Kinofobija

+3
+3 -0

Kinofobija – tai labai dažnas sutrikimas, pasireiškianis stipria ir varginančia šunų baime. Nors tokios baimės, kaip gyvačių ar vorų baimė, yra dar dažnesnės už kinofobiją, tikimybė kasdieniame gyvenime susidurti šunimi yra didesnė nei su voru ar gyvate, todėl šis sutrikimas yra labai aktualus.

Kaip ir dauguma baimių ar fobijų, ypač susijusių su gyvūnais, kinofobija dažniausiai prasideda po skaudaus, sukrečiančio ar kitaip neigiamo įvykio, susijusio su šunimi. Dažniausiai kinofobija prasideda, jeigu vaikystėje žmogus buvo apkandžiotas ar kitaip sužalotas šuns ar tapo tokio įvykio liudininku. Kinofobija gali išsivystyti ir suaugusiame amžiuje, tačiau dažniausiai žmonės, turintys kinofobiją, pripažįsta, kad šunų bijo tiek laiko, kiek tik prisimena save. Tikėtina, kad toks asmuo vaikystėje turėjo nemalonios patirties su šunimi, tačiau to tiesiog neprisimena. Kartais žmogus bijo šunų todėl, kad jo abu ar vienas iš tėvų turėjo šią baimę ir dažnai kartodavo vaikui, kad šunų reikia bijoti. 

Kinofobija. Simptomai

Kaip ir kitų baimių, kinofobijos simptomai gali stipriai varijuoti priklausomai nuo žmogaus bei jo patirties. Esant lengvoms kinofobijos formoms, žmogus bijo tik konkretaus dydžio ar veislės šunų, gali stebėti šunų nuotraukas ar paveiksliukus, žiūrėti filmuotą medžiagą, vaizduojančią šunis.

Esant sunkioms kinofobijos formoms, asmuo bijo visų veislių, dydžių ir spalvų šunų. Labai jautriai reaguoja į šunų nuotraukas ar filmuotą medžiagą. Susidūrę su gyvu šunimi, žmonės taip pat elgiasi skirtingai. Galimos tokios reakcijos: bėgimas, sustingimas, slėpimasis. Asmuo gali pradėti drebėti, jį gali pradėti pykinti. Atsiranda stiprus nerimas, žmogus jaučiasi dezorientuotas, gali pradėti verkti. 

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *