios medžiagos, pavyzdžiui, šlapimas, prakaitas, nešvarumai, kai kurie muilai, prezervatyvai, spermicidai, lubrikantai, kai kurios skalbimo priemonės,  jei jos nepakankamai gerai išplaunamos iš apatinių drabužių; kai kurios kitos odos ligos, pavydžiui, psoriazė.

Balanitas. Simptomai

Dažniausi balanito simptomai: varpos galvutės paraudimas, skausmas, nemalonaus kvapo tirštos išskyros. Susirgimą gali lydėti įvairaus tipo bėrimai. Paraudimas ir skausmingumas gali būti stebimas tik varpos galvutėje, o gal būti paraudusi, patinusi ir skausminga visa varpa.

Kartais sergant balanitu būna beveik neįmanoma atsmaukti apyvarpės. Jeigu ligą sukėlė lytiniu keliu plintanti infekcija, tuomet balanitą dažnai lydi uretritas – šlaplės uždegimas. Jis pasireiškia dažnu noru šlapintis, diskomfortu, skausmu šlapinantis. 

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *