TOP 2015m. Šangrilos dieta. Svoris krenta valgant tai, ką norite.

Rugsėjo 22, 2015
+7
+7 -0

Viena beprotiškiausių pastaraisiais metais išpopuliarėjusių dietų – Šangrilos dieta. Tai psichologijos profesoriaus Setho Robertso kūrinys. Anot autoriaus, šis pavadinimas dietai suteiktas dėl asociacijų su „išgalvota Himalajų kalnų bendruomene, didžios taikos ir ramybės vieta; ši dieta leidžia žmonėms gyventi taikoje su maistu.“ Dietos pavadinimas mįslingas, tačiau pati Šangrilos dieta dar keistesnė. Ji turi tik vieną taisyklę: dukart per dieną prieš valgį reikia išgerti nuo vieno iki trijų šaukštų ypač lengvo alyvų aliejaus ir (arba) vieną ar du šaukštus cukrumi pasaldinto vandens.

Anot S. Robertso, organizmas išmoksta išraiškingu skoniu pasižyminčius produktus susieti su kalorijomis, taip paskatindamas mus padauginti mėgstamo maisto. Rezultatas? Nevaldomas svorio didėjimas. S. Robertso manymu, vartodami alyvų aliejų ir cukrumi pasaldintą vandenį (šie skysčiai turi kalorijų, bet nepasižymi skoniu) išmokysite organizmą nebesieti skonio su kalorijomis. Galiausiai Jūsų organizmas norės mažiau maisto, kokį įprastai valgote. Dieta pagrįsta idėja, kad organizmas turi „nustatytąjį tašką“ – svorį, kurį natūraliai siekia palaikyti. S. Robertsas įsitikinęs, kad svorio atsikratyti galima valdant organizmo „nustatytąjį tašką“ – jo manymu, vartodami alyvų aliejų ir cukrumi pasaldintą vandenį sumažinsite „nustatytojo taško“ svorį.

...riebiųjų rūgščių gausus alyvų aliejus ir kiti nesotieji riebalai padeda nejusti alkio tarp valgymų...

Šangrilos dieta taip pat siūlo (bet neprimygtinai) neleisti sau uostyti gardžiai kvepiančių patiekalų –tuomet šie neteks skonio. Taip pat rekomenduojama valgyti dar neragautą maistą (naujos asociacijos padės sumažinti „nustatytojo taško“ svorį; pvz., S. Robertsas siūlo picą pagardinti cinamonu). Taip pat reikėtų kuo dažniau rinktis beskonį maistą, tokį kaip trintos daržovės, paprasti sultiniai, duona be sviesto.

Ką žada dieta?

Teigiama, kad šios dietos metu svorio atsikratysite nepatirdami alkio ir valgydami viską, ką norite. Dieta žada, kad nepatirsite pagundų, t. y. išmokysite savo organizmą norėti mažiau maisto. Tai padarius, galėsite valgyti ką tik pageidaujate – Jums norėsis tik mažų porcijų, o nedideliais kiekiais galima valgyti bet kokį maistą.

Šangrilos dietos metu turėtumėte visiškai pakeisti požiūrį į dietas. S. Robertsas tvirtina, kad jo sistema pranašesnė geresniu svorio kontrolės sistemų veikimo suvokimu. Jis tvirtina, kad iki šios beveik visos svorio mažinimo programos buvo grįstos neteisingu suvokimu – jos skatino griežtai riboti porcijas ir atsisakyti tam tikrų maisto grupių. Laikydamiesi Šangrilos dietos, svorio sėkmingai atsikratysite nieko neatsisakydami. Kas sulieknėtumėte, Jums tereikia mitybą papildyti nedideliais kiekiais ypač lengvo alyvų aliejaus ar cukrumi pasaldinto vandens. S. Robertsas žada, kad laikytis Šangrilos dietos „beveik taip pat lengva, kaip išgerti tabletę – tik šimtą kartų saugiau ir pigiau.“

„…Pjero Dukano sukurta dieta ne tik veiksminga, bet ir neturi grįžtamojo, kartais žaismingai pavadinamo jo-jo, poveikio…”

Plačiau skaitykite:

Dukano dieta – rezultatai visam gyvenimui

 

 

Privalumai ir trūkumai

Šangrilos dieta pigi ir palyginti saugi. Pradėjus jos laikytis, Jūsų mityba veikiausiai nepasikeis, tad dietos metu neturėtų pristigti svarbių maistinių medžiagų ar vitaminų. Pigesnių dietų būtų sunku atrasti.

1 2
+7
+7 -0
  • Sveika mityba
  • Dieta
  • Mityba pagal kraujo grupę
  • Maisto kramtymas
  • Dietologai
  • Sveikatos patikrinimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *