Aistė Jasaitytė-Čeburiak: „Gražaus kūno kultas kyla iš visuomenės kompleksų“

Vasario 03, 2014 | Kamilė Kogstaitė
+19
+19 -0

O kaip turtinate savo vidinį pasaulį? Knygomis, pasivaikščiojimais gamtoje?

Knygas skaitau dažniausia tas, kurios susijusios su psichoterapine veikla. Jos man padeda turtinti vidinį pasaulį, suvokti terapinius santykius, žmonių elgesio modelius. Žinoma, kelionės ir bendravimas su aplinkiniais taip pat prisideda prie vidinio pasaulio kūrimo. Nors šiai dienai labiausiai trūksta poilsio ir miego, nes taip jau būna, kai augini mažylį…

Beje, kai uždavėte šį klausimą, susimąsčiau, kad turiu tiek gyvojo turto aplink, kad galiu save turtinti ir turtinti. Šiuo metu man jokių mūzų netrūksta! (šypsosi Aistė, sūpuodama mažąją Sofiją)

Aistė Jasaitytė-ČeburiakKonsultuojate grožio ir sveikatos klausimais, tad pati, ko gero, tvirtai laikotės kasdienių grožio ir sporto ritualų. Kaip save prižiūrite, lepinate?

Dabar daugiau pastangų dedu į vidinį grožį. Laikausi nuostatos, kad kai iš vidaus esi graži, tas atsispindi išorėje ir kitiems spinduliuoji ramybę, darną. Na, o kai jau yra vidinė ramybė, atsiranda poreikis pasirūpinti ir kūnu.

Išoriniais dalykais aš per daug nesirūpinu, bet štai ir nagus nusilakuoju, ir plaukus susišukuoju. Kaip moteriai, man labai patinka ritualai, kurie susiję su oda, tarkim, masažai, taip pat mėgstu įvairiausius aliejus, kremus, kvapniąsias medžiagas. Nors masažu pasilepinu retai, bet su vyru labai mėgstame pirtis, kuriose šveičiuosi druskomis, taip valydama odą.

Patinka vonia, žvakių šviesa, muzika. Ir kaukę plaukams užsidėti patinka. Beje, dabar pradėjau ir sportuoti – pajaučiau, jog trūksta sportinės jėgos, tad einu į individualias treniruotes, vedamas profesionalaus trenerio.

O kaipgi mityba?

Tikrai nesu ta, kuri nuolatos yra įnikusi į etikečių skaitymą. Tiesiog neturiu tam laiko. Stengiuosi laikytis pagrindinių mitybos principų, valgyti reguliariai, bet dažniausiai klausausi savo vidinio balso: jei norisi daržovių – valgau salotas, norisi greito maisto – suvalgau ir mėsainį. Žinoma, su šeima dažniausia gaminame namie, tad visada esame tikri, ką dedame į patiekalus. Taip pat stengiamės valgyti įvairiai, vengiame pusfabrikačių. Apie dietas nėra nė kalbos, nesu gyvenime jų laikiusis, nes turiu gerus genus. Vis mąstau apie vegetarizmą, bet tapti vegetare dar nesiryžtu… 

Kalbantis su Aiste, ne tik vidiniu, bet ir išoriniu grožiu spinduliuojančia moterimi, laikas lekia be galo greit, o klausimų, rodos, nė kiek nemažėja. Vis dėlto metas padėkoti už pokalbį ir palinkėti Aistei sėkmės ne tik klaidžiojant sudėtingais psichoterapijos labirintais, puoselėjant vidinį pasaulį, bet ir auginant didžiausią turtą – mažyles.

 

© Nuotraukos iš asmeninio archyvo.

1 2 3
+19
+19 -0
  • Sveika mityba
  • Psichosocialiniai sutrikimai
  • Kompleksai
  • Psichologija
  • Grožis
  • Aistė Jasaitytė-Čeburiak

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *