Kaip motyvuoti save kuriant verslą? Pataria jaunieji verslininkai

Vasario 19, 2015 | Aurika Kolpakovaitė
+19
+19 -0

Ilgą laiką dirbote samdomą darbą ir galiausiai supratote, kad jūsų tai nebetenkina? Suplojote rankomis ir nusprendėte: „Pats sau būsiu direktorius!“ Entuziastingai ėmėtės pirmųjų verslo kūrimo žingsnių ir įkūrėte savo įmonę. O gal jūsų istorija kiek kitokia? Ilgus metus brandinate verslo idėją mintyse, tačiau taip ir nepaverčiate jos realybe? Kokiai žmonių kategorijai priklausote ir su kokiais sunkumais susiduria verslą kuriantys žmonės, seminare „5 energijos šaltiniai versle. Kaip motyvuoti save kurti ir vystyti verslą?“ pasakojo jaunieji verslininkai Sergejus Oleškevičius ir Jegoras Menkovas. 

Žmogus iš esmės yra tingi būtybė, kuriai dažnai reikia spyrio iš pašalės. Atrodo, kad daug dalykų, kuriuos darome, darome būtent dėl savęs – nejaugi tai nėra pakankama motyvacija? Deja, turbūt daugelis pritartų, kad kartais net ir patiems paprasčiausiems darbams sunku susikaupti ar prisiversti juos atlikti. Ką jau kalbėti apie verslą – juk tai rimtas ir atsakingas žingsnis. Pagal tai, kaip į verslo kūrimą ir vystymą žiūri būsimi ar esami verslininkai, seminaro vedėjai išskyrė 5 žmonių tipus. 

5 kuriančių ar norinčių kurti verslą žmonių tipai 

„Jei nuo didžio verslininko galvos nukristų karūna ir jis taptų atviras kitų žmonių įžvalgoms, patarimams, verslas imtų augti kur kas sparčiau.“ 1. Infomaniakai. Tai žmonės, kurie itin domisi verslu ir yra prikaupę daug informacijos, tačiau vis tiek nesiryžta žengti drąsesnių žingsnių nei knygų skaitymas. „Juos kamuoja plius vienos knygos problema“, – šmaikštavo seminaro vedėjai. Šios kategorijos žmonėms atrodo, kad, perskaitę dar vieną knygą apie verslą, jie tikrai bus pasiruošę, tačiau taip neįvyksta. Žinoma, per tą laiką knygynuose pasirodo dar ne viena ir ne dvi knygos verslo tema, tad jų svajonė nesustabdomai tolsta… 

2. Skeptikai. Šios kategorijos žmonės yra „ypatingi“ (bent jau taip galvoja jie patys). Jų nuomone, tik jie geriausiai žino, kaip ir ką reikia daryti, o visų kitų nuomonė ar patarimai yra nieko verti. Deja, tokių verslininkų matymo laukas dažnai būna labai ribotas, mąstymas siauras, tad jie patys, kaip vadovai, trukdo tobulėti ir vystytis savo verslui. Jei nuo didžio verslininko galvos nukristų karūna ir jis taptų atviras kitų žmonių įžvalgoms, patarimams, verslas imtų augti kur kas sparčiau. 

3. „Nepabandysiu – nesužinosiu“. Šiai kategorijai priklauso žmonės, kurie negali atsispirti smalsumui ir norui savo kailiu patirti, ką ir kaip reikia daryti kuriant verslą. Tokie žmonės dažnai turi savyje spontaniškumo, yra drąsūs ir nebijo rizikuoti. O jeigu ir pradeda viduje kirbėti abejonė, pagavęs azartas ją nuveja šalin. 

Pradėti kurti verslą – nelengva užduotis4. „Neturiu ko prarasti“. Tokius žodžius turbūt įsivaizduojame tariant nusivylusį ar patirties nudegintą žmogų. Kartais priimti sudėtingus sprendimus būna sunku ir tik susiklosčiusi situacija priverčia tai padaryti. Visgi reikia džiaugtis, jeigu esant sudėtingai situacijai vis dar yra jėgų ir ryžto kurti kažką naujo ir pasitikti naujus išbandymus. Dažnai tokiems žmonėms, kurie nebeturi nieko kito, tas žinojimas ir yra didžiausia motyvacija, kurios pritrūksta tiems, kurie ir neturėdami verslo gyvena gerai.

5. „Žinau, ką reikia daryti, bet nedarau“. Nors ir sunku pripažinti, tačiau daugeliui žmonių trūksta motyvacijos ir drąsos imtis realių veiksmų. Nežinia, kokio lūžio reikia kiekvienam iš mūsų, tačiau aišku viena – net ir geriausios idėjos neatneš rezultatų, jei dėl jos įgyvendinimo nebus pajudintas nė pirštas. Tokie žmonės niekada netaps rimtais verslininkais, o kažkokiu būdu jau sukūrę verslą, jo nevystys ir galiausiai bankrutuos. 

Kas svarbu kuriant ar vystant verslą? 

Jei visgi ryžotės kurti verslą arba jį plėtoti, greičiausiai manote: „Svarbiausia – priimti sprendimus vadovaujantis logika ir nedaryti klaidų.“ Deja, turėsite nusivilti. Klaidų daro visi. Netgi tie, kurie turi patirties. Dažnai sakoma: „Kvailys nesimoko iš jokių klaidų, protingas mokosi iš savo klaidų, o išmintingas – iš kito.“ Sergejus Oleškevičius ir Jegoras Menkovas dalijasi savo patirtimi ir siūlymais, kad patektumėte į išmintingųjų gretas. 

1 2
+19
+19 -0
  • Susikaupimas
  • Baimės
  • Darbingumo didinimas
  • Koučingas
  • Psichologai
  • Darbo planavimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *