Cezario pjūvis

+2
+2 -0

Cezario pjūvis – tai operacija nėštumui užbaigti, kurios metu yra perpjaunama priekinė pilvo siena bei gimda ir išimamas vaisius.

Cezario pjūvis dažniausiai atliekamas, kai sutrinka normali gimdymo eiga, neatsidaro gimdos kaklelis arba spazmai yra per silpni, kad vyktų normalus gimdymas. Taip pat šios procedūros gali prireikti, jei motinai dar iki gimdymo buvo atlikta nemažai operacijų arba anksčiau buvo atliktas Cezario pjūvis, jei moteris serga sunkiomis lėtinėmis ligomis ar gimdymo metu pasireiškė sunkus nesustabdomas kraujavimas. Cezario pjūvis gali būti reikalingas, kai vaisiaus padėtis gimdoje yra nenormali (sėdynės pirmeiga) arba vaisiui ima trūkti deguonies (pasireiškia hipoksijos simptomai). Jei motina serga ŽIV ar aktyvia lytinių organų Herpes infekcija, atsiranda pavojus gimdymo metu šias ligas perduoti naujagimiui, todėl tokiu atveju taip pat gali būti nuspręsta atlikti Cezario pjūvį.

Cezario pjūvis. Simptomai

Pastebėjus apsunkinto gimdymo ženklus yra atliekamas Cezario pjūvis. Visgi, yra pastebėta, kad Cezario pjūvio metu ir po jo gali pasireikšti nemažai komplikacijų.

Pavojai kūdikiui:

Kūdikiams, kurie gimė atlikus Cezario pjūvį, yra didesnė tikimybė išsivystyti laikinai tachipnėjai (pagreitėjęs kvėpavimas) pirmosiomis gyvenimo dienomis. Didėja ir kai kurių kitų kvėpavimo problemų išsivystymo pavojus. Nors ir labai retai, tačiau pasitaiko, kad kūdikio oda yra pažeidžiama skalpeliu pjūvio metu.

Pavojai motinai:

Po Cezario pjūvio gali pasireikšti gimdos sienelės ar pilvo sienos žaizdos infekcija ir uždegimo požymiai: karščiavimas, pūliavimas ir skausmas.

Cezario pjūvio metu yra netenkama daugiau kraujo, nei natūralaus gimdymo metu. Visgi, kraujo perpylimas retai reikalingas.

Svarbu įsidėmėti, kad Cezario pjūvio metu yra naudojami įvairūs anestetikai, todėl galimos jų sukeltos reakcijos (pavyzdžiui, galvos skausmas).

Po Cezario pjūvio yra kiek didesnis pavojus susidaryti kraujo krešuliams venose, kurie gali nukeliauti iki plaučių ir sukelti rimtų komplikacijų. Kad to būtų išvengta, svarbu po operacijos anksti pradėti judėti ir vaikščioti.

Nors ir labai retai, gali pasitaikyti gretimų organų pažeidimai: pavyzdžiui, šlapimo pūslė gali būti pažeista.

Po Cezario pjūvio padidėja komplikacijų rizika kitų nėštumų metu. Gali pasireikšti kraujavimas, bėdos su placenta, didesnė gimdos plyšimo tikimybė.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *