Dėl prastos dantų būklės vis daugiau Lietuvos jaunimo netenka dantų

Birželio 23, 2015 | Reklama
+4
+6 -2

Odontologai pastebi tendenciją, kad dantų protezavimas atliekamas vis jaunesniems pacientams. Dėl prastos dantų būklės, dantys pašalinami ir pakeičiami protezais. Tyrimų duomenimis, Lietuvos vaikų dantų būklė – viena prasčiausių Europoje. 

„Protezavimą svarbu atlikti laiku, mat kitu atveju gali įvykti dantų migracija – likusių sveikų dantų burnoje netaisyklinga padėtis.“ „Pacientų, kuriems tenka įdėti implantą arba atlikti protezavimą daugėja. Tokias tendencijas lemia pasikeitusi gyvenimo kokybė, minkštesnio maisto vartojimas, prasta dantų priežiūra ir bloga higiena. Net vaikams kartais tenka taikyti tokio tipo procedūrą. Visgi dažniausiai protezavimo prisireikia vyresnio amžiaus klientams“, – pasakojo „Dental P.R.O.“ klinikos gydytoja odontologė-ortopedė Inga Urbšienė. 

Pasak specialistės, tokios procedūros prireikia tuomet, kai dantį ėduonis pažeidžia labai smarkiai arba kai dantis yra negyvas. Kariesas, traumos, aplink dantį esančių audinių ligos, netaisyklinga dantų padėtis ir sąkandis gali lemti viso danties ar jo dalies praradimą. Dantį bandoma išsaugoti, tačiau, jei to padaryti nepavyksta, reikia atlikti protezavimą. 

Danties trūkumas sukelia skrandžio problemas 

Protezavimą svarbu atlikti laiku, mat kitu atveju gali įvykti dantų migracija – likusių sveikų dantų burnoje netaisyklinga padėtis. Netekus dantų susilpnėja kramtymas, o tai gali lemti mitybos įpročių pakitimus, dėl to gali imti trūkti svarbių maisto medžiagų, atsirasti skrandžio ligų. 

Be to, likę dantys kramtant yra per daug apkraunami ir ilgainiui taip pat praranda įprastą išvaizdą bei funkciją. Tuomet išsivysto žandikaulio sąnario pakitimai – šis gauna per didelį krūvį, greičiau dėvisi, galiausiai pradeda skaudėti, o judesiai tampa riboti. 

Dantų implantus prižiūrėti sudėtingiau 

I. Urbšienės teigimu, procedūra neskausminga, nes jos metu naudojama nejautra. Taip pat svarbu įsitikinti, kad kreipėtės į gerą specialistą. Savo darbą prastai išmanantis odontologas gali pridaryti žalos. Dantų protezams taip pat reikalinga išskirtinė priežiūra. Pask I. Urbšienės, implantų dantų higiena – reikalaujanti daugiau pastangų, nes dantų savivala yra prastesnė. Būtini reguliarūs apsilankymai pas odontologą. 

Danties netekimo priežastys 

Dantį visuomet stengiamasi išsaugoti, tačiau kartais pastangų neužtenka ir jį tenka ištraukti. Taip gali nutikti dėl didelių karieso pažeidimų, aplinkinių audinių ligų, kartais dantis susiformuoja, bet neišdygsta. Tokiu atveju jį šalinti būtina, nes vėliau gali įvykti įvairių komplikacijų. 

Protiniai dantys dažniausiai raunami dėl profilaktinių priežasčių. Šie dantys mūsų žandikaulyje yra paskutiniai, tad juos sunku gerai išvalyti. Ant tokio danties kaupiasi apnašos, atsiranda kariesas, o šis neretai pažeidžia ir gretimus dantis. Atsiradus uždegimui, žmogus pajunta skausmą. 

Odontologijos klinika „Dental P.R.O.“„Dental P.R.O.“ dantų implantologijos ir protezavimo klinikoje dirba daugiau kaip 10 metų darbo patirtį tarptautinėse klinikose įgijusi odontologų komanda, o specialioje laboratorijoje ‒ 8 patyrę technikai. 

Klinika vienintelė Lietuvoje turi tik pernai pagamintą 3D rentgeno aparatą „CS 8100 3D“, kuris priešingai nei kiti panašūs prietaisai yra pritaikytas ir mažiesiems pacientams. Bene visa naudojama technika tokia pati, kaip prestižiškiausiuose Europos medicinos universitetuose.

+4
+6 -2
  • Dantų kariesas
  • Dantų ėduonis
  • Dantų kariesas vaikams
  • Dantų technikai
  • Odontologijos klinikos
  • Ėduonis
  • Dantų protezavimas
  • Dantų implantavimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *