Kaip priaugti raumenų? Trenerio Slavo Bartoševič patarimai

Balandžio 16, 2014 | Kamilė Kogstaitė
+37
+47 -10
5

Kaip priaugti raumenų? Trenerio Slavo Bartoševič patarimai

Ką pats manote apie šių dienų sportiško kūno kultą? 

Aš asmeniškai treniruojuosi tik dėl savęs, nes man patinka, jog mano kūnas yra stangrus ir tvirtas. Jei suspaudžiu ranką ir paliečiu kietą raumenį, tuomet jaučiu, jog esu vyriškas, stiprus. O yra lieknų vyrų, kurie sulenkia ranką ir liečia ją tarsi pagalį. Tokių vyrų aš niekada nesuprasiu. Juk vyras – stipri asmenybė, kuriai reikia turėti raumenų! 

O kaip žiūrite į merginas su raumenukais? 

Panelei turėti daug raumenukų nereikia. Žinoma, yra kultūrisčių, bikini sporto šakos atstovių, kurių darbas yra auginti raumenis. Man pačiam moterų kultūrizmas nepatinka, nors gerbiu šios sporto šakos atstoves, nes moteriai užauginti didelius raumenis ‒ labai sunku. Bet tai ne mano skonio merginos. 

Manau, moteris turi būti prisižiūrinti, būtų gerai, kad ir sportuojanti. Kadangi aš pats sportuoju, ir man smagu matyti sportuojančias moteris. 

Ar yra tokių atvejų, kai žmonėms neauga raumenys, kad ir kiek jie stengtųsi? 

Būna tokių atvejų, bet tik tuomet, kai žmogus per mažai valgo. Kai kurių žmonių labai greita medžiagų apykaita, bet visada galima pasiekti rezultatų tinkamai maitinantis, pavyzdžiui, padidinant angliavandenių, baltymų skaičių. Nors angliavandenių vartoti per daug irgi negalima, nes jie – tarsi mūsų organizmo kuras, kurio reikia nedaug. Pagrindinis raumenų auginimo šaltinis – baltymai, kurių gausu kiaušiniuose, varškėje, riešutuose, lašišoje. 

Ar nustojus sportuoti raumenys nevirsta riebalais? 

Mitas, jog baigęs sportuoti priaugsi svorio. Raumenys niekada nevirsta riebalais, nes raumenys ‒ ne riebalai. Šį mitą galima pritaikyti nebent tiems, kurie baigę sportuoti pradeda daug valgyti. Tuomet, žinoma, visame kūne pradės kauptis riebalai. Bet jei nustoji tiek daug valgyti, tai raumenys tiesiog susitraukia. O jei svoris numetinėjamas greitai ir nesveikomis priemonėmis, pavyzdžiui, badavimu, tuomet neišvengsime ir suglebusios odos. 

Pokalbis su Ieva, Slavo kliente 

Ieva, Slavo klientėKiek laiko sportuoji? 

Salėje pradėjau sportuoti prieš gerus metus, bet sportiška buvau nuo vaikystės – lankiau gimnastiką, baseiną, įvairiausias aeorobikas. Visada buvau linkusi į lieknumą, niekada nesiskundžiau dideliu antsvoriu. 

Kaip pradėjai lankyti treniruotes pas Slavą? 

Prieš tai savarankiškai sportuodavau sporto salėje, bet laikui bėgant suvokiau, kad reikia trenerio pagalbos. Slavas pasirodė kompetentingas treneris, daug keliavęs po pasaulį, išmanantis savo darbą. 

Iš tiesų nebuvo taip, jog atėjau į salę ir pasakiau, kad noriu raumenukų. Norėjau tiesiog padailinti figūrą ir išryškinti formas. Slavas savo nuožiūra sudarė treniruočių programą. 

Pavyzdžiui, preso pratimų beveik neatlieku, nes jo nuomone, pagrindinė tobulo preso esmė – mityba. Treniruotes stengiuosi lankyti tris kartus per savaitę. Rezultatus pamačiau maždaug po trijų savaičių, kai pradėjo ryškėti dailesnės kūno linijos. Iš pradžių net laiptais sunku būdavo nulipti… (juokiasi Ieva)

Ar žinai sveikos mitybos principus ir jais vadovaujiesi? 

Taip, žinau sveikos mitybos principus ir stengiuosi jais vadovautis, bet kartais nukrypstu, nes saldumynų, o ypač šokolado, atsisakyti beveik neįmanoma… Manau, net pats Slavas kartais neatsilaiko prieš gardžias pagundas.

 

© Nuotraukų autorius Vidmantas Samuolis

1 2
+37
+47 -10
5
  • Nutukimas
  • Antsvoris
  • Sveika mityba
  • Sporto klubai
  • Raumenys

Susiję straipsniai

  • sveikame kūne sveiką sielą, o ne sportuojančius nereiktų teisti, o veikiau paraginti juos sportuoti.

  • Per daugiau nei metus priaugau ~13-14kg 🙂 Svarbiausia yra sąžingai valgyti. Masės galima užauginti ir nesportuojant, tačiau norint auginti raumenis reikalinga ir sportuoti, žinoma sportuojant masė labiau auga, nei įprastai.

  • Taip ir nesupratau kame esme svoris bendras ar raumenu mase.r aumenu mase trynyruoti galima ir tik 3 kar per svaite ir 45 min nes poto dirba letosios skaidulos ir vid bet kokybiskai ji suformuoti galima tik papildomai dirbant

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *