Kaip sustiprinti imunitetą natūraliomis priemonėmis?

Rugsėjo 12, 2014 | Eglė Rubinaitė
+15
+20 -5
1

Imbieras stiprina imunitetą

Imbieras. Prieskoninis augalas yra atkeliavęs iš Kinijos, kurioje jau seniai vartojamas imuniteto stiprinimui. Šiais laikais imbieras dažnai papildo ir lietuvių mitybos racioną. Jo šaknyse daug vitamino C ir B grupės vitaminų. Kaip ir česnakas, imbieras pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Imbiero šaknį galima dėti į įvairius troškinius, kepinius. Tačiau labiausiai sustiprinsite imunitetą, jeigu gersite imbiero šaknies arbatą. 

Imbiero šaknies arbata. Ją paruošti labai paprasta: sutarkuokite pusės nykščio dydžio gabalėlį imbiero į puodelį, užpilkite karštu vandeniu. Kai pravės, įdėkite šaukštelį medaus ir citrinos griežinėlį. Mėgaukitės malonaus kvapo ir gurmaniško skonio natūralia arbata, padėsiančia sustiprėti. 

„Nėra gerai, kai stengiamasi vengti blogo oro ‒ geriau pakankamai šiltai apsirengus išeiti į lauką.“ Grūdinimasis. Labai dažnai sergame ir dėl to, kad kūnas nėra pripratęs prie temperatūrų pokyčių. Dėl to, vos atšalus orui, kūnas į tai reaguoja kaip į didelę grėsmę. Išvengti tokio šoko padeda grūdinimasis. Populiariausias ir kiekvienam prieinamas būdas – grūdinimasis kontrastiniu dušu. 

Kontrastinis dušas. Kelias minutes pastovėkite po šiltu dušu, tada – 10 s po vėsesniu (bet ne tokiu šaltu, kuris labai nemalonus). Kartokite šį veiksmą 3 kartus. Kasdien grūdinimą stiprinkite: didinkite stovėjimo po šaltu vandeniu laiko intervalą ir mažinkite vandens temperatūrą. Tai padės priprasti prie klimato pokyčių, taip pat stiprins kraujagysles. 

O natūraliai grūdinsitės, jei sąmoningai stengsitės ir šaltu oru išeiti į lauką. Nėra gerai, kai stengiamasi vengti blogo oro ‒ geriau pakankamai šiltai apsirengus išeiti į lauką. Tai taip pat padės priprasti prie temperatūros pokyčių. 

Judėjimas. Sportas, bet koks judėjimas gerina kraujotaką, mažina daugybės ligų riziką, natūraliai stiprina imunitetą. Judėjimas žmogui būtinas, nes žmogaus kūnas yra pritaikytas judėjimui, o ne visiškam nejudrumui. Neleiskite sau sėdėti visą dieną, darykite bent lengvas mankštas.

1 2
+15
+20 -5
1
  • Peršalimas
  • Gripas
  • Sausas kosulys
  • Sloga ūminė
  • Vitaminai
  • Kosulys
  • Sveikatingumo centrai
  • Imuniteto stiprinimas

Susiję straipsniai

  • As vartoju kaip papildomas priemones vit d ir selena.Tikrai maziau sergu ir energijos daugiau yra.Renkuosi Pharma Nord firmos, gero pasisavinimo

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *