Cezario pjūvis

+2

Cezario pjūvis – tai operacija nėštumui užbaigti, kurios metu yra perpjaunama priekinė pilvo siena bei gimda ir išimamas vaisius.

Cezario pjūvis dažniausiai atliekamas, kai sutrinka normali gimdymo eiga, neatsidaro gimdos kaklelis arba spazmai yra per silpni, kad vyktų normalus gimdymas. Taip pat šios procedūros gali prireikti, jei motinai dar iki gimdymo buvo atlikta nemažai operacijų arba anksčiau buvo atliktas Cezario pjūvis, jei moteris serga sunkiomis lėtinėmis ligomis ar gimdymo metu pasireiškė sunkus nesustabdomas kraujavimas. Cezario pjūvis gali būti reikalingas, kai vaisiaus padėtis gimdoje yra nenormali (sėdynės pirmeiga) arba vaisiui ima trūkti deguonies (pasireiškia hipoksijos simptomai). Jei motina serga ŽIV ar aktyvia lytinių organų Herpes infekcija, atsiranda pavojus gimdymo metu šias ligas perduoti naujagimiui, todėl tokiu atveju taip pat gali būti nuspręsta atlikti Cezario pjūvį.

Cezario pjūvis. Simptomai

Pastebėjus apsunkinto gimdymo ženklus yra atliekamas Cezario pjūvis. Visgi, yra pastebėta, kad Cezario pjūvio metu ir po jo gali pasireikšti nemažai komplikacijų.

Pavojai kūdikiui:

Kūdikiams, kurie gimė atlikus Cezario pjūvį, yra didesnė tikimybė išsivystyti laikinai tachipnėjai (pagreitėjęs kvėpavimas) pirmosiomis gyvenimo dienomis. Didėja ir kai kurių kitų kvėpavimo problemų išsivystymo pavojus. Nors ir labai retai, tačiau pasitaiko, kad kūdikio oda yra pažeidžiama skalpeliu pjūvio metu.

Pavojai motinai:

Po Cezario pjūvio gali pasireikšti gimdos sienelės ar pilvo sienos žaizdos infekcija ir uždegimo požymiai: karščiavimas, pūliavimas ir skausmas.

Cezario pjūvio metu yra netenkama daugiau kraujo, nei natūralaus gimdymo metu. Visgi, kraujo perpylimas retai reikalingas.

Svarbu įsidėmėti, kad Cezario pjūvio metu yra naudojami įvairūs anestetikai, todėl galimos jų sukeltos reakcijos (pavyzdžiui, galvos skausmas).

Po Cezario pjūvio yra kiek didesnis pavojus susidaryti kraujo krešuliams venose, kurie gali nukeliauti iki plaučių ir sukelti rimtų komplikacijų. Kad to būtų išvengta, svarbu po operacijos anksti pradėti judėti ir vaikščioti.

Nors ir labai retai, gali pasitaikyti gretimų organų pažeidimai: pavyzdžiui, šlapimo pūslė gali būti pažeista.

Po Cezario pjūvio padidėja komplikacijų rizika kitų nėštumų metu. Gali pasireikšti kraujavimas, bėdos su placenta, didesnė gimdos plyšimo tikimybė.

Cezario pjūvis. Ligos eiga

Prieš Cezario pjūvio operaciją moteriai yra statomas kateteris, leidžiamos infuzijos skysčių kiekiui organizme palaikyti bei įvairūs vaistai. Atliekama epidurinė arba spinalinė nejautra, kad būtų nuskausmintas pacientės pilvas ir kojos. Bendroji greitos eigos nejautra, kurios metu moteris per operaciją miega, atliekama retais itin skubiais atvejais.

Kai anestetikai pradeda veikti, chirurgas daro pjūvį. Dažniausiai pjūvis daromas pilvo apačioje, horizontaliai, kiek aukščiau gaktos plaukų augimo linijos. Kartais pjūvis atliekamas vertikaliai, nuo bambos link gaktos srities. Atlikus pjūvį chirurgas ištraukia kūdikį, tada pašalina placentą ir užsiuva pjūvį.

Cezario pjūvis. Diagnostika

Procedūros metu anesteziologas stebi motinos svarbias gyvybines funkcijas: pulso dažnį, kraujo spaudimą, kvėpavimą, deguonies koncentraciją kraujyje. Taip pat nuolat stebima ir vaisiaus būklė, jo širdies darbas.

Cezario pjūvis. Gydymas

Kaip ir po kiekvienos operacijos, po Cezario pjūvio reikia laiko atsigauti. Dauguma moterų iš ligoninės namo išleidžiamos maždaug po 5 dienų ar savaitės, tačiau visiškai pasveikstama maždaug tik po mėnesio. Po natūralaus gimdymo moteris paprastai atsigauna ir keliauja namo daug greičiau (po dienos ar dviejų). Taip pat greičiau grįžta ir į normalų gyvenimo ritmą.

Prieš paliekant ligoninę, pacientei paaiškinama, kaip savimi pasirūpinti ir kaip elgtis. Kol pjūvis sugis, moteris privalo nepervargti, vengti kelti sunkesnį svorį, didelio fizinio aktyvumo, nepervargti atliekant namų ūkio darbus.

Po operacijos jaučiamas skausmas apatinėje pilvo srityje, todėl kelias savaites gali prireikti nuskausminančių vaistų. Taip pat kelias savaites po operacijos gali pasireikšti kraujavimas iš makšties. Tokiu atveju patariama nenaudoti tamponų, verčiau rinktis higieninius įklotus.

Jei perrišant žaizdą pasireiškia infekcijos ženklai, tokie kaip karščiavimas, paraudimas ar pūliai žaizdoje, nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją.

Cezario pjūvis. Profilaktika

Iš anksto numatyti, ar prireiks cezario pjūvio, labai sunku. Geriausia, kai nėštumas būna planuotas ir prieš pastodama moteris išsprendžia kaip įmanoma daugiau sveikatos problemų. Taip pat ir nėštumo metu moteris privalo nuolat lankytis pas gydytoją, stebėti nėštumo eigą, kad būtų išvengtos arba iš anksto numatytos galimos komplikacijos.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

Naujausi straipsniai

Nauja Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai?
Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai? Mūsų veido odai kasdien tenka patirti gausybę išbandymų. Ne tik vėjas, saulės spinduliai, bet ir kiti veiksniai ilgainiui ima atsispindėti ant mūsų veido odos. Viena dažniausių neraminančių problemų − kapiliarų pasirodymas odoje. Tiek veido srityje, tiek kitose kūno vietose pasirodantys kapiliarai dažnai sukelia stresą,... +2 / -3 -1

Sveika mityba Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kokios yra vidurių užkietėjimo grėsmės ir kaip išvengti šio nemalonaus sveikatos sutrikimo?
Kokios yra vidurių užkietėjimo grėsmės ir kaip išvengti šio nemalonaus sveikatos sutrikimo? Vidurių užkietėjimas gali būti nejauki tema, bet ji iš tiesų labai aktuali, mat daugybė žmonių skundžiasi šia nemalonia problema. Teigiama, kad mažiausiai kas trečias asmuo gali patirti vidurių užkietėjimo epizodų, o senyvame amžiuje bent kas trečias asmuo kamuojamas lėtinio vidurių užkietėjimo. Viduriai gali užkietėti... +4 / 0 +4

Dietos Daugiau straipsnių šia tema

Nauja 7 gudrybės sveikesnės mitybos link
7 gudrybės sveikesnės mitybos link Ne paslaptis, kad gerai savijautai labai svarbi sveika mityba. Daugeliui sudėtingos ir alinančios dietos tiesiog nepriimtinos. Tikrai nelengva visą savaitę valgyti vien grikius arba gerti vien daržovių sultis. Beje, reikėtų atsiminti, kad mitybos kraštutinumai netgi pavojingi sveikatai. Kartais užtenka tik šiek tiek pakoreguoti savo... +9 / 0 +9

Subalansuotas gyvenimo būdas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Misija: stipresnis imunitetas
Misija: stipresnis imunitetas Ligos, atrodo, visada užklumpa pačiu netinkamiausiu metu... Kodėl vieni serga taip dažnai, o kiti pamiršta, kas yra pilnas stalčius vaistų nuo peršalimo ir dideli kiekiai arbatų? Galbūt retai sergantieji stiprina savo imunitetą ištisus metus ir jiems nebaisus joks oras? Pakalbėkime apie imuninės sistemos svarbą ir ją alinančius... +3 / 0 +3

Ligos ir būklės Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kojų venų varikoze serga ir moterys, ir vyrai, ir jaunesni, ir vyresni
Kojų venų varikoze serga ir moterys, ir vyrai, ir jaunesni, ir vyresni Įkyrus blauzdų niežulys, kamuojantis kojų tinimas, ypatingai pasireiškiantis po ilgesnės darbo dienos, naktinis mėšlungis, kojų skausmas ir tempimas yra lėtinio veninės kraujotakos nepakankamumo ženklai. Dažnas pacientas galvoja, kad tokie pojūčiai yra visiškai normalūs – juk jie kasdien ilgai stovi arba sėdi, tad vakarinis... +1 / 0 +1

Sportas, joga ir pilatesas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Sportas peršalus: kada vis dėlto galima?
Sportas peršalus: kada vis dėlto galima? Žiema, šalta, peršalote... Rodos, nieko naujo. Vis dėlto, dažnas ir žiemą neapleidžia aktyvaus gyvenimo įpročių: bėgioja, makštinasi, užsiima joga, šoka ar pan., tad ką gi daryti peršalus: visiškai atsisakyti judėjimo ar ne? Svarbiausia – stebėti savo kūną ir atsižvelgti į jo poreikius. +1 / 0 +1

Intymu Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui
Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui Priešlaikinė ejakuliacija yra tikrai dažna problema. Tai toli gražu nėra vien tik su vyru susijęs lytinės funkcijos sutrikimas – čia labai svarbus ir partnerės vaidmuo. Jei ji linkusi kaltinti vyrą, jį teisti, žeminti – tuomet problema tik dar labiau paaštrėja, vyras jaučiasi nusiminęs, kenčia nerimą ir baimes bei laiko... +3 / 0 +3

Vaikų ligos ir sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Iš kokių požymių galima atpažinti, kad mažyliui dygsta dantys?
Iš kokių požymių galima atpažinti, kad mažyliui dygsta dantys? Sėkmingas pieninių dantų išdygimas – svarbus „pasiekimas“ ne tik kūdikiui, bet ir visiems šeimos nariams. Vieniems mažyliams šis etapas praeina lengviau, kitiems sukelia nemažai nepatogumų. Viena populiariausių temų, kuria itin domisi tėvai, yra būtent pieninių dantų dygimas, jo požymiai ir pagalbos galimybės. +3 / 0 +3

Moters sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Ką daryti, kad plaukai nesiveltų?
Ką daryti, kad plaukai nesiveltų? Kai kuriems asmenims iššukuoti plaukus yra tikras iššūkis. Plaukų vėlimasis priklauso nuo jų būklės (sausi ir ploni plaukai veliasi labiau), aplinkos sąlygų (besikeičianti temperatūra, karštis bei šaltis neigiamai veikia plauko struktūrą), naudojamų priemonių (kasdieninis galvos plovimas, įvairios fiksavimo priemonės ir... +2 / 0 +2

Vyro sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Erekcijos sutrikimų gydymas – kokios jo galimybės?
Erekcijos sutrikimų gydymas – kokios jo galimybės? Erekcijos sutrikimas (kitaip jis vadinamas erekcijos arba erektiline disfunkcija) susijęs su negalėjimu pasiekti arba palaikyti reikiamo varpos standumo (erekcijos) ir dėl to kylančių sunkumų atlikti sėkmingą lytinį aktą. Teigiama, kad ši problema gali liesti bent kas dešimtą lytiškai aktyvų vyrą. Vis dėlto erekcijos... +4 / 0 +4

Natūrali medicina Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Eterinių aliejų gydomoji galia
Eterinių aliejų gydomoji galia Istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad eteriniai aliejai terapiniais tikslais buvo naudojami senovės kinų, indų, egiptiečių. Graikai ir romėnai eterinius aliejus naudojo kosmetikos, kvepalų, vaistų gamyboje, ypač svarbią vietą jie užėmė dvasiniuose bei religiniuose ritualuose. +11 / 0 +11

Odontologija Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Burnos ligos: kaip jų išvengti?
Burnos ligos: kaip jų išvengti? Skundžiatės, jog vos ne kas pusę metų tenka lankytis pas odontologą? Ir ne šiaip reguliariai, bet dėl to, jog burnoje nuolat atsiranda kariesas, periodonto ligos. Taigi, kas lemia tai, jog vienų žmonių burnos būklė yra itin gera, o kitų – prasta? Kodėl, atrodytų, kuo puikiausiai prižiūrimoje burnoje, kartais ima ir... +26 / 0 +26

Būsimoms mamytėms Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma
Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma Vienos šeimos su visai mažais vaikais užsidaro namuose ir niekur nekeliauja, kitos, priešingai, kas savaitgalį mėgaujasi kelionėmis ir neatsisako taip mėgstamo aktyvaus gyvenimo būdo. Svarbiausia žinoti, kas geriausia pačiai šeimai – jei jos nariai labai gerai jaučiasi namuose ir nesinori keliauti į kitus, kartais nesaugiai... +3 / 0 +3

Gyvūnai Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Tingi judėti? Įsigyk šunį
Tingi judėti? Įsigyk šunį Parke dažnai akimis palydėdavau tuos, kurie smagiai leisdavo laiką su savo augintiniais. Ir pati dažnai apie tokį pasvajodavau. O ir vieną dieną draugo numesta frazė „Tingi judėti? Įsigyk šunį“ privertė susimąstyti, kad gal tikrai, vietoj abonemento į sporto klubą, man reikėtų įsigyti keturkojį draugą... Tad šįkart... +25 / 0 +25