Gėrimai iš plastikinių buteliukų: vieną kartą panaudoti – taip, du kartus – ne!

Rugpjūčio 07, 2017 | L. Rimgailė
+22
+22 -0

Mėgstate vandenį? Kasdien jo išgeriate tiek, kiek yra rekomenduojama? Tačiau ar kada nors susimąstėte, jog vanduo, supiltas į plastikinį buteliuką, kuris buvo naudojamas ne vieną kartą, gali būti itin kenksmingas Jūsų sveikatai.

Pavojingasis BPA

Žiniasklaidoje ne kartą buvo pasirodę daugybė pranešimų, kuriuose buvo teigiama, jog tie, kurie rūpinasi savo sveikata, turėtų itin atidžiai vartoti ne tik taip dažnai plastikiniuose buteliukuose perkamą vandenį, bet ir įvairias kitas plastikines pakuotes, kurios yra gaminamos iš cheminių medžiagų. Pasirodo, jos itin kenksmingos žmogaus sveikatai. 

Taigi, kas ta medžiaga ir kodėl ji kelia tokią didelę grėsmę mūsų sveikatai? Tai – Bisfenolis  A (BPA) – plastike esanti pavojinga cheminė medžiaga, kuri į žmogaus organizmą gali labai lengvai patekti, o patekusi pažeisti normalią hormonų pusiausvyrą ir veiklą. Ir tik visai neseniai, šių metų pradžioje, ši sveikatai pavojinga cheminė medžiaga – BPA Europos cheminių medžiagų agentūros buvo įtrauktas į itin pavojingų medžiagų sąrašą.

BPA kelia grėsmę žmonių sveikatai dėl to, jog yra žinomas ne vienas atvejis, kuomet nuo dažno ir netinkamo plastikinių pakuočių naudojimo žmonėms atsirado daugybė ligų: širdies ir kraujagyslių ligos, diabetas, įvairių rūšių vėžys, kai kuriems plastikinės pakuotės ir jų sudėtyje esanti cheminė medžiaga BPA išprovokavo atsirasti skydliaukės ligoms, turėjo įtakos vaisingumui.

"Gręžiniai, iš kurių gaunamas vanduo, yra nuo 45 iki 250 metrų gylio, vadinasi, vienintelis tokio vandens minusas yra tik geležis ir manganas – du cheminiai elementai."

Vandens plastiko buteliukas prieš saulę  – tai dar didesnė grėsmė Jūsų sveikatai

Ar karštą vasaros dieną, besideginant paplūdimyje, šalia Jūsų kelionių krepšio yra žurnalas, vaisiai ir, žinoma, plastikinis buteliukas vandens? Jei taip, tuomet puiku, jog rūpinatės savimi ir karštą dieną nepamirštate gerti pakankamai vandens, tačiau kad tas vanduo būtų naudingas, o ne žalingas Jūsų organizmui, turėtumėte atsiminti, jog toksinių medžiagų išsiskyrimą skatina saulės šviesa, šiluma.

Taigi, koks moralas? Ogi toks, jog karštą vasaros dieną ir toliau vandenį gerkite į sveikatą, tik nepamirškite pasirūpinti, jog tas plastikinis vandens buteliukas nebūtų laikomas priešais saulę, padėkite jį giliai į savo kelionių krepšį ar bent jau uždenkit nuo tiesioginių saulės spindulių.

Vanduo – unikalus gamtos išteklius, reikalingas tiek žmogaus sveikatai, tiek grožiui. Ir, atrodo, šiais laikais jau niekas neabejoja, kad vanduo ‒ labai svarbi mūsų gyvenimo dalis. Kasdien skaitome ar girdime, kad vandens reikia suvartoti kuo daugiau, minimaliai bent 1,5 l per dieną. Bet ar kada susimąstėte, kad gal ne kiekvienam būtina suvartoti tiek daug vandens, o gal vandens perteklius organizme gali būti net pavojingas?

Plačiau:

Ar didelis vandens kiekis visada gerina sveikatą?

„Kam tu tą vandenį filtruoji ir naudoji tuos vandens filtrus?“

Kadais užsukusi draugė mane suglumino vienu savo klausimu. Paprašiusi stiklinės šalto vandens ir pamačiusi, jog  jai ruošiamas vanduo atkeliauja ne iš krano, bet iš vandens filtro, ji uždavė man vieną klausimą:

-Kam tu tą vandenį filtruoji ir naudoji tuos vandens filtrus? Juk ir bėgantis iš namų krano yra puikios kokybės…

-Tikrai, bet juk jo skonis gerokai skiriasi nuo to, kurį tau dabar duosiu. Pamatysi – duodama puodelį šalto vandens sakiau savo draugei.

-Ši godžiai atsigėrė ir nekeitė savo nuomonės, sakydama, kad jai yra skanesnis artezinių giluminių gręžinių vanduo t.y. tas, kuris gaunamas tiesiai iš mūsų namų krano…

Ir mano draugė buvo teisi: išties, Lietuvoje iš krano bėgantis vanduo daugeliu atvejų yra švarus. Gręžiniai, iš kurių gaunamas vanduo, yra nuo 45 iki 250 metrų gylio, vadinasi, vienintelis tokio vandens minusas yra tik geležis ir manganas – du cheminiai elementai. Štai kodėl kartais pas kai kuriuos žmones iš čiaupo bėga rausvo atspalvio vanduo. Jis toks dėl to, jog jame yra padidintas kiekis geležies.

Taigi, kuo anksčiau pagalvosite apie netinkamą plastiko naudojimą, tuo labiau Jums pavyks išvengti nemalonių pasekmių ateityje.

+22
+22 -0
  • Vandens trūkumas organizme
  • Vanduo
  • Virškinimo gerinimas
  • Vandens dieta
  • Virškinimo sutrikimai
  • Virškinamojo trakto ligos
  • Toksinai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *