10 faktų, kurių tikriausiai nežinojote apie erekcijos disfunkciją

Lapkričio 08, 2018 | Giedrė Izabelė Janušaitė
+1
+1 -0

Daugelis erekcijos disfunkciją išgyvenančių vyrų vis dar nenoriai šneka apie šį sutrikimą.  Tačiau jie tikrai nėra vieni – su šia problema susiduria dažnas vyras. Ką reikėtų žinoti apie erekcijos disfunkciją? 

1. Koks populiarus gėrimas padeda?

Teksaso universiteto mokslininkų atliktame tyrime skelbiama, kad išgėrę du puodelius kavos per dieną vyrai gali pagerinti savo potenciją. 

2. Kur daugiausiai?

Pranešama, kad daugiausiai erekcijos disfunkciją besiskundžiančių vyrų – Japonijoje, ją vejasi Kinija, o trečioje vietoje – JAV. 

3. Ar paplitęs mitas yra teisingas?

Neretai manoma, kad erekcijos disfunkciją sukelia dažna masturbacija, tačiau moksliškai tai neįrodyta. Vis dėlto, nustatyta, kad daug seksualinio pobūdžio vaizdo įrašų žiūrintys vyrai užsiimdami tikru seksu gali sunkiau patirti erekciją. 

4. Kas patenka į rizikos grupę?

Į rizikos grupę patenką diabetu sergantys vyrai, kuriems erekcijos disfunkcija pasireiškia 10-15 m. anksčiau nei kitiems, nesergantiems šiomis ligomis, vyrams. 

5. Kurie vaistai gali sukelti?

Nustatyta, kad antidepresantai, antialerginiai vaistai vaistai gali sukelti erekcijos disfunkciją. Be abejo, norint sumažinti šių vaistų poveikį galima vartoti potenciją gerinančius vaistus, tačiau būtina tai daryti prižiūrimiems gydytojų. 

6. Ką praneša?

Erekcijos disfunkcija gali perspėti apie jums gręsiančias širdies ir kraujagyslių sistemos ligas. 

7. Kas dar sukelia?

Šį sutrikimą gali sukelti tiek fizinės, tiek psichologinės priežastys, pavyzdžiui, stresas, nerimas ir pan. 

"...specialistai mano, kad jei erekcijos nepasiekiate kas antrą kartą, ko gero, susidūrėte su erekcijos disfunkcija."

8. Ar jums erekcijos disfunkcija, jei keletą kartų nepasiekėte erekcijos?

Nenustatyta, kiek kartų vyras turi nepatirti erekcijos, kad jam būtų diagnozuota jos disfunkcija. Vis dėlto, specialistai mano, kad jei erekcijos nepasiekiate kas antrą kartą, ko gero, susidūrėte su erekcijos disfunkcija. 

9. O dantys?

Silpnus dantis turintys vyrai dažniau kenčia nuo erekcijos disfunkcijos. Manoma, kad tinkamos burnos higienos nesilaikantys vyrai leidžia pro burną į jų organizmą patekti bakterijoms, kurios gali pakenkti kraujo kūneliams ir paveikti kraujotaką į varpą. 

10. Kaip įveikti?

Dažnas vyras gėdijasi pranešti savo gydytojui apie tai, kad patiria erekcijos disfunkciją, tačiau ieškodami pagalbos gėdytis tikrai neturėtumėte.

Autorius: Giedrė Izabelė Janušaitė. 

Lytinis hormonas testosteronas dažnai siejamas su vyriškumu. Padidėjęs testosterono kiekis paauglystės metu iš esmės nulemia berniuko tapimą vyru – dėl jo poveikio padidėja raumenų masė, formuojasi vyriško tipo figūra (platėja pečiai), didėja varpa, pradeda augti barzda, žemėja balsas. Subrendusio vyro...

Plačiau:

8 natūralūs būdai, padėsiantys pakelti testosterono lygį

 Šaltinis: https://www.expresspharmacy.co.uk/blog/posts/10-facts-you-didn-t-know-about-erectile-dysfunction

+1
+1 -0
  • Erekcijos sutrikimai
  • Erekcijos sutrikimų priežastys
  • Erekcijos sutrikimų gydymas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *