Daugiavaisis nėštumas

Daugiavaisis nėštumas – tai toks nėštumas, kai moters organizme tuo pat metu auga daugiau nei vienas vaisius, pavyzdžiui, dvynukai, trynukai ir t. t.

Keli vaisiai gimdoje gali būti kilę iš vieno kiaušinėlio (tada jie bus identiški), kai viena kiaušialąstė apvaisinama spermatozoido. Apvaisintas kiaušinėlis skyla į du ar daugiau embrionų. Mokslininkai mano, kad taip nutinka tik dėl atsitiktinumo. Tai nėra susiję su moters amžiumi, rase ar šeimos istorija.

Jei moters gimdoje augantys vaisiai identiški, jie visi bus vienos lyties, turės tą pačią kraujo grupę, tokį patį kūno sudėjimą. Visgi savo išvaizda jie šiek tiek skirsis, pirštų antspaudai bus skirtingi.

Gimdymo skausmas„Kai kurios moterys pageidauja gimdyti nemalšinant skausmo, tačiau ilgas gimdymas išvargina ir sekina moterį. Taip pat stiprus skausmas sutrikdo placentos kraujotaką, neigiamai veikia širdį ir kraujagysles, mažina gimdos susitraukimų efektyvumą.“

Plačiau skaitykite čia:
Gimdymo skausmas ir jo malšinimo būdai »

 


Vaisiai gali būti kilę ir iš skirtingų kiaušinėlių (tuomet jie bus panašūs kaip įprastai panašių bruožų turintys broliai ir seserys). Taip atsitinka, kai du ar daugiau kiaušinėlių apvaisinami kelių spermatozoidų.

Tokia daugiavaisio nėštumo rūšis nėra visai atsitiktinė. Jei moters šeimoje yra buvusių daugiavaisių nėštumų, o vaikai nebuvo identiški – moteriai taip pat didėja tokio nėštumo tikimybė.

Visgi tikslios daugiavaisio nėštumo priežastys nėra žinomos. Jo tikimybė didėja, jei moteris apvaisinama dirbtiniu būdu. Taip pat jei ji vartoja ovuliaciją stimuliuojančius vaistus, kurie skatina vienu metu susidaryti ne vieną (kaip įprasta), o kelis kiaušinėlius. Jei visi jie apvaisinami – moters nėštumas būna daugiavaisis.

Daugiavaisis nėštumas. Simptomai

Daugiavaisis nėštumas gali pasireikšti įvairiai.

Jei pilvo apimtis ir gimda didesni nei turėtų būti pagal nustatytą nėštumo laiką, tikėtina, kad moteris turės daugiau nei vieną atžalą.

Gimdyvė gali jausti vaisiaus judesius skirtingose pilvo vietose tuo pačiu metu. Klausant vaisiaus širdies tonų, jie taip pat gali būti girdimi skirtingose pilvo vietose vienu metu.

Kartais nėščioji jaučia itin padidėjusį apetitą ir priauga daug svorio, ypač ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu.

Daugiavaisis nėštumas. Ligos eiga

Keli vaisiai gimdoje gali formuotis iš vieno ar kelių apvaisintų kiaušinėlių.

Iš vieno kiaušinėlio kilę vaisiai turės vieną placentą, bendras ar atskiras vaisiaus vandenų pūsles (priklausomai nuo dienos, kai kiaušinėlis gimdoje pasidalina į du embrionus).

Iš kelių skirtingų kiaušinėlių kilę vaisiai turi atskiras placentas ir atskiras vaisiaus vandenų pūsles. Kur kas būdingesnis daugiavaisis nėštumas, kai vaisiai kilę iš skirtingų kiaušinėlių (jie sudaro apie du trečdalius tokio tipo nėštumų).

Kai moteris laukiasi daugiau nei vieno kūdikio, jos organizmas patiria daug didesnį krūvį nei išnešiojant vieną vaisių. Todėl tokiam nėštumui būdingesnės įvairios komplikacijos ir reikalingas atidesnis nėščiosios stebėjimas.

Be to, yra didesnė persileidimo ar priešlaikinio gimdymo tikimybė. Taip pat kyla rizika (dažniau tai atsitinka ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu), kad žus vienas iš embrionų. Tačiau jei nors vienas lieka gyvas – nėštumas tęsiamas.

Daugiavaisis nėštumas. Diagnostika

Dauguma nėščiųjų pačios įtaria, kad laukiasi kelių atžalų. Ypač jei moteris nėščia ne pirmą kartą.

Po moters apklausos ir fizinio ištyrimo atliekamas tyrimas ultragarsu. Naudojant aukšto dažnio garso bangas atkuriamas kraujagyslių, audinių ir organų vaizdas. Matoma gimda ir vaisiai joje.

Šis tyrimo metodas informatyvus ir nepavojingas: nei moteris, nei jos vaisiai kenksmingai neapšvitinami.

Daugiavaisis nėštumas. Gydymas

Moteris, kurios nėštumas daugiavaisis, turi dažniau lankytis pas gydytoją nei besilaukianti vieno kūdikio. Būtina atidžiai stebėti nėštumo eigą, maždaug kas mėnesį kartoti tyrimą ultragarsu.

Turi būti sureguliuota moters mityba, nes jai reikalinga didesnė energija. Kai nėščioji laukiasi daugiau nei vieno kūdikio, patartina vartoti vitaminų, geležies, kalcio ir folio rūgšties papildų. Būtina stebėti motinos būklę, nes galimi dažni sveikatos sutrikimai, tokie kaip hipertenzija ar cukrinis diabetas.

Deja, daugiavaisio nėštumo atveju didėja rizika susilaukti negyvo kūdikio.

Gimdoma paprastai 36–37 nėštumo savaitę. Gimdymo būdą dažniausiai nulemia vaisių padėtis gimdoje. Jei ji netaisyklinga – gali būti rekomenduojamas Cezario pjūvis. Taip pat jis gali būti taikomas, jei laukiamasi trynukų ar ketvertuko.

Daugiavaisis nėštumas. Profilaktika

Nepriklausomai nuo nėštumo tipo, moteris privalo reguliariai apsilankyti pas gydytoją, sveikai gyventi ir maitintis, vengti žalingų medžiagų, nepervargti.

Nėra būdų, padedančių reguliuoti, kiek naujagimių moteris susilauks vienu metu. Paprastai tai nulemia atsitiktinumas.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

Naujausi straipsniai

Nauja Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai?
Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai? Mūsų veido odai kasdien tenka patirti gausybę išbandymų. Ne tik vėjas, saulės spinduliai, bet ir kiti veiksniai ilgainiui ima atsispindėti ant mūsų veido odos. Viena dažniausių neraminančių problemų − kapiliarų pasirodymas odoje. Tiek veido srityje, tiek kitose kūno vietose pasirodantys kapiliarai dažnai sukelia stresą,... +2 / -3 -1

Sveika mityba Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kokios yra vidurių užkietėjimo grėsmės ir kaip išvengti šio nemalonaus sveikatos sutrikimo?
Kokios yra vidurių užkietėjimo grėsmės ir kaip išvengti šio nemalonaus sveikatos sutrikimo? Vidurių užkietėjimas gali būti nejauki tema, bet ji iš tiesų labai aktuali, mat daugybė žmonių skundžiasi šia nemalonia problema. Teigiama, kad mažiausiai kas trečias asmuo gali patirti vidurių užkietėjimo epizodų, o senyvame amžiuje bent kas trečias asmuo kamuojamas lėtinio vidurių užkietėjimo. Viduriai gali užkietėti... +4 / 0 +4

Dietos Daugiau straipsnių šia tema

Nauja 7 gudrybės sveikesnės mitybos link
7 gudrybės sveikesnės mitybos link Ne paslaptis, kad gerai savijautai labai svarbi sveika mityba. Daugeliui sudėtingos ir alinančios dietos tiesiog nepriimtinos. Tikrai nelengva visą savaitę valgyti vien grikius arba gerti vien daržovių sultis. Beje, reikėtų atsiminti, kad mitybos kraštutinumai netgi pavojingi sveikatai. Kartais užtenka tik šiek tiek pakoreguoti savo... +9 / 0 +9

Subalansuotas gyvenimo būdas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Misija: stipresnis imunitetas
Misija: stipresnis imunitetas Ligos, atrodo, visada užklumpa pačiu netinkamiausiu metu... Kodėl vieni serga taip dažnai, o kiti pamiršta, kas yra pilnas stalčius vaistų nuo peršalimo ir dideli kiekiai arbatų? Galbūt retai sergantieji stiprina savo imunitetą ištisus metus ir jiems nebaisus joks oras? Pakalbėkime apie imuninės sistemos svarbą ir ją alinančius... +3 / 0 +3

Ligos ir būklės Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kojų venų varikoze serga ir moterys, ir vyrai, ir jaunesni, ir vyresni
Kojų venų varikoze serga ir moterys, ir vyrai, ir jaunesni, ir vyresni Įkyrus blauzdų niežulys, kamuojantis kojų tinimas, ypatingai pasireiškiantis po ilgesnės darbo dienos, naktinis mėšlungis, kojų skausmas ir tempimas yra lėtinio veninės kraujotakos nepakankamumo ženklai. Dažnas pacientas galvoja, kad tokie pojūčiai yra visiškai normalūs – juk jie kasdien ilgai stovi arba sėdi, tad vakarinis... +1 / 0 +1

Sportas, joga ir pilatesas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Sportas peršalus: kada vis dėlto galima?
Sportas peršalus: kada vis dėlto galima? Žiema, šalta, peršalote... Rodos, nieko naujo. Vis dėlto, dažnas ir žiemą neapleidžia aktyvaus gyvenimo įpročių: bėgioja, makštinasi, užsiima joga, šoka ar pan., tad ką gi daryti peršalus: visiškai atsisakyti judėjimo ar ne? Svarbiausia – stebėti savo kūną ir atsižvelgti į jo poreikius. +1 / 0 +1

Intymu Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui
Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui Priešlaikinė ejakuliacija yra tikrai dažna problema. Tai toli gražu nėra vien tik su vyru susijęs lytinės funkcijos sutrikimas – čia labai svarbus ir partnerės vaidmuo. Jei ji linkusi kaltinti vyrą, jį teisti, žeminti – tuomet problema tik dar labiau paaštrėja, vyras jaučiasi nusiminęs, kenčia nerimą ir baimes bei laiko... +3 / 0 +3

Vaikų ligos ir sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Iš kokių požymių galima atpažinti, kad mažyliui dygsta dantys?
Iš kokių požymių galima atpažinti, kad mažyliui dygsta dantys? Sėkmingas pieninių dantų išdygimas – svarbus „pasiekimas“ ne tik kūdikiui, bet ir visiems šeimos nariams. Vieniems mažyliams šis etapas praeina lengviau, kitiems sukelia nemažai nepatogumų. Viena populiariausių temų, kuria itin domisi tėvai, yra būtent pieninių dantų dygimas, jo požymiai ir pagalbos galimybės. +3 / 0 +3

Moters sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Ką daryti, kad plaukai nesiveltų?
Ką daryti, kad plaukai nesiveltų? Kai kuriems asmenims iššukuoti plaukus yra tikras iššūkis. Plaukų vėlimasis priklauso nuo jų būklės (sausi ir ploni plaukai veliasi labiau), aplinkos sąlygų (besikeičianti temperatūra, karštis bei šaltis neigiamai veikia plauko struktūrą), naudojamų priemonių (kasdieninis galvos plovimas, įvairios fiksavimo priemonės ir... +2 / 0 +2

Vyro sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Erekcijos sutrikimų gydymas – kokios jo galimybės?
Erekcijos sutrikimų gydymas – kokios jo galimybės? Erekcijos sutrikimas (kitaip jis vadinamas erekcijos arba erektiline disfunkcija) susijęs su negalėjimu pasiekti arba palaikyti reikiamo varpos standumo (erekcijos) ir dėl to kylančių sunkumų atlikti sėkmingą lytinį aktą. Teigiama, kad ši problema gali liesti bent kas dešimtą lytiškai aktyvų vyrą. Vis dėlto erekcijos... +4 / 0 +4

Natūrali medicina Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Eterinių aliejų gydomoji galia
Eterinių aliejų gydomoji galia Istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad eteriniai aliejai terapiniais tikslais buvo naudojami senovės kinų, indų, egiptiečių. Graikai ir romėnai eterinius aliejus naudojo kosmetikos, kvepalų, vaistų gamyboje, ypač svarbią vietą jie užėmė dvasiniuose bei religiniuose ritualuose. +11 / 0 +11

Odontologija Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Burnos ligos: kaip jų išvengti?
Burnos ligos: kaip jų išvengti? Skundžiatės, jog vos ne kas pusę metų tenka lankytis pas odontologą? Ir ne šiaip reguliariai, bet dėl to, jog burnoje nuolat atsiranda kariesas, periodonto ligos. Taigi, kas lemia tai, jog vienų žmonių burnos būklė yra itin gera, o kitų – prasta? Kodėl, atrodytų, kuo puikiausiai prižiūrimoje burnoje, kartais ima ir... +26 / 0 +26

Būsimoms mamytėms Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma
Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma Vienos šeimos su visai mažais vaikais užsidaro namuose ir niekur nekeliauja, kitos, priešingai, kas savaitgalį mėgaujasi kelionėmis ir neatsisako taip mėgstamo aktyvaus gyvenimo būdo. Svarbiausia žinoti, kas geriausia pačiai šeimai – jei jos nariai labai gerai jaučiasi namuose ir nesinori keliauti į kitus, kartais nesaugiai... +3 / 0 +3

Gyvūnai Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Tingi judėti? Įsigyk šunį
Tingi judėti? Įsigyk šunį Parke dažnai akimis palydėdavau tuos, kurie smagiai leisdavo laiką su savo augintiniais. Ir pati dažnai apie tokį pasvajodavau. O ir vieną dieną draugo numesta frazė „Tingi judėti? Įsigyk šunį“ privertė susimąstyti, kad gal tikrai, vietoj abonemento į sporto klubą, man reikėtų įsigyti keturkojį draugą... Tad šįkart... +25 / 0 +25