Fibroadenoma

+5
+13 -8
1

Fibroadenoma – tai nepiktybinis auglys, randamas krūtyje.

Dažniausiai fibroadenomos yra kieti, apvalūs, paslankūs ir neskausmingi guzeliai krūtyse. Jas sudaro liaukinis ir jungiamasis audinys. Dažniausiai jos būna aptinkamos po vieną, bet dalis moterų gali turėti daugybines fibroadenomas.

Fibroademonos skirstomos į dvi grupes: parastąsias ir kompleksines. Paprastosios fibroadenomos, tiriant jas mikroskopiškai, yra vientisos, be jokių specifinių darinių viduje. Kompleksinėms fibroadenomoms būdingi vidiniai cistiniai dariniai bei kalcifikatai. Kompleksinės fibroadenomos kartais yra siejamos su truputį padidėjusia krūties vėžio išsivystymo rizika, nors paprastai yra laikoma, kad fibroadenomos suvėžėti negali.

Šie augliukai gali būti tokie nedideli, kad jų neįmanoma apčiuopti, o kartais jų dydis gali siekti keletą centimetrų. Kol kas nėra aišku, dėl kokių priežasčių išsivysto fibroadenomos, tačiau jos yra siejamos su lytiniais hormonais, nes dažniausiai nustatomos reprodukcinio amžiaus moterims (paprastai 20-40 metų amžiaus, bet gali būti randamos bet kokio amžiaus  moterims). Jų dydis gali kisti: nėštumo metu arba vartojant geriamąsias hormonines kontraceptines tabletes jos gali padidėti, o menopauziniu laikotarpiu jos neretai pačios sumažėja ar net išnyksta. Kartais fibroadenomų atsiradimas siejamas su geriamųjų hormoninių kontraceptinių tablečių vartojimu iki 20 metų amžiaus. 

Fibroadenoma. Simptomai

Kai kurios moterys neturi jokių skundų susijusių su fibroadenoma, ir jos yra aptinkamos tik patikrinimo pas gydytoją metu. Tačiau dažniausiai moteris kreipiasi į gydytoją, jeigu ji pati arba jos partneris apčiuopia krūtyje guzelį. Fibroadenomos čiuopiasi kaip apvalūs, judrūs, lygiais kraštais, gerai besiskiriantys nuo aplinkinių audinių, kieti darinukai. Jų dydis gali varijuoti nuo vos čiuopiamų kruopelių iki daugiau kaip 5cm dydžio auglių, bet dažniausiai būna 1-3cm. Čiuopiant jos dažniausiai yra neskausmingos, tačiau kai kurios moterys nurodo, jog čiuopiant fibroadenomą būna jautru. 

Susiję straipsniai

  • Man yra 3 cm fidronomos guzelis reikia operuotis ar labai skauda po operacijos kas operavosi ir pas ka šiauliuose geriause operuotis lauksiu jūsų atsakymu

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *