Kūdikių plaukimas – gamtos dovanota savybė

Lapkričio 26, 2014 | Ieva Navarackaitė | Reklama
+11
+11 -0

Nebijokite panardinti kūdikio po vandeniu – suveiks jo refleksai!

Vandens temperatūra. Įsitikinkite, kad baseino vanduo yra rekomenduojamos temperatūros (32 °C). Kūdikio petukai turėtų būti apsemti vandens. Nuogas drėgnas kūnas labai greitai spinduliuoja šilumą į aplinką ir didėja rizika sušalti, todėl svarbu nepamiršti, kad visas vaiko kūnelis turėtų būti po vandeniu. Skatinkite vaikelį daugiau judėti vandenyje. Kūdikiai šilumos netenka žymiai greičiau nei suaugusieji, todėl plaukiojimas baseine neturėtų užtrukti. 

Kūdikiui susirgus, nutraukite plaukiojimą. Jeigu vaikelis susirgo virusine žarnyno infekcija ir ėmė viduriuoti, mankštas baseine tęskite tada, kai mažyliui viduriavimas nepasikartos mažiausiai 48 val. Jeigu mažylis turi odos problemų, prieš lankant baseiną, rekomenduojama pasitarti su šeimos gydytoju, ar jo oda nebus pažeista baseino vandenyje esančiu chloru. Visada po maudymosi baseine, nuprauskite vaikelį šiltu, tekančiu, švariu vandeniu. 

Keliaujame į baseiną! 

Kūdikis baseine turėtų mūvėti specialias sauskelnes, atsparias vandeniui. Sauskelnės baseine reikalingos tam, kad vanduo nebūtų užterštas vaikelio šlapimu ar išmatomis. Nepamirškite kūdikio maitinimo buteliuko (jeigu vaikas maitinamas mišinukais), nes po mankštos baseine vaikelis netenka daug jėgų, kalorijų ir turi būti pamaitintas. Mažylis greičiau pripras prie naujos aplinkos, jeigu iš namų paimsite kelis jo mylimus žaislus, tinkamus mesti į vandenį. Žaislai kūdikį nuramins, suteiks jaukumo naujai vietai ir sukurs žaismingą atmosferą. 

Pirmoji plaukimo pamoka 

Kūdikio plaukiojimas baseine bus mielesnis su mėgstamais žaislaisKūdikis labiausiai atsipalaiduoja būdamas vandenyje, tačiau pirmieji bandymai plaukti yra bauginantys dėl pasikeitusios aplinkos. Labai svarbu, kad mažylis jaustų jūsų palaikymą, pasitikėjimą ir ramybę. Pateikiame kelis naudingus patarimus. 

  1. Baseine laikykite mažylį šalia savęs, stenkitės išlaikyti akių kontaktą. Kai jausitės užtikrintai ir pasitikėsite savo mažyliu, lėtai atitraukite rankas nuo jo kūnelio ir leiskite jam plaukti jūsų link.
  2. Bendraukite su vaiku, skatinkite jį plaukti.
  3. Leiskite mažyliui nevaržomai žaisti su žaislais, taškyti vandenį. Taip jis greičiau pripras prie naujos aplinkos.
  4. Panardinkite savo galvą po vandeniu ir pūskite oro burbulus. Mažyliui tai labai svarbi pamoka. Jeigu vaikas vyresnis nei 1 m., po vandeniu pūsdamas oro burbulus, jis negalės įkvėpti – į jo kvėpavimo takus nepateks vandens.
  5. Jeigu mažylis jau moka sėdėti, pasodinkite jį ant baseino krašto ir skatinkite vaikutį šokti į vandenį. Kūdikis turi visus apsaugos refleksus, todėl jam panėrus, refleksai neleis jam įkvėpti ar atsigerti vandens. 

Kur pradėti plaukti? 

Mažyliai gali greitai susirgti infekcinėmis ligomis, todėl svarbu tinkamai pasirinkti vietą, kurioje vyks kūdikio plaukimas. Nerekomenduojama kūdikių maudyti ežeruose, jūroje dėl ten gyvenančių mikroorganizmų. Neretai vaikai, paplaukioję ežere, suserga ausies uždegimu. Kūdikiui bet kokia infekcija gali būti labai pavojinga ir kelti grėsmę gyvybei. Todėl jeigu norite, kad vaikelis plauktų saugiai, geriau jį vesti į baseiną, pritaikytą vaikams ar kūdikiams. 

Trakuose įsikūręs SPA ir sveikatingumo centras „Trasalis“ vykdo kūdikių plaukimo programą. Tai itin tinkama vieta pradėti kūdikiui plaukti. Rekomenduojama užsiėmimus lankyti 2–3 kartus per savaitę. Nutraukus užsiėmimus (dėl ligos ar kt.), programa pradedama iš naujo. 

„Trasalio“ kūdikių baseine pradžioje vandens temperatūra palaikoma apie 37 °C ir palaipsniui mažinama iki 30–33 °C – taip vaikeliui sudaromos sąlygos grūdintis. Šiame SPA ir sveikatingumo centre kūdikių plaukimo programą sudaro 3 etapai, kurių metu mažylis pripranta prie naujos aplinkos, stiprinama jo sveikata, gerinama psichoemocinė būklė. 

Taip pat skaitykite:
Kūdikių mankšta ‒ sportuojame nuo lopšio »
Padėkite! Mano kūdikis verkia per ilgai. I dalis »
Kūdikio motorikos raida »

1 2
+11
+11 -0
  • Kūdikis
  • Vaiko raidos stadijos
  • Baseinai
  • Kūdikių mankšta

Susiję straipsniai