Židininė distonija

-1
+0 -1

Židininė distonija, tai yra nevalingas, paprastai skausmingas, iš lėto vykstantis raumenų susitraukimas vienoje kūno srityje. Tokie raumenų susitraukimai, esant distonijai, yra linkę kartotis. Židininės distonijos terminas yra gan platus, jis apima kaklo distoniją (tortikolį), hemifacialinį spazmą (veido raumenų nevalingą susitraukimą), blefarospazmą (nevalingas, stiprus akių užsimerkimas), oromandibulinę distoniją (kramtymo raumenų ir liežuvio spazminis susitraukimas), kitas retesnes ligas.

Apie 90 % distonijų atvejų, priežastys nėra žinomos. Tiesa, yra manoma, kad distonijas sukelia patologiniai pokyčiai atsiradę smegenų baziniuose ganglijuose (galvos smegenyse esančiose neuronų kūnų sankaupose), gumbure, pagumburyje. Taip pat, yra žinoma, kad distonijas gali sukelti kai kurie vaistai (pvz.: neuroleptikai, levodopa). Kartais, distonijos būna kitos ligos simptomas (pvz. Wilson‘o ligos). Distonijos gali atsirasti po traumų.

Židininė distonija. Simptomai

Dažniausios židininės distonijos – kaklo distonijos metu, atsiranda kaklo raumenų nevalingas susitraukimas, dėl to atsiranda nenormali galvos padėtis. Žmogus negali normaliai judinti galvos, atsiranda skausmas kakle. Galvos padėtis gali būti pasukta, palenkta į priekį, atgal ar į kurį nors šoną.

Hemifacialinio spazmo metu, žmones vargina netikėtai atsiradę, nevalingi vienos veido pusės raumenų susitraukimai, kurie atsiranda dėl veidinio nervo dirginimo.

Blefarospazmo atveju, iš pradžių gali atsirasti labai dažnas mirksėjimas, vėliau pasireiškia stiprus nevalingas vokų užsimerkimas, ašarojimas.

Oromandibulinės distonijos metu, žmonės nevalingai stipriai sukandą dantis, išsižioja ar iškiša liežuvį.

Dar viena distonija, priskiriama židininėms distonijoms, tai yra rašymo spazmas. Ši distonija atsiranda, atliekant kažkokį veiksmą rankomis (rašant, grojant pianinu, smuiku). Jos metu, sutraukiami rankos raumenys; pirštai ir plaštaka įgauna keistą formą, gali atsirasti stiprus plaštakos skausmas.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *