Kaip vartoti cukrų, kad atsikratytumėte antsvorio

Lapkričio 02, 2015
+3
+3 -0


Neturite visiškai atsisakyti saldumynų, kad pasiektumėte pageidaujamą svorį.

Be abejo, keksiukas po kiekvieno valgio nepadės numesti svorio (ir nepagerins sveikatos) – esame tikri, kad tai žinote. Tačiau galite nežinoti, kad neprivalote atsisakyti cukraus norėdami sulieknėti.

Cukraus yra ir sveikame maiste, pavyzdžiui, vaisiuose ar daržovėse, ir juos valgyti tikrai galite. Net suvalgydamas nedidelį rausvo aksominio torto gabalėlį kiekvienas smaližius patenkins savo poreikius ir apsisaugos nuo vėlesnio persivalgymo.

„Koks bus saldumynų poveikis jūsų svoriui, lemia daug cukraus turintis maistas – svarbu, kada ir su kuo jį valgote“, – sako dietologė Georgie Fear, „R. D.“, Lean Habits for Lifelong Weight Loss („Blogi įpročiai: ilgalaikis svorio metimas“) autorė. Taigi užuot atsisakę cukraus, saldumynus valgykite protingai ir numesite svorio.

Mokslininkai teigia, kad dėl kofeino kūno ląstelės mažiau reaguoja į insuliną, o tai sukelia trumpalaikį atsparumą jam.

1. Prieš treniruotes valgykite daug cukraus turintį maistą
Pasak Mass, treniruotės nėra tik pasiteisinimas sušlamšti keletą pyragaičių prieš keliaujant į sporto salę ir iš jos grįžus (merginos gali tik pasvajoti apie tai) – pratimai gali padėti kūnui atsikratyti cukraus pertekliaus. Sirakūzų universiteto mokslininkai nustatė, kad individualios svorio metimo treniruotės padeda sumažinti cukringo maisto poveikį moterų cukraus kiekiui kraujyje 15 proc. mažiausiai 12 valandų.

Fear teigimu, užkandžiauti produktais, kurių sudėtyje yra cukraus iš rafinuotų angliavandenių, pavyzdžiui, balta duona ir makaronais, taip pat pravartu treniruojantis. Šis cukrus suteikia energijos, kuri reikalinga sunkios treniruotės metu, kai bandote numesti keletą kilogramų.

2. Cukrus ir kava – prastas derinys
Su tuo gali būti sunku susitaikyti, bet kava ir spurgos nėra pasakiškas derinys. Kofeinas gali kliudyti organizmui apdirbti cukrų, kurį gaunate valgydami saldžius pusryčius. Viename American Journal of Clinical Nutrition (Amerikos klinikinės mitybos žurnalas) išspausdintame mokslo darbe aprašoma, kaip Kanados mokslininkai nustatė, kad žmonėms, reguliariai išgeriantiems vieną ar du puodelius kavos valandą prieš saldų maistą, cukraus kiekis kraujyje šokteli 16 proc. daugiau, palyginti su tais, kurie prieš maistą geria vieną ar du puodelius kavos be kofeino. Mokslininkai teigia, kad dėl kofeino kūno ląstelės mažiau reaguoja į insuliną, o tai sukelia trumpalaikį atsparumą jam.

3. Energijos suteikiantis cinamonas
Anot Mass, nesvarbu, ar valgote sausainius, ar avižines kruopas, žiupsnelis cinamono ant daug cukraus turinčio maisto gali padėti nuslopinti baimę vėliau vėl užkandžiauti. Be to, Journal of Medicinal Food (Medicininio maisto žurnalas) išspausdintame moksliniame darbe daroma išvada, kad cinamono vartojimas su bet kokiu maistu, įskaitant tą, kuriame yra cukraus, padeda sumažinti cukraus kiekį kraujyje po to, kai kurį laiką nevalgėte. Tai gali padėti numesti svorio, nes išvengsite atsparumo insulinui, kuris gali pridėti keletą papildomų kilogramų.

 

+3
+3 -0
  • Cukrinis diabetas
  • Sveika mityba
  • Maisto papildai
  • Mityba pagal kraujo grupę
  • Cukrus
  • Maisto netoleravimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *