Cezario pjūvis

+2

Cezario pjūvis – tai operacija nėštumui užbaigti, kurios metu yra perpjaunama priekinė pilvo siena bei gimda ir išimamas vaisius.

Cezario pjūvis dažniausiai atliekamas, kai sutrinka normali gimdymo eiga, neatsidaro gimdos kaklelis arba spazmai yra per silpni, kad vyktų normalus gimdymas. Taip pat šios procedūros gali prireikti, jei motinai dar iki gimdymo buvo atlikta nemažai operacijų arba anksčiau buvo atliktas Cezario pjūvis, jei moteris serga sunkiomis lėtinėmis ligomis ar gimdymo metu pasireiškė sunkus nesustabdomas kraujavimas. Cezario pjūvis gali būti reikalingas, kai vaisiaus padėtis gimdoje yra nenormali (sėdynės pirmeiga) arba vaisiui ima trūkti deguonies (pasireiškia hipoksijos simptomai). Jei motina serga ŽIV ar aktyvia lytinių organų Herpes infekcija, atsiranda pavojus gimdymo metu šias ligas perduoti naujagimiui, todėl tokiu atveju taip pat gali būti nuspręsta atlikti Cezario pjūvį.

Cezario pjūvis. Simptomai

Pastebėjus apsunkinto gimdymo ženklus yra atliekamas Cezario pjūvis. Visgi, yra pastebėta, kad Cezario pjūvio metu ir po jo gali pasireikšti nemažai komplikacijų.

Pavojai kūdikiui:

Kūdikiams, kurie gimė atlikus Cezario pjūvį, yra didesnė tikimybė išsivystyti laikinai tachipnėjai (pagreitėjęs kvėpavimas) pirmosiomis gyvenimo dienomis. Didėja ir kai kurių kitų kvėpavimo problemų išsivystymo pavojus. Nors ir labai retai, tačiau pasitaiko, kad kūdikio oda yra pažeidžiama skalpeliu pjūvio metu.

Pavojai motinai:

Po Cezario pjūvio gali pasireikšti gimdos sienelės ar pilvo sienos žaizdos infekcija ir uždegimo požymiai: karščiavimas, pūliavimas ir skausmas.

Cezario pjūvio metu yra netenkama daugiau kraujo, nei natūralaus gimdymo metu. Visgi, kraujo perpylimas retai reikalingas.

Svarbu įsidėmėti, kad Cezario pjūvio metu yra naudojami įvairūs anestetikai, todėl galimos jų sukeltos reakcijos (pavyzdžiui, galvos skausmas).

Po Cezario pjūvio yra kiek didesnis pavojus susidaryti kraujo krešuliams venose, kurie gali nukeliauti iki plaučių ir sukelti rimtų komplikacijų. Kad to būtų išvengta, svarbu po operacijos anksti pradėti judėti ir vaikščioti.

Nors ir labai retai, gali pasitaikyti gretimų organų pažeidimai: pavyzdžiui, šlapimo pūslė gali būti pažeista.

Po Cezario pjūvio padidėja komplikacijų rizika kitų nėštumų metu. Gali pasireikšti kraujavimas, bėdos su placenta, didesnė gimdos plyšimo tikimybė.

Cezario pjūvis. Ligos eiga

Prieš Cezario pjūvio operaciją moteriai yra statomas kateteris, leidžiamos infuzijos skysčių kiekiui organizme palaikyti bei įvairūs vaistai. Atliekama epidurinė arba spinalinė nejautra, kad būtų nuskausmintas pacientės pilvas ir kojos. Bendroji greitos eigos nejautra, kurios metu moteris per operaciją miega, atliekama retais itin skubiais atvejais.

Kai anestetikai pradeda veikti, chirurgas daro pjūvį. Dažniausiai pjūvis daromas pilvo apačioje, horizontaliai, kiek aukščiau gaktos plaukų augimo linijos. Kartais pjūvis atliekamas vertikaliai, nuo bambos link gaktos srities. Atlikus pjūvį chirurgas ištraukia kūdikį, tada pašalina placentą ir užsiuva pjūvį.

Cezario pjūvis. Diagnostika

Procedūros metu anesteziologas stebi motinos svarbias gyvybines funkcijas: pulso dažnį, kraujo spaudimą, kvėpavimą, deguonies koncentraciją kraujyje. Taip pat nuolat stebima ir vaisiaus būklė, jo širdies darbas.

Cezario pjūvis. Gydymas

Kaip ir po kiekvienos operacijos, po Cezario pjūvio reikia laiko atsigauti. Dauguma moterų iš ligoninės namo išleidžiamos maždaug po 5 dienų ar savaitės, tačiau visiškai pasveikstama maždaug tik po mėnesio. Po natūralaus gimdymo moteris paprastai atsigauna ir keliauja namo daug greičiau (po dienos ar dviejų). Taip pat greičiau grįžta ir į normalų gyvenimo ritmą.

Prieš paliekant ligoninę, pacientei paaiškinama, kaip savimi pasirūpinti ir kaip elgtis. Kol pjūvis sugis, moteris privalo nepervargti, vengti kelti sunkesnį svorį, didelio fizinio aktyvumo, nepervargti atliekant namų ūkio darbus.

Po operacijos jaučiamas skausmas apatinėje pilvo srityje, todėl kelias savaites gali prireikti nuskausminančių vaistų. Taip pat kelias savaites po operacijos gali pasireikšti kraujavimas iš makšties. Tokiu atveju patariama nenaudoti tamponų, verčiau rinktis higieninius įklotus.

Jei perrišant žaizdą pasireiškia infekcijos ženklai, tokie kaip karščiavimas, paraudimas ar pūliai žaizdoje, nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją.

Cezario pjūvis. Profilaktika

Iš anksto numatyti, ar prireiks cezario pjūvio, labai sunku. Geriausia, kai nėštumas būna planuotas ir prieš pastodama moteris išsprendžia kaip įmanoma daugiau sveikatos problemų. Taip pat ir nėštumo metu moteris privalo nuolat lankytis pas gydytoją, stebėti nėštumo eigą, kad būtų išvengtos arba iš anksto numatytos galimos komplikacijos.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

Naujausi straipsniai

Nauja Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai?
Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai? Mūsų veido odai kasdien tenka patirti gausybę išbandymų. Ne tik vėjas, saulės spinduliai, bet ir kiti veiksniai ilgainiui ima atsispindėti ant mūsų veido odos. Viena dažniausių neraminančių problemų − kapiliarų pasirodymas odoje. Tiek veido srityje, tiek kitose kūno vietose pasirodantys kapiliarai dažnai sukelia stresą,... +1 / -1 0

Sveika mityba Daugiau straipsnių šia tema

Nauja 8 mitybos gudrybės dailesnėms kūno linijoms ir lengvesnei savijautai
8 mitybos gudrybės dailesnėms kūno linijoms ir lengvesnei savijautai Norite numesti porą kilogramų ir jaustis lengviau? Tam tikrai nereikia radikalių dietų – pakanka vadovautis paprastomis taisyklėmis ir ilgainiui savo mitybą paversti sveikesne. Griežtos dietos suteikia labai laikinus rezultatus, išsekina organizmą ir dažnai prisideda prie gyvenimo džiaugsmo praradimo. Sveika mityba, priešingai,...

Dietos Daugiau straipsnių šia tema

Nauja 7 gudrybės sveikesnės mitybos link
7 gudrybės sveikesnės mitybos link Ne paslaptis, kad gerai savijautai labai svarbi sveika mityba. Daugeliui sudėtingos ir alinančios dietos tiesiog nepriimtinos. Tikrai nelengva visą savaitę valgyti vien grikius arba gerti vien daržovių sultis. Beje, reikėtų atsiminti, kad mitybos kraštutinumai netgi pavojingi sveikatai. Kartais užtenka tik šiek tiek pakoreguoti savo... +4 / 0 +4

Subalansuotas gyvenimo būdas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja 7 priežastys, kodėl verta skaityti knygas
7 priežastys, kodėl verta skaityti knygas Daugumoje šeimų vaikams nuo pat vaikystės kartojama, kad knygas skaityti reikia. Retas pasako, kodėl tai daryti naudinga. Ir vaikai, ir suaugusieji turėtų žinoti ne vieną knygų skaitymo teikiamą naudą. Pateiksime 7 priežastis, kodėl iš tikrųjų verta skaityti knygas ir dažniau pasinerti į stebuklingą jų skleidžiamą šviesą.... +4 / 0 +4

Ligos ir būklės Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Išsiplėtusių venų gydymo lazeriu esmė, pliusai ir pooperacinis laikotarpis
Išsiplėtusių venų gydymo lazeriu esmė, pliusai ir pooperacinis laikotarpis Kojų venų varikozė yra daugybę žmonių kankinanti lėtinė liga. Džiugu tai, kad dvidešimt pirmame amžiuje šios srities medicina stipriai patobulėjo. Vienas iš veiksmingų ir patikimų išsiplėtusių venų gydymo metodų yra gydymas specialiai tam pritaikytu lazeriu. Pakalbėkime apie šios pažangios technologijos pliusus, esmę ir... +1 / 0 +1

Sportas, joga ir pilatesas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Sportas peršalus: kada vis dėlto galima?
Sportas peršalus: kada vis dėlto galima? Žiema, šalta, peršalote... Rodos, nieko naujo. Vis dėlto, dažnas ir žiemą neapleidžia aktyvaus gyvenimo įpročių: bėgioja, makštinasi, užsiima joga, šoka ar pan., tad ką gi daryti peršalus: visiškai atsisakyti judėjimo ar ne? Svarbiausia – stebėti savo kūną ir atsižvelgti į jo poreikius. +1 / 0 +1

Intymu Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui
Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui Priešlaikinė ejakuliacija yra tikrai dažna problema. Tai toli gražu nėra vien tik su vyru susijęs lytinės funkcijos sutrikimas – čia labai svarbus ir partnerės vaidmuo. Jei ji linkusi kaltinti vyrą, jį teisti, žeminti – tuomet problema tik dar labiau paaštrėja, vyras jaučiasi nusiminęs, kenčia nerimą ir baimes bei laiko... +3 / 0 +3

Vaikų ligos ir sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kaip išrinkti vaikui tinkamus batukus?
Kaip išrinkti vaikui tinkamus batukus? Pasiūla šiandien tokia didelė, kad tėveliams apsisuka galva. Dauguma pastebi, kad vaikiški batukai yra tikrai nepigus pirkinys – norint įsigyti gerą avalynę vos vaikščioti pradėjusiam vaikui gali tekti pakloti mažiausiai kelias dešimtis eurų. Kai kurie pastebi, kad vaikiška avalynė brangesnė, nei ta, kuri skirta suaugusiems.... +1 / 0 +1

Moters sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Ką daryti, kad plaukai nesiveltų?
Ką daryti, kad plaukai nesiveltų? Kai kuriems asmenims iššukuoti plaukus yra tikras iššūkis. Plaukų vėlimasis priklauso nuo jų būklės (sausi ir ploni plaukai veliasi labiau), aplinkos sąlygų (besikeičianti temperatūra, karštis bei šaltis neigiamai veikia plauko struktūrą), naudojamų priemonių (kasdieninis galvos plovimas, įvairios fiksavimo priemonės ir... +1 / 0 +1

Vyro sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Apie priešlaikinės ejakuliacijos gydymą vaistais ir kitomis priemonėmis
Apie priešlaikinės ejakuliacijos gydymą vaistais ir kitomis priemonėmis Priešlaikinė ejakuliacija (PE) yra lytinės funkcijos sutrikimas, darantis įtaką kokybiškam lytiniam gyvenimui. Paprastai PE apibūdinama kaip labai greitas ejakuliavimas (sėklos išmetimas), įvykstantis nepraėjus net minutei ar dviems nuo lytinio akto pradžios, vyro savikontrolės trūkumas ir dėl to kylantis partnerių... +1 / 0 +1

Natūrali medicina Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Eterinių aliejų gydomoji galia
Eterinių aliejų gydomoji galia Istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad eteriniai aliejai terapiniais tikslais buvo naudojami senovės kinų, indų, egiptiečių. Graikai ir romėnai eterinius aliejus naudojo kosmetikos, kvepalų, vaistų gamyboje, ypač svarbią vietą jie užėmė dvasiniuose bei religiniuose ritualuose. +11 / 0 +11

Odontologija Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Burnos ligos: kaip jų išvengti?
Burnos ligos: kaip jų išvengti? Skundžiatės, jog vos ne kas pusę metų tenka lankytis pas odontologą? Ir ne šiaip reguliariai, bet dėl to, jog burnoje nuolat atsiranda kariesas, periodonto ligos. Taigi, kas lemia tai, jog vienų žmonių burnos būklė yra itin gera, o kitų – prasta? Kodėl, atrodytų, kuo puikiausiai prižiūrimoje burnoje, kartais ima ir... +25 / 0 +25

Būsimoms mamytėms Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma
Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma Vienos šeimos su visai mažais vaikais užsidaro namuose ir niekur nekeliauja, kitos, priešingai, kas savaitgalį mėgaujasi kelionėmis ir neatsisako taip mėgstamo aktyvaus gyvenimo būdo. Svarbiausia žinoti, kas geriausia pačiai šeimai – jei jos nariai labai gerai jaučiasi namuose ir nesinori keliauti į kitus, kartais nesaugiai... +1 / 0 +1

Gyvūnai Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Tingi judėti? Įsigyk šunį
Tingi judėti? Įsigyk šunį Parke dažnai akimis palydėdavau tuos, kurie smagiai leisdavo laiką su savo augintiniais. Ir pati dažnai apie tokį pasvajodavau. O ir vieną dieną draugo numesta frazė „Tingi judėti? Įsigyk šunį“ privertė susimąstyti, kad gal tikrai, vietoj abonemento į sporto klubą, man reikėtų įsigyti keturkojį draugą... Tad šįkart... +25 / 0 +25