Kodėl katės nemėgsta važiuoti automobiliu?

Vasario 29, 2016
+7
+7 -0

Daugelis kačių savininkų patvirtins, kad bandymas pavėžinti augintinį automobiliu dažniausiai baigiasi nesmagiai.Skirtingai nei šunims, katėms, regis, tai visai nepatinka. Ir nors neįmanoma tiksliai pasakyti, kodėl jūsų mylima katytė nekenčia galinės automobilio sėdynės, keletas bendrųjų šių gyvūnų savybių gali padėti paaiškinti kačių neapykantą keturratėms transporto priemonėms.

"Spėjamiems kačių protėviams tokie kasdieniai veiksmai kaip teritorijos žymėjimas ir išmatų užkasimas buvo neatsiejama išlikimo dalis."

Katės vadovaujasi įpročiais. Meilė rutinai yra jų genuose. Manoma, kad šiandieninės naminės katės kilo iš nedidelių Viduriniųjų Rytų laukinių kačių Felis silvestris lybica, kurios pasižymėjo vienatve ir agresyviu teritoriniu elgesiu. Spėjamiems kačių protėviams tokie kasdieniai veiksmai kaip teritorijos žymėjimas ir išmatų užkasimas buvo neatsiejama išlikimo dalis.

Jūsų katės neigiama reakcija į pasivažinėjimą automobiliu gali būti instinktyvus atsakas į pasikeitusius kasdienius ritualus. Kaip ir daugelį žmonių, nepažįstamose ar nejaukiose situacijose kates ištinka stresas.

Be to, jums, po visą pasaulį keliaujančiam žmogui, automobilis yra visiškai įprastas dalykas, o jūsų katei, didelę dalį laiko praleidžiančiai konkrečios teritorijos ribose, išvyka į „platųjį pasaulį“ gali pasirodyti bauginanti.

Nors kai kurias kates iš tiesų kamuoja judėjimo sukeliamas pykinimas, kitos, kurios automobilyje pradeda vemti ar jaučiasi nesmagiai, gali būti tiesiog susinervinusios. Šie psichogeniniai simptomai nėra reti tarp automobilių bijančių kačių.

Ekspertų teigimu, jei patys būsite ramūs, jūsų augintinis taip pat gali daug jaukiau jaustis jam neįprastoje situacijoje. Galite išbandyti ir tokį būdą: tegul automobilį vairuoja kitas asmuo, o jūs sėdėkite gale ir kalbėkite su kate. Dėmesio nukreipimas labai veiksmingai sumažina sutrikusio augintinio baimę.

 

+7
+7 -0
  • Katė ir nėštumas
  • Šunys
  • Katės
  • Šunų veislės
  • Šunų ligos
  • Šunų mityba

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *