Ką daryti, jei vaikutis neturi apetito?

Gruodžio 07, 2016 | L.Varanavičienė
+6
+7 -1

Jei vaikutis atsisako valgyti, tėvai, o dažniausiai mama, labai nerimauja. Svarbiausia tokiu atveju išsiaiškinti, ar tai turi rimtą – ligos priežastį, ar tiesiog tai „nevalgiadienis“. Kai vaikas atsisako gerti iš buteliuko,  praryti net mažą šaukštelį maisto, įsižiūrėkite, ar nėra ligos simptomų.

Pirmiausia įsitikinkite, ar nėra aukšta temperatūra. Normali vaiko kūno temperatūra pažastyje yra iki 37,2˚C, tiesiojoje žarnoje – iki 38˚C, o burnoje – iki 37,4˚C. Per parą kūno temperatūra gali svyruoti 0,8–1˚C. Temperatūrą mažinkite specialiai vaikams skirtais vaistais, kurių sudėtyje yra skirtingų veikliųjų medžiagų. Vaikams skirto preparato Ibustar® veiklioji medžiaga yra ibuprofenas, kuris yra ypač veiksmingas. Ibuprofenas yra gerai toleruojamas ir greitai numalšina karščiavimą ir, kas ypač svarbu,  slopina skausmą. Jo poveikis prasideda po 15 minučių ir trunka iki 8 valandų.

Vėliau atkreipkite dėmesį, gal jį kamuoja sloga. Dėl išbrinkusios nosies landos vaikas kvėpuoja per burną. O tai trukdo valgyti. Užsikimšusiai nosytei padeda QUIXX baby, kuris taip pat pašalina prilipusias pluteles ir gleives.  

Apžiūrėkite,  ar vaikas neišbertas, ar neparaudusi jo gerklytė. Sekite, ar jis neviduriuoja, ar neužkietėję viduriai, ar nevemia. Esant šiems simptomams, pasitarkite su daktaru.

"Jei vaikas nenori valgyti, nes serga infekcine liga, neverskite jo, nes negalavimai sumažina apetitą."

Jei vaikas nenori valgyti, nes serga infekcine liga, neverskite jo, nes negalavimai sumažina apetitą. Kai pasveiks, neliepkite per anksti valgyti, nors jums atrodo smarkiai sulysęs. Kai jis pajėgs normaliai virškinti, po savaitės valgys dar daugiau negu prieš ligą.

Jei jūsų kūdikiui 6 – 7 mėnesiai, nevalgymo priežastis gali būti dygstantis dantukas. Apžiūrėkite dantenas, gal jos paraudusios, pabrinkusios. Kai dantukas prasikals,  grįš ir apetitas.

Jei  vaikutis neturi ligos simptomų, atrodo sveikas ir žvalus- stipriai nesijaudinkite dėl apetito sumažėjimo. Gal prieš tai persistengėte su maisto kiekiu, o gal, kaip ir suaugę žmonės, jis teikia prioritetą kitokiam maisteliui. Gali būti, kad tai noras – išreikšti savąją  „ aš“, kuris vis sparčiau vystosi, pagaliau norėdamas parodyti savo įtaką mamai. Visais atvejais, neverskite savo vaiko valgyti.

Į jūsų gyvenimą ateina vaikas, ir staiga viskas pasikeičia... Tiesą sakant, jau devyni mėnesiai jūs jo laukėte, bet nuo šios dienos naujagimis viską apverčia aukštyn kojomis: sutrikdo jūsų dienas ir naktis, sudrumsčia ramų gyvenimą dviese ir pateikia begalę klausimų. Žindymas, maudymas, viduriukai jums tampa bendravimo su kūdikiu būdas, per kurį vis labiau vienas kitą pažįstate. Iš pradžių skaičiuojate naujagimio gyvenimo dienas, po to savaites, o jau, žiūrėk ir mėnuo amžiaus sukako.

Plačiau:

15 klastingų namų pavojų, kurie gresia Jūsų vaikui

Keletas patarimų vaiko apetitui sužadinti:

-išbraukite iš vaiko dienos raciono nesveikus produktus,tokius kaip: sausainiai, saldainiai, saldžios sultys. Verčiau duokite pakramsnoti vaisių, daržovių ar sūrio. Atkreipkite dėmesį į įvairovę. Vaikams greitai pabosta tyrės, konservuoti produktai.

-nevalgydinkite prieš televizoriaus ar monitoriaus ekraną. Verčiau sutelkite dėmesį į maistą. Pajuskite bendravimo džiaugsmą, kai  visi šeimos nariai vakarieniauja prie bendro stalo, o vaikelis- maitinimo kėdutėje.

-jei vaikas vyresnis, maistą parduotuvėje pirkite kartu, atsižvelkite į vaiko norus. Į maisto gaminimo procesą įtraukite ir mažąją šeimos atžalą. Jei 3- 4 metų vaikas išplaks padažą, nulups kiaušinį, bananą, savo patiekalus su malonumu ir suvalgys,

-maitinkite vaikelį iš spalvotų vaikiškų lėkščių, puoškite patį maistą. Sumuštiniai gali turėti „rankeles, kojeles, ragelius“ iš agurkų, tarp jų gali augti salotų „medeliai“. Sugalvokite patiekalams pavadinimus pagal vaikiškų herojų vardus, kaip „princesių košė“ ar „riterių maltinukas“. Nemėgstamą, bet naudingą produktą paslėpkite tarp mėgstamų. Išplakite kokteilį, papuoškite taurę „auselėmis“ iš uogų, duokite gerti per šiaudelį,

-girkite savo vaikučius, skatinkite juos, rodykite  „šaunių valgytojų“ pavyzdį, kaip jie daug valgė ir kokiais stipriais užaugo,

-turėkite kantrybės, net jeigu mažoji atžala labai išsiterlios, valgys kiek ilgiau. Neraginkite jo skubėti, nes vaikelis nesupranta, negana to, pastabos sugadina valgymo teikiamą malonumą.

Apskritai nenumokite ranka į šeimos gyvenimo būdą. Ar kartu su vaiku darote ryte mankštą, ar gryname ore žaidžiate judrius žaidimus, ar mėgaujatės vandens procedūromis? Juk po judrių užsiėmimų apetitas neabejoinai išauga.

+6
+7 -1
  • Vaiko miegas
  • Vaiko auklėjimas
  • Sloga ūminė
  • Sloga lėtinė
  • Aukšta temperatūra
  • Vaikų gydytojai
  • Vaiko mityba

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *