Kelio sąnario menisko plyšimas

+1
+4 -3
1

Kelio sąnario meniskai – tai C formos kremzlinės struktūros, kurios yra kelio sąnaryje tarp blauzdikaulio ir šlaunikaulio. Abu keliai turi po du meniskus (vidinį ir išorinį). Jų funkcija yra amortizuoti smūgius, stabilizuoti sąnarį. Būklė, kai meniskas įtrūksta arba jo dalis visai nuplyšta, vadinama kelio sąnario menisko plyšimu.

„Kelio sąnario menisko plyšimai – viena dažniausių sportinių traumų, kuri ženkliai sutrikdo kelio sąnario funkciją. Bet kuri veikla, kurioje jūsų kūnas sukasi į vieną pusę, o koja lieka atremta į žemę ir stabili kūno atžvilgiu, gali baigtis meniskų plyšimu.“

Plačiau skaitykite čia:
Menisko plyšimas – dažniausias kelio sąnario pažeidimas »

 
Meniskai gali įplyšti dėl įvairių traumų, kurių metu kelis yra sukamas ir jam tenka didelis spaudimas, arba dėl netiesioginio stipraus smūgio į kelio šoną.

Didžiausia rizika patirti menisko plyšimą – sportininkams, ypač futbolininkams, tenisininkams, krepšinio žaidėjams. Taip pat didesnė rizika senesniems žmonėms dėl amžinių menisko pakitimų. Senstant meniskai nusidėvi ir gali plyšti net dėl menkiausios traumos.

Kelio sąnario menisko plyšimas. Simptomai

Simptomai priklauso nuo to, kuris meniskas yra plyšęs. Jeigu plyšta vidinis meniskas, pasireiškia vidinės kelio pusės skausmas, o jeigu plyšta išorinis meniskas – išorinės kelio pusės skausmas.

Plyšus meniskui, kelias užsifiksuoja sulenktoje padėtyje ir bandant jį ištiesti, sukti ar kryžiuoti kojas, vargina smarkus ir aštrus skausmas (taip atsitinka, kai atplyšta menisko dalelė ir įstringa sąnariniame paviršiuje).

Kiti būdingi požymiai:

- pažeisto kelio sutinimas, paraudimas;
- traškėjimas ir braškėjimas.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *