Daugiavaisis nėštumas

0
+0 -0

Daugiavaisis nėštumas – tai toks nėštumas, kai moters organizme tuo pat metu auga daugiau nei vienas vaisius, pavyzdžiui, dvynukai, trynukai ir t. t.

Keli vaisiai gimdoje gali būti kilę iš vieno kiaušinėlio (tada jie bus identiški), kai viena kiaušialąstė apvaisinama spermatozoido. Apvaisintas kiaušinėlis skyla į du ar daugiau embrionų. Mokslininkai mano, kad taip nutinka tik dėl atsitiktinumo. Tai nėra susiję su moters amžiumi, rase ar šeimos istorija.

Jei moters gimdoje augantys vaisiai identiški, jie visi bus vienos lyties, turės tą pačią kraujo grupę, tokį patį kūno sudėjimą. Visgi savo išvaizda jie šiek tiek skirsis, pirštų antspaudai bus skirtingi.

Gimdymo skausmas

„Kai kurios moterys pageidauja gimdyti nemalšinant skausmo, tačiau ilgas gimdymas išvargina ir sekina moterį. Taip pat stiprus skausmas sutrikdo placentos kraujotaką, neigiamai veikia širdį ir kraujagysles, mažina gimdos susitraukimų efektyvumą.“

Plačiau skaitykite čia:
Gimdymo skausmas ir jo malšinimo būdai »

 

Vaisiai gali būti kilę ir iš skirtingų kiaušinėlių (tuomet jie bus panašūs kaip įprastai panašių bruožų turintys broliai ir seserys). Taip atsitinka, kai du ar daugiau kiaušinėlių apvaisinami kelių spermatozoidų.

Tokia daugiavaisio nėštumo rūšis nėra visai atsitiktinė. Jei moters šeimoje yra buvusių daugiavaisių nėštumų, o vaikai nebuvo identiški – moteriai taip pat didėja tokio nėštumo tikimybė.

Visgi tikslios daugiavaisio nėštumo priežastys nėra žinomos. Jo tikimybė didėja, jei moteris apvaisinama dirbtiniu būdu. Taip pat jei ji vartoja ovuliaciją stimuliuojančius vaistus, kurie skatina vienu metu susidaryti ne vieną (kaip įprasta), o kelis kiaušinėlius. Jei visi jie apvaisinami – moters nėštumas būna daugiavaisis.

Daugiavaisis nėštumas. Simptomai

Daugiavaisis nėštumas gali pasireikšti įvairiai.

Jei pilvo apimtis ir gimda didesni nei turėtų būti pagal nustatytą nėštumo laiką, tikėtina, kad moteris turės daugiau nei vieną atžalą.

Gimdyvė gali jausti vaisiaus judesius skirtingose pilvo vietose tuo pačiu metu. Klausant vaisiaus širdies tonų, jie taip pat gali būti girdimi skirtingose pilvo vietose vienu metu.

Kartais nėščioji jaučia itin padidėjusį apetitą ir priauga daug svorio, ypač ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *