Lėtinio nuovargio sindromas (Neurastenija)

+1
+6 -5

Lėtinio nuovargio sindromas, kartais dar vadinamas neurastenija. Šis sindromas pasireiškia daugiau nei 6 mėnesius besitęsiančiu nuovargiu, kuris atsiranda po mažo fizinio ar protinio krūvio ir šis nuovargis nėra paaiškinamas kitomis ligomis.

Šio sindromo tiksli priežastis nėra žinoma, tačiau manoma, kad sindromas pasireiškia po tam tikros infekcinės ligos, kuri sutrikdo žmogaus imuninę sistemą. Lėtinis nuovargis gali atsirasti po tokių ligų kaip plaučių uždegimas, Epšteino – Baro viruso (EBV) sukeltos infekcijos, viduriavimo, viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, raudonukės, pienligės, Q karštinės. Jei prie nuolatinio nuovargio prisideda ir mąstymo sutrikimai (atminties sutrikimai), gali būti diagnozuotas lėtinio nuovargio sindromas.

Kitos galimos lėtinio nuovargio sindromo priežastys: stresas, nuovargis, traumos, įgimti imuniteto sutrikimai, toksinės medžiagos.

Yra hipotenzių, kad hormonų apykaitos sutrikimai, taip pat gali sąlygoti šį sindromą. Tyrimais buvo nustatyta, kad žmonių turinčių šį sindromą kraujyje yra šiek tiek mažesnis kiekis antinksčių hormono kortizolio, nei sveikų žmonių kraujyje.

Lėtinio nuovargio sindromas (Neurastenija). Simptomai

Pagrindinis pacientų skundas būna užsitęsęs nuovargis, kuris trukdo kasdienei veiklai, ir kuris neturi jokio konkretaus paaiškinimo. Nuovargis, paprastai, apibūdinamas kaip neadekvatus (gerokai per didelis) atliktai veiklai. Pacientai jaučiasi pavargę netgi po ilgo poilsio ar ilgo miego.

Žmonės su lėtinio nuovargio sindromu dažnai būna prislėgti ar linkę į depresiją dėl to, kad negali užsiimti mėgstama veikla, dirbti.

Pacientai, turintys šį sindromą, dažnai skundžiasi sutrikusia trumpalaike atmintimi (ilgalaikė nesutrinka), taip pat, pacientai dažnai daro „kalbėjimo klaidas“, kai kalbėdami netyčia pavartoja netinkamą žodį.

Kiti galimi šio sindromo simptomai būtų: gerklės skausmas, padidėję limfmazgiai, raumenų skausmas.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *