Bronchitas

+6
+8 -2
1

Bronchitas – tai bronchų gleivinės uždegimas. Bronchitas gali būti dviejų rūšių: ūmus ir lėtinis.Ūminis bronchitas pasitaiko labai dažnai, neretai kartu su bronchų uždegimu būna ir trachėjos uždegimas – tai tracheobronchitas. Ūmus bronchitas dažniausiai yra antrinė liga ir prasideda susirgus peršalimu. Jį sukelia į nusilpusį organizmą patekę virusai arba bakterijos. Ūmaus bronchito požymiai gydant dažniausiai pradeda nykti jau po kelių dienų ir galiausiai ligonis visiškai pasveiksta.

Jei bronchitas nuolat kartojasi, tai gali būti lėtinė jo forma. Lėtinio bronchito rizikos veiksniai: nusilpęs imunitetas, aktyvus ir pasyvus rūkymas (dėl jo nuolat dirginama bronchų gleivinė), dažnos kvėpavimo takų ligos. Dažniausia lėtinio bronchito paūmėjimo priežastis yra bakterinė infekcija, rečiau – virusai.

Bronchitas. Simptomai

Paprastai ūminis bronchitas prasideda jau sergant sloga, tad pirmas 2–3 paras ligonis karščiuoja, sloguoja, jam skauda gerklę. Pagrindinis šios ligos simptomas – tai kosulys. Pradžioje jis būna sausas, varginantis. Kiek vėliau ligonis ima atkosėti skaidrių, gleivingų skreplių ir kosulys pasidaro drėgnas, produktyvus, mažiau vargina.

Lėtiniam bronchitui būdingas dažnas kosulys, atkosėjant skreplių, kuris trunka ne trumpiau nei 3 mėnesius ir pasikartoja mažiausiai dvejus metus iš eilės. Paūmėjus lėtiniam bronchitui kosulys tampa stipresnis, ligonis atkosėja daugiau skreplių, pakyla temperatūra, gali būti jaučiamas dusulys. 

Susiję straipsniai

  • labai prasau patarimo gydytoj pripazino lengvos formos bronchita neturiu nei temperaturos labai mazai koseju tik toksai svokstimas krutineje ka vartoti

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *