Kiaulių gripas

-1
+0 -1

Kiaulių gripas (H1N1) – smarkiai užkrečiama infekcinė virusinė liga, sukeliama influenza A tipo viruso.   Virusas yra užkrečiamas, lakus, todėl gali būti perduodamas iš žmogaus žmogui oro lašeliniu būdu. Dažnai šia infekcija nuo kiaulių užsikrečia ūkininkai, veterinarai. Užsikrėsti galima užterštomis rankomis liečiant akių, nosies ir burnos gleivines.  Pirmą kartą šio viruso pandemija kilo 2009 m., kai buvo infekuota daug žmonių visame pasaulyje. Ši gripo rūšis vis dar cirkuliuoja tarp žmonių ir kiaulių, todėl yra įtraukta į sezoninę vakcinaciją nuo gripo.

Influenza virusas infekuoja nosies, gerklės ir bronchų ląsteles.

Kiaulių gripas. Simptomai

Kiaulių gripo simptomai yra tokie patys kaip ir paprasto gripo.

Ligonį praėjus porai dienų po užsikrėtimo pradeda varginti karščiavimas iki  39 laipsnių Celsijaus su šaltkrėčiu, vargina sausas, neproduktyvus kosulys, gerklės skausmas ir perštėjimas, nosies paburkimas su sloga, akių ašarojimas ir paraudimas. Pasireiškia silpnumas ir bendra bloga savijauta.

Taip pat gali kamuoti intensyvus galvos ir raumenų skausmas, rečiau gali pasireikšti viduriavimas, bei pykinimas su vėmimu.

Simptomai rodantys sunkią ir grėsmingą būklę: tachipnėja (kvėpavimo padažnėjimas), cianozė (odos pamėlimas dėl deguonies trūkumo), dehidratacija (skysčių netekimas).

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *