Pienligė (Makšties kandidozė)

+8
+10 -2
1

Makšties kandidozė, geriau žinoma kaip pienligė arba makšties grybelis, – tai moters išorinių lyties organų arba makšties grybelinė infekcija.

Statistiškai net 2 iš 3 moterų bent vieną kartą gyvenime yra susirgusios pienlige, tačiau tik 5 % moterų ši infekcija kartojasi. Serga bet kokio amžiaus moterys, bet pastebėta, kad ši liga pirmą kartą dažniausiai linkusi pasireikšti nėštumo metu, dėl hormonų disbalanso.

Makšties kandidozę 85–90 % atvejų sukelia grybelis Candida albicans, rečiau kiti grybeliai – Candida tropicalis, Candida glabrata.

Candida grybelis paplitęs mus supančioje aplinkoje: dirvožemyje, maiste, sveikų žmonių organizme (žarnyne, burnoje, 20 % sveikų  moterų randamas makštyje). Paprastai Candida grybelis nesukelia jokių požymių, tačiau esant tam tikroms sąlygoms ir terpei, jis gali pradėti daugintis ir sukelti uždegimą.

Makšties grybelis: šeši ginklai jam nugalėti „Vertėtų vengti sintetinių kelnaičių, taip pat labai įsiveržiančių arba turinčių nepatogiai spaudžiančią siūlę.“

Daugiau patarimų, kaip išvengti pienligės rasite čia:
Makšties grybelis: šeši ginklai jam nugalėti »

Candida grybelis gali sukelti pienligę:

  • vartojant plataus spektro antibiotikus (natūrali makšties bakterinė mikroflora užslopinama, nebekonkuruoja su grybeliu ir jis pradeda daugintis);
  • susilpnėjus imunitetui (sergant lėtinėmis ligomis, nesubalansuotai maitinantis, po operacijų, vartojant vaistus slopinančius imunitetą);
  • dėl per didelės higienos arba netinkamų intymios higienos priemonių naudojimo (keičiasi makšties pH, mikroflora ir susidaro palankios sąlygos grybeliui daugintis).
     

Pienlige, nors ji ir nėra pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) įtraukta į lytiškai plintančių ligų sąrašą, galima užsikrėsti lytinio kontakto metu nuo grybeliu infekuoto partnerio.

Pienligė (Makšties kandidozė). Simptomai

Dažniausi pienligės simptomai:

  • baltos, tirštos, kiek primenančios varškę išskyros iš lyties organų;
  • niežulys, perštėjimas, deginimo jausmas lytinių organų srityje;
  • jautrumas, skausmingumas šlapinantis bei lytinių santykių metu;
  • lytinių organų paraudimas, patinimas;
  • negausios kraujingos išskyros iš makšties.
     

Esant imunodeficitinei būklei, grybelis gali išplisti į bendrą kraujotaką ir sukelti sunkią būklę, kuriai būdingas: vėmimas, smarkus pilvo skausmas, stiprus karščiavimas, spaudimo jausmas krūtinės srityje, nėščiosioms – kraujavimas. 

Susiję straipsniai

  • Pienligės profilaktikai svarbu probiotikus vartoti ir vietiškai, geresnis ir greitesnis poveikis. Jei tenka susidurti su šia liga, pasidomėkit Floragyn produkcija.

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *